Nejmladší členka oddílu Veronika

MČR U13 - Praha - Vinoř

30. dubna 2012 v 13:41 | Petra |  Výsledky

MČR v kategorii U13

Na Mistrovství České republiky v kategorii třináctiletých, které se uskutečnilo tento víken v Praze - Vinoři, hájila barvy našeho oddílu Romana Vatashchuk a zde jsou výsledky:

Víkend ve znamení bojů v Ostrově a v Praze

Nabitá sezona se pomalu chýlí ke konci. Tento víkend byl odehrán poslední oblastní turnaj GP C kategorie dospělých v Ostrově. Sešla se konkurence necelé dvacítky mužů a 9 žen a dívek. Náš oddíl reprezentovali věkem ještě nedospělá Denisa Antošová ( postaršení se povedlo zásluhou Standy Newiaka z Nejdku) a David Hartmann. I když se nepodařilo překonat první kola, oba nedali kůži lacino a s favority drželi krok. Určitě dobrá zkušenost!
Dalším zástupcem víkendových bojů byla Romana Vatashchuk na Mistrovství České republiky U13 v Praze - Vinoři - viz. samostatný článek.
Ivo Černý

Jana s Katkou slaví "15"

26. dubna 2012 v 14:20 | Petra |  Různé

Karlovarské badmintonové jedničky slaví "15"

Jana s Katkou slaví tento měsíc krásné 15. narozeniny !!!!
Holky, přejeme vám jen a jen to nejlepší.........., krásně si to užijte !!!!!!!

Jana a Káťa bronzové na MČR v Benátkách

Vynikajícího výsledku dosáhla naše děvčata Kateřina Vatashchuk a Jana Panochová na Mistrovství České republiky v Benátkách nad Jizerou, když po vítězství nad párem Pěčková/Tomášková (Přerov, Astra Praha) a nad čtvrtou nasazenou dvojicí Slatinská/Šimoníková (Vesec, Vodňany) vybojovala 3. místo !!!

Katka přidala ještě 2 pátá místa - v mixu s Radkem Pistulkou z Plzně, když podlehli ve čtvrtfinále silnému páru Somerlík/Budzelová (Klimkovice) po vyrovnaném průběhu zejména v prvním setu 0:2. Ve dvouhře po volném losu v prvním kole narazila na přemožitelku své sestry Romany Švábíkovou (Klimkovice) s očekáváním snadného postupu. Celý zápas se ale změnil ve vyčerpávající třísetovou bitvu. I když se Kátě nedařilo, bojovala jako lev a odměnou jí bylo vydřené vítězství (21:18,16:21,21:18) a postup mezi nejlepších singlistek turnaje. V boji o medailové příčky podlehla domácí favoritce Šikalové 0:2 na sety, ale zejména 2. set byl velmi vyrovnaný a rozhodla až koncovka (20:22). Za předvedený výkon určitě velký potlesk!!

Jana obsadila ve dvouhře i mixu 9. místo a zvláště v mixu bylo určitě v silách jít dále. Bohužel se v rozhodujícím duelu nedařilo ani jejímu mixovému partnerovi (Šárec - Český Těšín) a ve vyrovnaném zápase podlehli páru Beran/Šimoníková (Kremže/Bosňany) 17:21, 19:21). Asi se projevila nesehranost naší dvojice…

Velice solidní výkony předvedla Jana ve dvouhře, kde narazila na svou mixovou přemožitelku Šimoníkovou a vrátila jí porážku, kdy zejména ve 2. setu zúročila své zkušenosti a zvítězila 21:16, 22:20. V cestě do čtvrtfinále jí stála jedna z favoritek turnaje Zelinková (Prosek). Po vyrovnaném průběhu 1. setu rozhodla koncovka v neprospěch Jany 19:21. Druhý set byl již jednoznačnější, a tak celkové skóre 0:2 znamenalo konec nadějí v singlu.

Třetí reprezentantkou našeho oddílu byla v Benátkách Romana Vatashchuk. Jedenáctiletá Romana předvedla, že badminton hrát určitě dovede a v dalších letech bude nepříjemnou soupeřkou i pro nejlepší v republice. Ještě chybí vyrovnanost výkonu, zkušenost i psychická sebekázeň. Ale to přijde s věkem!!! I přes 2 porážky je třeba velmi ocenit příkladnou bojovnost, kdy v prvním singlu vedla v polovině 2. setu 11:9 nad Švábíkovou a hrála opravdu skvěle.

Byl jsem moc rád, že jsem tentokrát mohl být s vámi na mistrovství a opravdu si velmi cením nejen vynikajícího výsledku, ale i vaší bojovnosti a výborné reprezentaci oddílu.

Ivo Černý

Katka s Janou

Romana

Katka Vatashchuk na MČR U17

3. dubna 2012 v 9:14 | Petra |  Výsledky

31. března - 1. dubna 2012 se konalo v Hradci Králové Mistrovství České republiky v badmintonu v kategorii juniorů do 17 let, kterého se zúčatsnila i hráčka našeho oddílu Katka Vatashchuk.
Články o MČR a kompletní výsledky naleznete na stránkách ČBaS - ZDE

Jana v Israeli

3. dubna 2012 v 9:03 | Petra |  Výsledky

Israel Junior International Badminton Tournament 2012

Jana Panochová se zúčastnila juniorského mezinárodního turnaje v Izraeli.
S Jakubem Motejlem (Super Stars Most) obsadili krásné 3. místo ve smíšené čtyřhře U17.