PARTNEŘI ODDÍLU:Náš oddíl na Facebooku

NAROZENINY V ŘÍJNU SLAVÍ:
Tomáš Reichelt - 15.10.
Gabča Vylitová - 15.10.
Nichal Vatashchuk - 19.10.
Nikol Doležalová - 20.10.
Milan Rosol - 31.10.
GRATULUJEME !!!
BADMINTON PRO VEŘEJNOST - nově v Karlových Varech
Badminton aréna - 6 kurtů
rezervační systém ZDEDuben 2013

Eliška bojovala na republice - Plzeň 27.4.2013

30. dubna 2013 v 10:15 | Petra |  Výsledky

Eliška Polívková na MČR U15

Zatím co náš badmintonový potěr bojoval o tomto víkendu v Praze, jejich zkušenější kolegyně z oddílu Eliška Polívková měřila své síly s badmintonovou elitou na MČR v kategorii patnáctiletých, které se uskutečnilo v Plzni.
Eliška nakonec nastoupila pouze do dvouhry, ve čtyřhře a v mixu byla jako náhradnice.
Bohužel nedokázala projít prvním kolem, ve kterém podlehla Adéle Zuzákové 11:21, 9:21.
I tak je pro Elišku obrovský úspěch už samotná nominace na MČR a nasbírané zkušenosti jistě velkým přínosem do její další badmintonové kariéry.
Pro Elišku to byl jeden z posledních startů v barvách Slovanu Karlovy Vary. Elišku čeká od září vstup do další žitvotní etapy (studium na střední škole) a s ním i přestup do jiného badmintonového klubu v místě svého studia.
Eliško, děkujeme ti za krátkou, leč intenzivní a výbornou reprezentaci našeho oddílu a přejeme ti do dalšího života spoustu sportovní, studijních i osobních úspěchů!

2. ročník Jonex Junior Cup Radotín - 27.-28.4.2013 - výsledky

29. dubna 2013 v 13:32 | Petra |  Výsledky

2. ročník Jonex Junior Cup Radotín - 27.-28.4.2013 - výsledky

O víkendu 27. - 28.4. se konal v Radotíně druhý ročník Jonex Junior Cupu 2013. Turnaje se zúčastnili hráči z Českého Těšína, Karviné, Orlové, Klimkovic, Podolí u Brna, Nového Knínu, Olomouce, Rychnova n.K., Pardubic, Jílové, Berouna, Poděbrad, Kladna, Hořovic, Týnce n.S., Benátek n.J., Teplic, Liberce, Plzně, Bílé Hory, Aše, Karlových Varů, Nejdku a Prahy. Konkurence byla opravdu veliká, v každém hracím dni startovalo cca 150 hráčů, hrálo se na 9 kurtech. Organizace turnaje byla zvládnuta na jedničku a turnaj to byl opravdu povedený.
Barvy našeho oddílu hájili Veronika Nováková, Ondra Uhlík, Láďa Lešták a Filip Josefik.
Náročný víkend začal v sobotu brzy ráno zazvoněním budíku. Pohled na 5:00 nebyl zrovna nejpříjemnější, ale v rámci hesla "pro naše milé děcko uděláme všecko" vstávám a jdu mazat rohlíky, protože moje předsevzetí, že si vše připravím večer, vzalo za své, když jsem večer vytuhla už u Vyprávěj. Na cestu vyrážíme kupodivu včas, ještě rychlé nastavení navigace a hurá do matičky Prahy. Když se mi ještě v Bochově na navigaci zběsisle točí přesípací hodiny a zoufale na mě bliká "hledání siglánu GPS", říkám si, že jsem asi někde udělala chybu. Filip chrápe na zadním sedadle, práce s moderní technikou tedy zůstávavá na mně, bohužel. Nakonec se vše podaří a my přijíždíme do Radotína se čtvrt hodinovou rezervou, společně s výpravou z Nejdku.

Příjezd do Radotína - co to asi špitá nejdecký trenér Filipovi do ouška - doufejme, že nějaké ty rady Usmívající se

Postupně přijíždí i zbytek naší výpravy, následuje krátné rozehrání v "mraveništi" a vše může začít.

Hala nebo mraveniště ?

Následuje cca 20 hodin hrací doby (10 v sobotu a 10 v neděli), ve kterých naši hráči předvádějí skvělé výkony v jednotlivých zápasech a je jedno, jestli zápas skončil vítězstvím či porážkou. Byly to výkony, ve kterých předvedli, že se umí poprat o každý míček a že je hra baví. Musím ale upozornit i na to, že pěkné zápasy byly sem tam proloženy výkonem, který zrovna za pochvalu nestojí! Některé sety skončily porážkou úplně zbytečně. Za stavu 1:5 se přece zápas nevzdává, nebrečí se, nevzteká se, ale bojuje se dál !!! Děti jsou lehčí o několik litrů potu a slz Mrkající, rodiče pak o několik stovek v peněžence, ale všichni jsme bohatší o spoustu krásných zážitků a zkušeností !
Byl to příjemný, i když pořádně dlouhý a náročný víkend!

Filip, Láďa, Ondra, Verča

No a jak si vlastně naši vedli:

Veronika
Veronika předvedla, že ve své věkové kategorii U8 nemá v současné době na celorepublikovém turnaji konkureci a v sobotu svoji kategorii s přehledem vyhrála!
V neděli nastoupila do kategorie o rok starší U9. Ani zde v podstatě neměla soupeřku, se kterou by si nedokázala poradit. Bohužel ve druhém setu semifinále přepadl Verču z úplně nepochopitelného důvodu "skřítek nervóza" a i když Verča podání umí, během tohoto setu nepodala snad ani jednou. Míček prostě ne a ne dostat na druhou stranu kurtu. Zápas skončil nerozhodně 1:1 na sety a hrál se rozhodující mini set do 3 bodů. Za stavu 2:2 šla na podání Veronika a bylo vymalováno Usmívající se. Naštěstí Verča dokázala na vše brzy zapomenout a zápas o třetí místo byl již zase plně v její režii.
Verča si tedy z tohoto víkednu odváží 1. a 3. místo!

Verča a její úspěšné sobotní podání Mrkající

Zlatá Veronika

Ondra
Ondra v sobotu nastoupil do kategorie o rok straší, tedy do U10. Nejprve se staršími soupeři držel krok, nakonec ale kapituloval a poslední zápasy dohrával už jen z povinnosti Usmívající se. I přesto Ondra dokázal ve velké konkurenci (32 chlapců) v této věkové kategorii vybojovat 13 - 16 místo.
Zato v neděli si vše vynahradil a ve své věkové kategorii U9 předváděl skvělé výkony! V základní skupině přišel pouze o jeden jediný set a do pavouka tedy postupoval z krásného 2. místa. Pak ovšem i na Ondru dosedl skřítek nervóza a boj o postup do semifinále prohrál. Zápas o 5. místo byl ale opět vítězný a obsadil tak skvělé 5 - 8 místo!

Ondra podává za stavu 4:4

Láďa
Náš malý (nebo velký?) vztekloun Usmívající se. Dokud vyhrává, hraje Láďa moc hezky. Běhá jak o život a když do hry zapojí i hlavu, je opravdu na co koukat. Nedej Bože, když se ale skóre nevyvíjí zrovna podle jeho představ! To pak přestane hlava fungovat úplně a je konec!
Láďa měl úspěšnější rozhodně sobotu, kdy hrál ve své kategorii U10. Základní skupinu opouštěl z 2. místa a úspěšně se probojoval mezi nejlepších 8 hráčů. Následující zápas byl už ale nad jeho síly, celkově tak obsadil 5 - 8 místo, což je ale v kokurenci 32 hráčů výborný výsledek.
V neděli v kategorii U11 zapracovaly trochu nervy (trochu víc) a Láďa bohužel nedokázal postoupit ze skupiny do vítězného pavouka. Konečné umístění 21.- 24. místo mezi staršími hráči (36) je ale celkem slušný výsledek.

Láďa

Filip
Zápasy, do kterých se nastupuje se slovy "stejně to prohraju" prostě vítězné nejsou a nebudou! Filip se zkrátka bojí vyhrát! Když už v zápase začne vyhrávat a náskok má třeba i o 6 míčů, začne zmatkovat a všechno jde do "kopru" Usmívající se!
V sobotu nastoupil Filip ve své věkové katogorii U12. Základní skupinu sice prohrál, v kole poraženým se pak ale naštěstí vzpamatoval a ukořistil dvě vítězství! Nakonec obsadil 19 -20 místo, což v konkurenci 32 hráčů není vůbec špatné.
V nedělní kategorii U13 opět zapracoval skřítek nervóza v plné síle a Filip bohužel v nedělném maratonu dokázal vyhrál pouze jeden set. Konečné umístění 21 - 25 místo.
Filip

Společné foto na závěr sobotního dne - Ondra bohužel odjel ještě pře vyhlášením

Nocleh jsme měli zajištěný ve sportovní areálu BŘVE. Společně s námi tam byli hráči z Jiskry Nejdek a VK Badminton Aš. Společná večeře byla příjemným zakončením sobotního dne!
Škoda jen, že z naší výpravy jsem tam byla jen já s Filipem, ostatní měli nocleh zajištěný individuálně. Tak třeba na nějaké příští akci.......


Fotodokumentaci z turnaje naleznete v sekci "GALERIE"!

Okresní kolo středních škol v badmintonu

26. dubna 2013 v 13:32 | Petra |  Články z novin
Vyšlo dnes 26.4. v Karlovarském deníku.


Eliška ve Slovinsku - článek

26. dubna 2013 v 13:29 | Petra |  Články z novin
Vyšlo dnes 26.4. V Karlovarském deníku.

Eliška Polívková na MČR U 15 - Plzeň 27.- 28.4.2013

26. dubna 2013 v 9:59 | Petra |  Turnaje - propozice

MČR U15 již tento víkend v Plzni

Na MČR v kategorii patnáctiletých, které se uskuteční již tento víkend (27.-28.4.) v Plzni, se svým výkonem na Oblastních přeborech nomivala naše hráčka Eliška Polívková.
Eliško, držíme palce a přejeme šťastný los !!!

MČR U17 a Marienberg v novinách

26. dubna 2013 v 9:47 | Petra |  Články z novin
Vyšlo včera (25.4.) v Karlovarském deníku ! Bohužel bez fotek....Oddílové přebory ŽÁK + RODIČ červen 2013

23. dubna 2013 v 14:46 | Petra |  Turnaje - propozice

ODDÍLOVÉ PŘEBORY ŽÁK + RODIČ

Vážení rodiče, milé děti!
Na závěr sezóny jsme pro Vás připravily ODDÍLOVÉ PŘEBORY ŽÁK + RODIČ.
Budou se hrát pouze čtyřhry, ve kterých spolu nastoupí dítě s rodičem (popřípadě prarodičem, strýcem, tetičkou).
Podle vašeho zájmu budou vytvořeny kategorie dle věku a výkonnosti dětí (na věk a výkonnost zvoleného spoluhráče - rodiče nebude brán zřetel....Usmívající se).
Budou vytvořeny skupiny, ve kterých bude hrát každý s každým, tak, aby jste si co nejvíce zahráli. Na závěr turnaje bude vyhlášen PŘEBORNÍK ODDÍLU!
Turnaj je určen pro děti všech věkových i výkonnostních kategorií, tj. z pondělí i středeční skupiny. Hlavním cílem tohoto turnaje je zahrát si a prožít příjemné odpoledne.
Předpokládáný termín konání - červen 2013 - v době pondělního nebo pátečního tréninku, pouze v případě velkého počtu účastníků by akce proběhla v sobotu.
Prosím Vás tedy o sdělení, zda se s vaším malým, popřípadě větším badmintonistou této oddílové akce zúčastníte, a to nejpozději do 30.4.2013.
Přihlášky můžete zasílat mailem, SMS, ústně na tréninku, prostě jak chcete, hlavně ať se Vás hodně přihlásí Mrkající!!!

Takže vážení rodiče, oprašte své tenisky, zakupte tepláky, namasírujte svaly a přijďte si vyzkoušet, jaký je ten badminton pořádná dřina !!!!

TĚŠÍME SE NA VÁS !!!!


Super Stars Cup Most - 11.5.2013 - PROPOZICE

23. dubna 2013 v 14:09 | Petra |  Turnaje - propozice
Jeden z posledních turnajů pro naše nejmenší v letošní sezóně!

Zatím jsou přihlášeni:
  • Veronika Nováková
  • Patrik Samek
Najdou se i jiný odvážlivci ......

Foto, aneb jaký krásný výraz lze zachytit při hře

23. dubna 2013 v 13:06 | Petra |  Různé
Tak tohle nejde neuveřejnit, ikdyž Filip mi to přísně zakázalMrkající. Výborná momentka.

Já ten míček snad nechytííím........

8. Merienberger Erzgebirgs - Kinderturnier MEK - výsledky

23. dubna 2013 v 9:30 | Petra |  Výsledky

Německý Marienberg vzali hráči Slovanu útokem

V neděli 21.4. se vydala šestice mladých badmintonistů Slovanu Karlovy Vary do cca 70 km vzdáleného německého Marienbergu. Pro všechny hráče to byla mezinárodní premiéra a nejenom pro ně. Svoji trenérskou premiéru na zahraničním turnaji jsem si odbyla i já a vzhledem k tomu, že německy si umím říct akorát tak o zmrzlinu či klobásu, věřte mi, že noc ze soboty na neděli nebyla zrovna nejklidnější. Naštěstí atmosféra na turnaji byla více než přátelská a co se týče německé konverzace, o tu se postarali šikovní tatínkové Kuby Mahra a Gabči Vylitové, za což jim velmi děkuji.
Sraz v 8:30 v hale vyšel na jedničku, všichni byli na místě včas a po krátkém rozehrání se mohlo jít na to. Hrálo se v kategoriích U11 A,B, U13 A,B a U15 A,B.

Zahájení turnaje

Šest statečných - zleva - Filip, Láďa, Gabča, Ondra, Kuba, Eliška

Začnu tedy kategorií nejmenší U11 B, ve které jsme měli jedno želízko v ohni, a to Elišku Mahrovou. Pro Elišku to byla závodní premiéra, se kterou se ale popasovala na jedničku. Kategorie U11 B byla určena pro úplné badmintonové začátečníky. Nejprve si to badmintonový potěr rozdal ve čtyřech dovednostních souteží a pak se samozřejmě hrál také badminton, a to pouze na půlku hřiště na dva vítězné sety do 11 bodů. V dovednostních soutežích se Eliška držela na předních místech, nepovedlo se jí akorát podání na cíl, kde bohužel nezasáhla cíl ani jednou. Zato na překážkové dráze nenašla Eliška konkurenci a s přehledem tuto soutež vyhrála. Rovněž v dalších dvou soutěžích - pinkání míčku do vduchu a skákání přes švihadlo na čas - zvládla Eliška výborně. Dále Eliška sehrála čtyři badmintonové zápasy, kde jednou dokázala vyhrát a ve dvou případech svedla dva vyrovnané boje. Ještě musím podotknout, že Eliška nezapře svého bratra Jakuba a každý vyhraný, či prohraný míček řádně okomentuje Usmívající se.
Eliška proti nejdecké soupeřce

Další kategorií ve které jsme měli své zástupce byla U11 A, a to Láďu Leštáka a Ondru Uhlíka.
Rovněž v této kategorii se hrálo pouze na půlku hřiště a na dva vítezné sety do 15. Hrát na půlku hřiště se pro temperamentního Láďu zdálo nejprve jako velký problém, naštěstí si Láďa rychle zvykl a na své cestě za medailí našel pouze jednoho přemožitele. Celkově tedy Láďa na 2. místě !!!
Tak kdy spadne ten míček.....
Ondra - bojovník celým srdcem, který má prostě smůlu. Ondra sehrál celkem tři zápasy z toho dva prohrál a jeden vyhrál. Pořážky byly vždy velmi těsné, ale protože v badmintonu se na těsnost nehraje, stačil Ondrovo výkon pouze na 9. místo.
Ondra

V kategorii třináctiletých jsme mezi dívkami měli Gabču Vylitovou, mezi kluky hájili barvy oddílu Kuba Mahr a Filip Josefik.
Začněme tedy nejprve dívkami. Gábina předvedla na turnaji skvělý výkon! Ve své kategorii nenašla soupeřku, se kterou by si nedokázala poradit a zaslouženě tedy získala své první badmintonové zlato !!!!
Gabča

Rovněž kategorie chlapců byla velmi úspěšná. Filip nejprve dva zápasy vyhrál. Ve třetím zápase však narazil na pozdějšího vítěze této kategorie nejdeckého Josefa Kozáka. Velmi napínavý zápas, který se hrál na tři sety Filip nakonec nezvládl hlavně po psychické stránce a svému soupeři podlehl 13:15, 17:15, 5:15. Po kom ten kluk asi je....... , já jsem obrečela prohraný zápas ještě ve dvaceti, no to se mám na co těšit....Mrkající . Filip ale dokázal na prohru rychle zapomenout a další zápas, tentokrát s oddílovým parťákem Kubou, byl už zase vítězný a Filip tak obsadil krásné 2. místo !!!
Filip

Posledním naším hráčem na turnaji byl Kuba. Kuba je sice posledním jmenovaným, ale rozhodně ne poslední svým výkonem !! Kuba předvedl skvělý výkon a velký výkonnostní pokrok. Na své konto si připsal po tomto turnaji dvě vítězství a dvě prohry. Ještě po třetím kole se Kuba držel na krásném třetím místě, které mu nakonec uteklo o jeden jediný bod. I tak je ale nejméně oblíbené 4. místo skvělým umístěním a příště už to Kubo určitě vyjde !!!!.
Všichni hrají badminton, jen Kuba stihne i holubičku Usmívající se

V turnaji, kterého se zúčastnilo cca 80 dětí naši hráči předvedli, že v Karlových Varech umíme kromě lázeňských oplatek také skvělý badminton !
Škoda jen, že z celkem velkého počtu dětí, které chodí na tréninky, má jen několik málo odvážných chuť a hlavně odvahu porovnat své výkony a dovednosti se soupeři.
Všem dětem děkuji za krásnou a příjemnou neděli a už teď se těším na další turnaj !!!

Chvíle slávy:
Láďa a jeho stříbro !!! Snad přijde chvíle, kdy se Láďa usměje .....Usmívající se

Gabča a její zlato !!!

Filip a jeho stříbro !!!
A je dobojováno

Všichni tři finalisté zakončili svůj úspěšný den v místním aquaparku a bylo to krásné zakončení náročného dne!

Kompletní fotodokumnetaci z turnaje najdete v sekci "GALERIE"

Veronika a její víkendové výsledky (20.-21.4.2013)

22. dubna 2013 v 10:24 | Petra |  Výsledky

Veronika a její víkendové výsledky

Veronika Nováková se o víkendu zúčastnila hned dvou turnajů. V sobotu 20.4. jela do jí již známého Českého Krumlova, kde bojovala ve druhém kole Seriálu turnajů přípravek, v neděli 21.4. se rozjela do Kladna, kde poměřila své síly se stejně starými soupeřkami v turnaji Kladno Junior Cup.
V sobotu v Českém Krumlově si Verča oproti prvnímu kolu pohoršila a obsadila ve své kategorii 5. místo. Nic méně v celkovém pořadí se Veronika se svými výkony dokázala udržet na krásném třetím místě. Bude tedy záležet na posledním třetím kole, které se bude konat na svátek všech dětí 1.6.
Držme tedy Veronice palce, ať se jí závěr turnaje povede !!!


Ani v neděli neměla Verča odpočinkový den a rozjela se tentokrát do Kladna, kde se konalo první kolo turnaje Kladno Junior Cup. Tento turnaj se hraje opět na tři kola a v prvním kole ukázala Verča svým soupeřkám, že se toho v badmintonu již hodně naučila a že je rozhodně šetřit nebude!
Verča si vezla domů stříbro a patří jí velká gratulace !!!!

P.S. Nějaká fotečka z turnajů by nebyla....Mrkající

8.Srebrna žogica - Lendava - Slovinsko - výsledky

22. dubna 2013 v 9:59 | Petra |  Výsledky

Eliška ve Slovinsku - výsledky

Naše hráčka Eliška Polívková se zúčastnila víkendového turnaje ve Slovinsku (19.4.-21.4.) 8.Srebrna žogica - Lendava (Stříbrný míček).
Ve své skupině U15-Group E sehrála Eliška celkem tři zápasy, a to jeden úspěšně - domácí hráčku porazila celkem s přehledem 21-7 a 21-5, další dva odehrané zápasy byly ale bohužel pro Elišku neúspěšné - v pátek s maďarskou hráčkou 11-21 a 14-21, v sobotu se soupeřkou z Chorvatska 10-21 a 7-21. Ve skupině se tady Eliška umístila na třetím, tj. nepostupovém místě.
Ve čtyřhře s Nejdeckou Simonou Špulákovou prohrály s maďarskou dvojcí 11-21, 21-14, 19-21.

P.S. Eliško, fotečka by nějaká nebyla.......MrkajícíKatka Vatashchuk na MČR v Orlové

20. dubna 2013 v 18:12 | ič
Katka byla na MČR v Orlové nejúspěšnější v mixu
Jako trojnásobná oblastní přebornice hájila naše barvy na Mistrovství České republiky sedmnáctiletých Kataryna Vatashchuk. Mezi šestnáct nejlepších postoupila společně s plzeňským Janem Loudou, když v prvním kole porazili snadno dvojici Bednář/Krpatová 21:5,21:8., ale postup do čtvrtfinále jim překazil klimkovicko-pražský pár Budzel/Zychová po třísetové bitvě 11:21,21:17,10:21. Ve dvouhře se nepodařil již úvodní krok po porážce od budějovické hráčky Bočkové 12:21, 18:21. V deblu spolu s plzeňskou A.Legátovou nestačily v prvním kole na favorizovanou českokrumlovskou dvojici Milová/Kavalírová 16:21,16:21. I přes jediné vítězství je třeba před Katkou smeknout za její výsledky v celé letošní sezoně. A protože v příštím týdnu oslaví narozeniny, připojujeme velikou gratulaci:-) Ať se Ti, Káťo, moc a moc daří.
I.Černý

MČR U17 - 20.4.-21.4.2013 - Orlová

19. dubna 2013 v 13:15 | Petra |  Turnaje - propozice

Katka tento víkend bojuje na MČR U17 v Orlové

Po skvělém výkonu na Oblastních přeborech Plzeňského a Karlovarského kraje se na MČR v kategorii U17 nominovala Katka Vatashchuk !!!
Čtyřhru si zahraje s Annou Legátovou (Doubravka) , mix s Janem Loudou (Bílá Hora).
PŘEJEME DOBRÝ LOS a HOOOOODNĚ ŠTĚSTÍ!!!!!

Eliška ve Slovinsku

19. dubna 2013 v 13:04

Eliška Polívková ve Slovinsku

Eliška Polívková se tento víkend účastní mezinárodního turnaje ve Slovinsku - 8.Srebrna žogica - Lendava (Stříbrný míček).
Turnaj proběhne za účasti hráčů ze šesti zemí - Rakouska, Chorvatska, Slovinska, ČR, Maďarska a Srbska.
Čtyřhru si Eliška zahraje s nejdeckou Simonou Špulákovou.
Takže už nezbývá než popřát holkám HODNĚ ŠTĚSTÍ !!!!

První boje čekají Elišku již dnes 19.4., takže držte všichni palce !

Chodovská Žabka - 14.4. - článek

19. dubna 2013 v 12:45 | Petra |  Články z novin
Vyšlo včera 18.4. v Karlovarském deníku.


KVĚTEN 2013

19. dubna 2013 v 10:37 | Petra

KVĚTEN 2013

4.‑5.5.U13 MČR Hradec Králové
4.5.U15 GP(C) Purkmistr Dobřany
4.5.Baráž + kvalifikace
11.‑12.5.U13 Otevřený přebor ČOS družstev Č.Budějovice
11.5.VII. Super Stars Cup - Most
11.‑12.5.U15 Otevřený přebor ČOS družstev Č.Budějovice
11.‑12.5.U15 Kyoku Cup Benátky n.J.
19.5.Oblastní přebor neregistrovaných, 25.ZŠ Plzeň


Trojnásobná přebornice Katka - U17

16. dubna 2013 v 8:49 | Petra |  Výsledky

Katka získala 3 x titul Přeborník Plzeňského a Karlovarského kraje v kat.U 17

Katka Vatashchuk zazářila v neděli 14.4. na Oblastních přeborech Plzeňského a Karlovarského kraje v kategorii sedmnáctiletých, které se uskutečnily na 25. ZŠ v Plzni.
Katka nedala svým soupeřům žádnou šanci a domů si přivezla hned tři tituly !!!!
Čtyřhru hrála Katka s Legátovou z Doubravky, mix s Loudou z Bílé Hory.
Svým skvělým výkonem si Katka vybojovala postup na MČR U17, které se uskuteční již tento víkend (20. - 21.4) v Orlové - Lutyně.

Káťo, velká gratulace a držíme palce !!!!!


Chodovská Žabka - výsledky

15. dubna 2013 v 13:23 | Petra |  Výsledky

Chodovská Žabka - výsledky

"Naše žabky a žabák"
První krásnou jarní neděli (14.4.), kdy sluníčko lákalo k dlouhé procházce či k posezení na zahrádce, trávili naši nejmladší závodníci a jejich rodiče v tělocvičně v Chodově u Karlových Varů, kde proběhl turnaj pod názvem Chodovská Žabka. Dětí se sem sjelo požehnaně, takže i když se hrál vždy pouze jeden set do 15, byl to pořádně dlouhý a náročný den.
Do Chodova přijeli hráči z Nejdku, Prahy, Kladna, Plzně, K. Varů, Kraslic, Aše a samozřejmě domácí z Chodova.
Bojovalo se celkem ve třech kategorií U10, U12 a U14, přičemž kategorie U10 byla spojená kluci a dívky dohromady.

Zahájení turnaje

Nejprve musím zmínit medailová umístění. Z Chodova si náš oddíl vezl domů celkem tři medaile, a to díky Petře Malimánkové - stříbro z kategorie U14, Gábině Vylitové - bronz z kategorie U12 a Láďovi Leštákovi - bronz z kategorie U10.
Petra ve své kategorii našla pouze jednu přemožitelku, a to pozdější vítězku Sonju Schořovou z Kladna. Gábina prošla nejprve základní skupinou, ve které se umístila na 2. místě, což jí posunulo do semifinále, kde však dostala stopku od plzeňské Šmídové. Čekal jí tedy souboj o 3. místo, který zvládla s přehledem a své soupeřce nedala šanci. Láďa prošel základní skupinou bez ztráty jediného bodu a do semifinálových bojů postupoval z prvního místa. V boji o finále ovšem nestačil na Pateru a čekal ho rovněž souboj o třetí místo. Zde to ovšem nebylo tak jednoznačné a s kraslickým Prokopcem si nedali nic zadarmo. Bojovalo se o každý míč a skóre se převalovalo z jedné strany kurtu na druhou. Láďa ale nakonec dokázal udržet nervy na uzdě (ikdyž s vypětím všech sil....Usmívající se) a 15 bod získal jako první. Zasloužené třetí místo!

Medailisté - Petra, Láďa a Gábina

Za zmínku stojí i výkon Ondry Uhlíka, který se ve své nejpočetnější kategorii U10 vůbec neztratil a předvedl skvělý výkon. Ondra sice dorazil na turnaj nejprve o den dřív (místo v neděli přijel bojovat do Chodova už v sobotu Usmívající se), nicméně ho to zřejmě tak "rozčílilo", že si to pak v neděli pořádně užil! Nejprve zabodoval těsnou výhrou nad nejdeckým Matějem Šilhanem (15:14) a později opět velmi těsnou výhrou 15:13 nad - "omlouvám se, ale já si prostě nemůžu vzpomenout (když si vzpomenu, tak doplním"). Ondra dokázal v základní skupině obsadit krásné 2. místo, ale vzhledem k tomu, že z každé skupiny v kategorii U10 postupoval pouze vítěz, skončil bohužel těsně před branami semifinálových bojů. I tak je to ale pro Ondru veliký úspěch !!!!

Ondra - leť míčku, leť !!!

Barvy našeho odílu dále hájili - Veronika Nováková, Terezka Korčmarošová, Viktorka Goldmanová (nejmladší účastnice turnaje!!!), Anička Kynclová a Filip Josefik. Všichni tito hráči dali do turnaje vše co se zatím v badmintonu naučili, sbírali střídavě porážky i výhry, nicméně jejich výkony tentokrát nestačili na postup ze základních skupin. Rozhodně ale nasbírali spoustu nových závodních zkušeností, které jistě zúročí hned příští víkend na další závodech.

Ti co vydrželi až do konce ........

Všem zúčastněným děkuji za předvedené výkony a gratuluji k dosaženým výsledkům !!!!!!

Fotodokumentaci z turnaje naleznete v sekci "GALERIE" !!!!