PARTNEŘI ODDÍLU:Náš oddíl na Facebooku

NAROZENINY V ŘÍJNU SLAVÍ:
Tomáš Reichelt - 15.10.
Gabča Vylitová - 15.10.
Nichal Vatashchuk - 19.10.
Nikol Doležalová - 20.10.
Milan Rosol - 31.10.
GRATULUJEME !!!
BADMINTON PRO VEŘEJNOST - nově v Karlových Varech
Badminton aréna - 6 kurtů
rezervační systém ZDEČerven 2013

Konec sezóny 2012/2013

27. června 2013 v 9:08 | Petra |  Různé

KONEC SEZÓNY 2012/2013

V pondělí a ve středu byly poslední tréninky mladších i starších žáků, v pátek 28.6. děti trénink již NEMAJÍ.

Kdo jede v sobotu na kola, ať si nezapomene vzít:
 • přilbu
 • pití
 • peníze na oběd (svačinu)
 • a kolo !!!! Mrkající

Kola - 29.6.2013

23. června 2013 v 10:27 | ič
Cyklistické loučení se sezonou se blíží

V sobotu 29.6.2013 je připravena poslední společná akce badmintonové sezony. Protože nám letos přibylo hodně nejmladších dětí, pojedeme narozdíl od loňska 2 různě náročné trasy, kdy se obě skupiny setkají na Bernardu v Královském Poříčí.
1. lehčí varianta - sraz v 9.30 v Doubí u vesničky SOOS - trasa : Doubí - Svatošské skály - Loket - Královské Poříčí a zpět
2. těžší varianta - sraz v 8.45 na Dolním nádraží v Karlových Varech - odjezd vlakem v 8.58 do Teplé - poté na kole : klášter - Mrázov - Vodní nádrž Podhora - Horní Kramolín - Služetín - Babice - Číhaná - Sitiny - Prameny - U tří křížů - Nová Ves - Hrušková - Vítkov - Staré Sedlo - Statek Bernard - Loket - Svatošské skály - Doubí
Společně bychom se měli setkat kolem 13. hodiny u společného oběda na statku Bernard (předpokládaný příjezd obou skupin)
Na obou trasách přivítáme nejen členy oddílu, ale i jejich rodinné příslušníky a kamarády.
I.Černý

Letní soustředění - Aš 2013 - PLATBA

18. června 2013 v 9:58 | Petra |  Letní soustředění 2013

Letní soustředění Aš 2013 - platba

Do Aše vyrážíme přesně za 60 dní !!!!!
A protože se nám blíží termín posledního tréninku (pondělí 24.6.2013), prosím všechny přihlášené hráče a hráčky o dodržení termínu pro zaplacení účastnického poplatku (tj. nejpozději v pondělí 24.6.2013).

Přihlášení hráči a hráčky:
 • Ondra Uhlík
 • Terezka Korčmarošová
 • Láďa Lešták
 • Verča Nováková
 • Lucka Panochová
 • Viktorka Goldmanová
 • Filip Josefik
 • Kuba Mahr
 • Eliška Mahrová
 • Gábina Vylitová
 • Anna Kynclová
 • Martin Vodenka

Letní příprava začala středečními tréninky na atletickém oválu

13. června 2013 v 22:20 | ič
Středeční tréninky starších žáků na hřišti ZŠ Komenského

Červnové tréninky starších žáků se přesunuly na atletickou dráhu u ZŠ Komenského v Drahovicích. Protože jsme na konci sezony, nemusíme tolik času věnovat fyzické přípravě, ale spíše soustřeďujeme tréninkové jednotky na obratnost a všestrannost. Kromě běžeckých drah tudíž využíváme další hřiště na kolektivní hry - hrajeme volejbal, kopanou, přehazovanou, líný i klasický tenis, vybíjenou a další.

I.Černý

Oddílové přebory ŽÁK + RODIČ - 2013

6. června 2013 v 11:13 | Petra |  Články z novin
Vyšlo dnes 6.6.2013 v Karlovarském deníku!


1. ročník oddílové přebory ŽÁK + RODIČ - výsledky

3. června 2013 v 15:07 | Petra |  Výsledky

Oddílové přebory ŽÁK + RODIČ - 1. ročník - výsledky

Během posledního květnového pátečního odpoledne hráči našeho oddílu nepropadli deštivé depresi, ale vydali i se svými rodiči, strýčky a bratranci na 1. ročník oddílových přeborů ŽÁK + RODIČ. Zahájení turnaje bylo naplánováno na 16:00 hod a kupodivu skoro všuchni dorazili včas. Účast byla celkem velká, takže se organizátoři nakonec rozhodli, že se bude hrát ve všech kategorií na dva sety do 11 bodů. Za každý vyhraný set získala dvojice jeden bod. Propočty, které svým odborným odhadem provedl hlavní trenér mládeže Ivoš Černý se ukázaly více než odborné, protože poslední zápas se odehrál krátce před devatenáctou hodinou, takže vyhlášení proběhlo přesně na čas.
Hráči se svými deblovými partnery byli rozděleny do tří kategorií, které byly pracovně nazvány podle natrénovaných hodin:
 • "Ještě musím hodně trénovat"
 • "Už mám něco natrénováno"
 • "Mám natrénováno, ale stále je co zlepšovat".
Kategorie našeho badmintonového potěru, aneb "Ještě musím hodně trénovat"
V této kategorii se předvedli Terezka Korčmarošová s tatínkem Honzou, Lucka Panochová se strejdou Matějem, Viktorka Goldmanová s tatínkem Pavlem, Patrik Samek s tatínkem Richardem, Michal Štaffl s tatínkem Pavlem a Kašpi Kučera s maminkou Hankou. Jak je zřetelné z názvu kategorie, jedná se o naše nejmenší závodníky. Pro některé z nich to byla vůbec první závodní zkušenost. I přesto zde byly k vidění pěkné zápasy a bojovalo se o každý bod. Musím zde ale vyzdvyhnout hlavně výkon hráčů na prvních třech místech, a to Terezky Korčmarošové, která i přes svojí šesti týdenní absenci na tréninku (ruka v sádře) dokázala se svým deblovým partnerem Honzou projít turnajem bez ztráty jediného setu a celý turnaj zaslouženě vyhrát. Na druhém místě Lucka Panochová (deblový partner Matěj), je živým důkazem toho, že když se na tréninku maká, výsledky se dostaví. Lucka předvedla na turnaji opravdu veliké zlepšení a pokud přes prázdniny ještě zahodí strach ze závodů, mají se soupeřky v nadcházející sezóně na co těšit! Třetí místo v této kategorii nakonec vybojoval Michal Štaffl s tatínkem Pavlem, a to i přesto, že Michal začal chodit na tréninky teprve minulý týden.


Zlatá Terezka s tatínkem Honzou
Kategorie "Už mám něco natrénováno"
V této kategorii se nám předvedli hráči, kteří už za sebou mají nějaké ty závodní zkušenosti a protože už "všechno vědí a znají", ozývaly se z kurtu nejčastěji hlášky typu "Ježiši mami, co to hraješ", "Mami to moje, popř. tvoje", "Táto, ty jsi mi to zkazil". Zatím co rodiče brali prohry s humorem a nadhledem, u dětí to bylo horší. Nakonec se ale dvojice vždy usmířila a hrálo se dál. Tuto kategorii vyhrál Láďa Lešták s deblovým partnerem Knedlíkem (tatínek Ladislav), když prohráli pouze jeden set. Opravdu ale nevím, po kom je Láďa takový nervák, protože Knedlík byl po celý turnaj v naprosté pohodě Usmívající se. Jen se mu divím, že vydržel až do konce, protože pohledy, které po něm Láďa házel po prohraném míči byly více než vražedné. Na druhém místě skončil Filip Josefik a protože jsem v tomto případě vystupovala i v pozici deblového partnera co by rodič, zdržím se zde veškerého hodnocení, které by nebylo objektivní, respektive by bylo objektivní až moc, no a pro klid v rodině......, jistě chápete Mrkající. Třetí příčku obsadil Jenda Korčmaroš s maminkou Olinkou, kteří se dostavili s více jak hodinovým zpožděním, takže pak měli plné ruce práce, aby to vše dohonili. Dále v této kategorii bojovali Ondra Uhlík s tatínkem Jakubem, Gabča Vylitová s maminkou Hankou a Kuba Mahr s maminkou Jitkou.


Zlatý Láďa s Knedlíkem
Kategorie "Mám natrénováno, ale stále je co zlepšovat"
V této kategorii se nám představili služebně nejstarší hráči, teda kromě Veroniky Novákové, která s vým věkem patří do kategorie nejmenších, nicméně z důvodu malého počtu hráčů v této kategorii a vzhledem k dobré výkonnosti Verči a hlavně jejího deblového partnera (tím byl bývalý hráč oddílu Martin Melmuka), byla tato dvojice zařazena do kategorie nejvyšší. A nevedli si vůbec špatně. Sice si na své konto připsali pouze jednu výhru, ale ostatní zápasy byly velmi vyrovné a mnohdy jim k výhře chyběl pouze jeden bod. Ale vraťme se k vítězům! Tuto kategorii vyhrála s přehledem Romana Vatashchuk s tatínkem Michalem, druhou příčku obsadila Eliška Polívková s maminkou Leou a na třetím místě skončila Tereza Došková s tatínkem Martinem. V neposlední řadě se v této kategorii předvedli Veronika Nováková s bratrancem Martinem a Klára Košťálová s tatínkem Jaroslavem.


Zlatá Romča s tatínkem Michalem

A bylo dohráno, body byly spočítány, vítězové vyhlášeni.
1. ročník oddílového přeboru ŽÁK + RODIČ, ve kterém si zahrály děti společně se svými rodiči je za námi a myslím si, že to byl ročník povedený. Děti předvedly svým rodičům, jak že se to ten badminton vlastně hraje a rodiče viděli, jaký kus práce jejich děti za ten rok udělaly. Doufáme, že zlatá medaile, kterou obdrželi všichni účastníci, bude nejenom odměnou, ale hlavně motivací do další sozóny.

Děkujeme všem dětem za předvedené výkony a rodičům za jejich účast a trpělivost se svými dětmi i s námi trenéry Usmívající se.

Fotodokumentaci z turnaje doplním v co nejkratší době do sekce "GALERIE"!

P.S. Nezapomeňte, že v červnu stále a stále trénujeme !!!!!

Bronzová Veronika v Českém Krumlově

3. června 2013 v 11:00 | Petra |  Výsledky

Veronika přivezla bronz z Českého Krumlova

V současné době naše nejaktivnější závodnice Veronika Nováková nezahálena ani tuto sobotu (1.6.) a již potřetí v letošní sezóně vyrazila do dalekého Českého Krumlova, kde se odehrálo třetí a zároveň poslední kolo Seriálu přípravek.
Na turnaji, kterého se zúčastnily badmintonové naděje z celé republiky, předvedla Veronika skvělé výkony a obsadila po třech kolech celkové krásné 3. místo.
V prvním kole vybojovala Verča 3. místo, v druhém kole pak místo 5.
A jak se dařilo tuto sobotu?
Veronika si nejprve s přehledem poradila s Marií Bierbaumer z SKB Český Krumlov 11:0 a 11:2, další soupeřka Vendula Babková z oddílu Sokol Štěpánovice však byla nad její síly a konečné skóre se zastavilo na 6:11 a 8:11. Třetí zápas byl opět v režii naší závodnice. Plzeňská Michaela Konderá uhrála pouze 6 bodů - 11:6 a 11:0. Poslední dva zápasy byly velmi vyrovnané a hráčky si z těchto zápasů odnesly vždy po jednom vítězném setu. Nejprve bojovala Verča s pozdější vítězkou celého turnaje Viktoriií Huclovou z SKB Český Krumlov. Zatím co první set s přehledem vyhrála soupeřka 4:11, druhý set patřil Veronice 11:7. Přesně naopak to bylo v posledním zápase s Alenou Kalbáčovou z oddílu ČZ Strakonice. První set patřil naší hráčce 11:6, druhý set byl velmi vyrovnaný a vítězně z něj nakonec vyšla soupeřka o pouhý bod 10:11.
Ve třetím kole obsadila veronika 3. místo!
Veronice posíláme velkou gratulaci a děkujeme za skvělou reprezentaci oddílu !!!
Veronika (vpravo) s Martinou Šmídovou z BKV Plzeň

Vyhlášení
Veronika sobotním turnajem ukončila svojí první závodní sezónu. A byla to sezóna velmi úspěšná! Kdo sleduje naše stránky pravidelně ví, že Verča získala ve své první závodní sezóně řadu medailí a stala se "postrachem" snad všem soupeřkám ve své věkové kategorii.
Doufejme, že Verča "neusne na vavřínech" a i nadále bude poctivě trénovat, protože s rostoucím věkem poroste i výkonnost soupeřek.
Takže Verčo, jen tak dál.......Usmívající se!!!
P.S. Doufám, že v příští sezóně se najde víc malých odvážlivců, kteří budou mít odvahu a chuť poměřit své síly se soupeři z jiných oddílů. Vždyť vyhraný zápas, či získaná medaile je ta největší odměna pro každého hráče!