PARTNEŘI ODDÍLU:Náš oddíl na Facebooku

NAROZENINY V ŘÍJNU SLAVÍ:
Tomáš Reichelt - 15.10.
Gabča Vylitová - 15.10.
Nichal Vatashchuk - 19.10.
Nikol Doležalová - 20.10.
Milan Rosol - 31.10.
GRATULUJEME !!!
BADMINTON PRO VEŘEJNOST - nově v Karlových Varech
Badminton aréna - 6 kurtů
rezervační systém ZDEČervenec 2011

Hodnocení sezony 2010/2011

4. července 2011 v 9:20 | Petra |  Různé

Hodnocení sezony 2010/2011

Začaly dlouho očekávané dny odpočinku, cestování, koupání, slunění a všech letních radovánek. Je tedy načase ohlédnout se za právě skončenými deseti měsíci v našem oddílu.
Členská základna zůstala početně přibližně stejná ve srovnání s předchozím rokem. Je nás dohromady ve všech kategoriích téměř 40.
Dospělá kategorie je téměř neměnná, v tomto ani v následujícím roce nebudeme obsazovat soutěže družstev. Z jednotlivců na oficiální soutěže jezdil Jan Klimaj (v první padesátce ČR) a Alexej Kovačík.
Z mládežnických kategorií jsme obsazovali ty od 17 let níže. Nejúspěšnějšími reprezentkami oddílu jsou 3 čtrnáctiletá děvčata K. Vatashchuk, J. Panochová a D. Antošová. První dvě jmenované jsou ve své kategorii U15 absolutní krajskou špičkou ( i ve spojení s Plzeňským krajem) a v republikovém žebříčku se pohybují mezi 12. - 20. místem. Na paty oběma šlape Denisa Antošová. Dívky dosáhly několika výborných umístění, zaznamenaly výkonnostní růst, který i přes dodatečné tréninky v Mostě a Plzni určitě nebude v budoucnu stačit, pokud chtějí držet krok s nejlepšími. Vím, že oddíl nemůže kapacitně ani tréninkově vytvořit odpovídající podmínky srovnatelné s poloprofesionálními kluby, přesto prostor na zlepšování ještě je. Spolupráce s nejdeckým klubem formou výjezdů na turnaje do Německa je určitě výborná, ale neměla by být zcela na úkor tréninku.
Nelze zapomenout na vycházející hvězdičku Romanu Vatashchuk, která je ovšem pouze na začátku cesty, a to nejen herně, ale i volními vlastnostmi, které budou rozhodující pro její další růst.
Ostatní reprezentanti v kategorii U11 už tak výrazní nebyli. Zatím nevidím dostatečnou vůli a morálku k dosahování lepších výsledků.
Ekonomicky byl minulou sezonu zajištěn chod klubu nejen díky zastřešujícímu Slovanu, ale mimo jiné i pořádáním turnajů a sponzorské pomoci stavební firmy IPM. Zde je nutné vyzdvihnout administrativní zpracování a zajištění projektu, v rámci něhož proběhl dvoudenní česko - německý turnaj, který kromě navázání spolupráce přinesl i ekonomický zisk. Škoda že ochota pomoci je zúžena na poměrně úzký okruh lidí, kteří jsou ochotni svůj volný čas obětovat ve prospěch oddílu. Bohužel i do dalších let máme smluvně zajištěny na pedagogické škole pouhé 2 víkendy.

A plány do sezony 2011/2012 :
1. Doplnit členskou základnu v kategorii 8 - 11 let, zejména o chlapce
2. Zkvalitnit tréninky mládeže - evidence docházky, včasné příchody na tréninky, zapojení starších do nácviku herních dovedností mladších, všichni na tréninku jednotné vedení dle instrukcí trenéra, zákaz vstupu dospělých na trénink dětí vyjma trenérů (Stejskal, Jeřábek, Klimaj, Černý)
3. Projednat v září možnost tréninku pouze pro hráče hrající soutěže každé úterý v hale Slavie
4. Uspořádat v rámci projektu další - větší dětský turnaj v rámci severozápadních Čech a Saska nebo kvalifikační turnaj U17 v říjnu 2011 a přebor U15 na jaře 2012 dle termínového kalendáře.
5. Zachovat členské příspěvky - dospělý hráč 1500Kč, děti a mládež do 18 let 1000Kč/rok.

Krásné léto, hráčům úspěšné kempy a 2. září se na vás všechny opět těším.
Ivo Černý

Zprávy z Bavorska

1. července 2011 v 8:59 | Petra
Vyšlo ve čtvrtek 30.6.2011 v Karlovarském deníku.