Březen 2011

Romana na MČR U13

30. března 2011 v 9:23 | Petra |  Turnaje - propozice

ROMANA na MČR v kategorii U13

V Českém Krumlově bude barvy našeho oddílu reprezentovat ROMANA VATASHCHUK. Podle startovací listiny si Romana poměří své síly ve dvouhře, čtyřhře i mixu !!!
DRŽÍME PALCE A PŘEJEME MNOHO SIL !!!!!!!!!

KP U15 družstev - 26.3.2011

30. března 2011 v 9:11 | Petra |  Výsledky

Krajský přebor U13 - Dobřany - 19.3.2011

25. března 2011 v 9:29 | Petra |  Články z novin
Vyšlo ve čtvrtek 24.3.2011 v Karlovarském deníku.
Bohužel se během článku Romana Vatashchuk mění na svojí starší sestru Katku, ale jsem ráda, že sestry Vatashchukovy nedělají "problém" jenom mě, viď Katko?

Aktualizace žebříčků U 15 k 14.3.2011

22. března 2011 v 11:45 | Petra |  Různé
Na stránkách Západočeského badmintonového svazu jsou aktualizovány žebříčky kategorie U 15 k datu 14.3.2011.

Jan Lukeš5.-8. místo5.-8. místo5.-8. místo

Honza Lukeš (vpravo) se svým spoluhráčem ze čtyřhry Matějem Muhlheimem (Jiskra Nejdek)

Romana Vatashchuk (taky vpravo ) se svým mixovým partnerem Ondřejem Markem (Jiskra Nejdek)

Česko - německý turnaj v kategorii U13 a U15

18. března 2011 v 8:50 | Petra |  Výsledky

Ve dnech 5.2. - 6.2.2011 se v tělocvičně Střední pedagogické školy v Karlových Varech uskutečnil Česko - německý turnaj v badmintonu mládeže v kategotiích U 13 a U 15 . Celý projekt byl spolufinancován Programem na podporu přeshraniční spolupráce mezi Českou republikou a Svobodným státem Sasko 2007 - 2013 programem Cíl 3 Ahoj sousede , Hallo nachbar , prostřednictvím Sdružení měst a obcí Euregio Egrensis . Na projektu se podíleli dva projektoví partneři , TJ Slovan Karlovy Vary oddíl badmintonu a Badmintonverein Marienberg e. V . Cílem bylo navázání nové spolupráce v oblasti sportu a práce s mládeží , výměna tréninkových metod mezi trenéry obou zemí , seznámení s kulturou a jazykem druhé země a navázání nových osobních přátelství .
Samotný turnaj začal příjezdem německých přátel v sobotu 5.2. v ranních hodinách. Po seznámení dětí i dospělých proběhlo slavnostní zahájení , ve kterém byl zdůrazněn velký podíl dotace z FMP , Programu Cíle 3 Ahoj sousede , Hello nachbar . Dále němečtí sportovci obdrželi informace o hracím systému turnaje i kulturním programu během celého víkendu.
Všichni účastníci byli rozlosováni do skupin podle věku tj . kategorie U 13 a U 15 , ve kterých byl zvolen systém každý s každým , aby mladí badmintonisté hráli co nejvíce zápasů . Pro všechny zúčastněné bylo na celý průbeh turnaje zajištěno občerstvení formou baget , ovoce , sportovních nápojů , čaje i kávy . Všichni mladí sportovci odehráli zápasy ve dvouhře, čtyřhře a mixu. Při slavnostním vyhlášení výsledků byly předány všem medailistům poháry a upomínkové plakety.
Poté se odjeli němečtí přátelé ubytovat do hotelu Europenzion a následoval přesun všech účastníků na slavnostní večeři, po níž pokračovala diskuse vedoucích skupin a trenérů o metodách a zkušenostech v tréninku mládeže.
Projekt pokračoval nedělním turnajem, v němž došlo k vytvoření česko - německých dvojic (dospělý - dítě), které sehrály nejprve zápasy ve skupinách a poté finálový turnaj o konečné umístění. Podařilo se navázat mnohá přátelství i vyměnit si nabyté zkušenosti s vedením dětí při badmintonovém tréninku.
Spolupráce bude nadále pokračovat při dalších setkáních, a to nejen na sportovním poli.

Bronzová Katka

Z Hradce Králové si Katka Vatashchuk přivezla bronzovou medaili, kterou získala ve čtyřhře, společně z Žanetou Černou z TJ Dobřany.
Ve dvouhře skončila Katka na 17 - 24 místě, když v prvním kole prohrála se Zelinkovou (SK Prosek Praha), následně si ale vše vynahradila a v boji o pořadí si snadno poradila s Homolkovou (Sokol Jílové).
V mixu bojovala Katka se svým již stálým mixovým partnerem Radkem Pistulkou - USK Plzeň. Nejprve vybojovali ve třech setech (po "hororové" koncovce druhého setu) postup mezi nejlepších šestnáct páru, zde pak stejně tak ve třísetové bitvě podlehli páru Louda, Brunátová (převzato z webu USK Plzeň).

KATKO, VELKÁ GRATULACE A HODNĚ SIL DO DALŠÍCH BOJU !!!!!

Katka na MČR U15

10. března 2011 v 11:52 | Petra |  Turnaje - propozice

Katka na Mistrovství České republiky v kategorii U15

Katka Vatashchuk bude reprezentovat náš oddíl na Mistrovství České republiky v Hradci Králové už tento víkend a to ve čtyřhře, společně s Žanetou Černou - TJ Dobřany.

10. března 2011 v 11:20 | Petra |  Články z novin
Vyšlo dnes 10.3.2011 v Karlovarském deníku.

Turnaj ISBT, ESBV Panache (Eindhoven) 26. - 27.2.11 - Holandsko

Karlovarská odchovankyně Nikola Klimajová přivezla 3.místo ve dvouhře, když nestačila až na J.Joosten a podlehla 0:2(13,13). V mixu s P.Švimberským (So Doubravka) podlehli ve čtvrfinále pozdějším vítězům páru Bowler/Yates, tedy 5-8.místo.