PARTNEŘI ODDÍLU:Náš oddíl na Facebooku

NAROZENINY V ŘÍJNU SLAVÍ:
Tomáš Reichelt - 15.10.
Gabča Vylitová - 15.10.
Nichal Vatashchuk - 19.10.
Nikol Doležalová - 20.10.
Milan Rosol - 31.10.
GRATULUJEME !!!
BADMINTON PRO VEŘEJNOST - nově v Karlových Varech
Badminton aréna - 6 kurtů
rezervační systém ZDE1. ročník oddílové přebory ŽÁK + RODIČ - výsledky

3. června 2013 v 15:07 | Petra |  Výsledky

Oddílové přebory ŽÁK + RODIČ - 1. ročník - výsledky

Během posledního květnového pátečního odpoledne hráči našeho oddílu nepropadli deštivé depresi, ale vydali i se svými rodiči, strýčky a bratranci na 1. ročník oddílových přeborů ŽÁK + RODIČ. Zahájení turnaje bylo naplánováno na 16:00 hod a kupodivu skoro všuchni dorazili včas. Účast byla celkem velká, takže se organizátoři nakonec rozhodli, že se bude hrát ve všech kategorií na dva sety do 11 bodů. Za každý vyhraný set získala dvojice jeden bod. Propočty, které svým odborným odhadem provedl hlavní trenér mládeže Ivoš Černý se ukázaly více než odborné, protože poslední zápas se odehrál krátce před devatenáctou hodinou, takže vyhlášení proběhlo přesně na čas.
Hráči se svými deblovými partnery byli rozděleny do tří kategorií, které byly pracovně nazvány podle natrénovaných hodin:
  • "Ještě musím hodně trénovat"
  • "Už mám něco natrénováno"
  • "Mám natrénováno, ale stále je co zlepšovat".
Kategorie našeho badmintonového potěru, aneb "Ještě musím hodně trénovat"
V této kategorii se předvedli Terezka Korčmarošová s tatínkem Honzou, Lucka Panochová se strejdou Matějem, Viktorka Goldmanová s tatínkem Pavlem, Patrik Samek s tatínkem Richardem, Michal Štaffl s tatínkem Pavlem a Kašpi Kučera s maminkou Hankou. Jak je zřetelné z názvu kategorie, jedná se o naše nejmenší závodníky. Pro některé z nich to byla vůbec první závodní zkušenost. I přesto zde byly k vidění pěkné zápasy a bojovalo se o každý bod. Musím zde ale vyzdvyhnout hlavně výkon hráčů na prvních třech místech, a to Terezky Korčmarošové, která i přes svojí šesti týdenní absenci na tréninku (ruka v sádře) dokázala se svým deblovým partnerem Honzou projít turnajem bez ztráty jediného setu a celý turnaj zaslouženě vyhrát. Na druhém místě Lucka Panochová (deblový partner Matěj), je živým důkazem toho, že když se na tréninku maká, výsledky se dostaví. Lucka předvedla na turnaji opravdu veliké zlepšení a pokud přes prázdniny ještě zahodí strach ze závodů, mají se soupeřky v nadcházející sezóně na co těšit! Třetí místo v této kategorii nakonec vybojoval Michal Štaffl s tatínkem Pavlem, a to i přesto, že Michal začal chodit na tréninky teprve minulý týden.


Zlatá Terezka s tatínkem Honzou
Kategorie "Už mám něco natrénováno"
V této kategorii se nám předvedli hráči, kteří už za sebou mají nějaké ty závodní zkušenosti a protože už "všechno vědí a znají", ozývaly se z kurtu nejčastěji hlášky typu "Ježiši mami, co to hraješ", "Mami to moje, popř. tvoje", "Táto, ty jsi mi to zkazil". Zatím co rodiče brali prohry s humorem a nadhledem, u dětí to bylo horší. Nakonec se ale dvojice vždy usmířila a hrálo se dál. Tuto kategorii vyhrál Láďa Lešták s deblovým partnerem Knedlíkem (tatínek Ladislav), když prohráli pouze jeden set. Opravdu ale nevím, po kom je Láďa takový nervák, protože Knedlík byl po celý turnaj v naprosté pohodě Usmívající se. Jen se mu divím, že vydržel až do konce, protože pohledy, které po něm Láďa házel po prohraném míči byly více než vražedné. Na druhém místě skončil Filip Josefik a protože jsem v tomto případě vystupovala i v pozici deblového partnera co by rodič, zdržím se zde veškerého hodnocení, které by nebylo objektivní, respektive by bylo objektivní až moc, no a pro klid v rodině......, jistě chápete Mrkající. Třetí příčku obsadil Jenda Korčmaroš s maminkou Olinkou, kteří se dostavili s více jak hodinovým zpožděním, takže pak měli plné ruce práce, aby to vše dohonili. Dále v této kategorii bojovali Ondra Uhlík s tatínkem Jakubem, Gabča Vylitová s maminkou Hankou a Kuba Mahr s maminkou Jitkou.


Zlatý Láďa s Knedlíkem
Kategorie "Mám natrénováno, ale stále je co zlepšovat"
V této kategorii se nám představili služebně nejstarší hráči, teda kromě Veroniky Novákové, která s vým věkem patří do kategorie nejmenších, nicméně z důvodu malého počtu hráčů v této kategorii a vzhledem k dobré výkonnosti Verči a hlavně jejího deblového partnera (tím byl bývalý hráč oddílu Martin Melmuka), byla tato dvojice zařazena do kategorie nejvyšší. A nevedli si vůbec špatně. Sice si na své konto připsali pouze jednu výhru, ale ostatní zápasy byly velmi vyrovné a mnohdy jim k výhře chyběl pouze jeden bod. Ale vraťme se k vítězům! Tuto kategorii vyhrála s přehledem Romana Vatashchuk s tatínkem Michalem, druhou příčku obsadila Eliška Polívková s maminkou Leou a na třetím místě skončila Tereza Došková s tatínkem Martinem. V neposlední řadě se v této kategorii předvedli Veronika Nováková s bratrancem Martinem a Klára Košťálová s tatínkem Jaroslavem.


Zlatá Romča s tatínkem Michalem

A bylo dohráno, body byly spočítány, vítězové vyhlášeni.
1. ročník oddílového přeboru ŽÁK + RODIČ, ve kterém si zahrály děti společně se svými rodiči je za námi a myslím si, že to byl ročník povedený. Děti předvedly svým rodičům, jak že se to ten badminton vlastně hraje a rodiče viděli, jaký kus práce jejich děti za ten rok udělaly. Doufáme, že zlatá medaile, kterou obdrželi všichni účastníci, bude nejenom odměnou, ale hlavně motivací do další sozóny.

Děkujeme všem dětem za předvedené výkony a rodičům za jejich účast a trpělivost se svými dětmi i s námi trenéry Usmívající se.

Fotodokumentaci z turnaje doplním v co nejkratší době do sekce "GALERIE"!

P.S. Nezapomeňte, že v červnu stále a stále trénujeme !!!!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama