PARTNEŘI ODDÍLU:Náš oddíl na Facebooku

NAROZENINY V ŘÍJNU SLAVÍ:
Tomáš Reichelt - 15.10.
Gabča Vylitová - 15.10.
Nichal Vatashchuk - 19.10.
Nikol Doležalová - 20.10.
Milan Rosol - 31.10.
GRATULUJEME !!!
BADMINTON PRO VEŘEJNOST - nově v Karlových Varech
Badminton aréna - 6 kurtů
rezervační systém ZDEŘíjen 2013

Oblastní přebor družstev mládeže U13 - informace

30. října 2013 v 13:05 | Petra |  Turnaje - propozice

Oblastní přebor družstev mládeže U13 - informace

Pro letošní sezónu jsme přihlásili družstvo mládeže kategorie U13 do soutěže.
Jedná se o jednodenní turnaj, který se bude konat v neděli 19.1.2014 v Plzni!
Přihlášená družstva KV, Nejdek, Aš, Chlumčany, Bílá Hora, Doubravka, Dobřany, BKV.
Družstvo hraje ve složení 2 + 2 (minimálně 2 dívky a 2 kluci). Hraje se na 5 zápasů (dvouhry, čtyřhry, mix).

Nominovaní hráči do družsva:

DÍVKY:
  • Veronika Nováková
  • Anna Kynclová
  • Tereza Korčmarošová
  • Lucie Panochová

KLUCI:
  • Filip Josefik
  • Láďa Lešták
  • Jakub Mahr
  • Ondra Uhlík
  • Martin Vodenka

Konečné složení družstva bude upřesněno v lednu 2014 na základě aktuální výkonnosti jednotlivých hráčů !!!!
Ašský košíček - 27.10.2013 - U START, U11, U13, U15 - výsledky

29. října 2013 v 14:33 | Petra |  Výsledky

Ašský košíček - 27.10.2013 - U START, U11, U13, U15 - výsledky

Poslední říjnovou neděli vyrazila početná skupina našich hráčů do nedaleké Aše, kde se konal první ročník turnaje "Ašský košíček". S ašským badmintonovým oddílem máme skvělé zkušenosti, takže jsme se na turnaj všichni těšili......a "ašáci" nezklamali.....Usmívající se. Celý den jsme strávili v pohodové, řekla bych až v rodinné atmosféře a chvíle mezi jednotlivými zápasy jsme si krátili v bufetu, kde pro nás pořadatel připravil výborné párky, klobásky a nechyběly ani čerstvé koblihy.
Turnaje se zúčatsnili hráči z Aše, Plzně, Nejdku, Chodova, Kraslic a Karlových Varů - celkem se do Aše sjelo 60 hráčů!
Hrálo se ve čtyřech kategoriích, ve kterých jsme měli tyto zástupce:
U START - Terezka Korčmarošová, Lucka Panochová a Honzík Štaffl, U11 dívky - Verča Nováková, U11 kluci - Láďa Lešták, Ondra Uhlík a Ondra Bílý, U13 dívky - Anička Kynclová, U13 kluci - Filip Josefik, Michal Štaffl, U15 dívky - Gabča Vylitová.
V první části turnaje se hrálo ve 4-5 člených skupinách každý s každým a následně postupovali z každé skupiny 2-3 hráči do semifinále respektive do čtvrtfinále.

Zahájení turnaje
A jak si naši vedli?
U START
V této kategorii reprezentovali náš oddíl Terezka, Lucka a Honzík. Terezka si nejprve poradila se všemi soupeřkami ze skupiny a svoji skupinu vyhrála. Lucku s Honzíkem svedl los do jedné skupiny, kde získali shodně dvě výhry a dvě prohry. O druhém semifinalistovi tedy rozhodovalo skóre, které měla lepší Lucka, a tak nás čekalo velmi napínavé oddílové semifinále, které jsem raději sledovala z povzdálí, protože komu bych fandila, že….
V semifinále byla úspěšnější Terezka, a tak jí čekalo její první finále. Lucku zase boj o třetí místo.
Krátká pauza na svačinku a jde se na to. Do finálového zápasu nastoupila Terezka s úsměvem a s odhodláním dát do tohoto zápasu vše. Já pak s balíkem kapesníků, vzhledem k tomu, že Terezka je "známá plačka", která obrečí každý prohraný míček. První set hrála Terka velmi opatrně, řekla bych až s příliš velkým respektem k o hlavu větší soupeřce Martině Kejřové z Aše. Tomu odpovídal i vývoj celého setu. S rostoucím skóre, rostla i nervozita Terezky a poslední míče dohrávala již se slzami v očích. Po prvním setu následoval hysterický pláč Terezky, podpora od tatínka, několik rad od trenérky a do druhého setu nastoupila sebevědomá Terezka, která konečně pochopila, že údery, které poctivě piluje na tréninku, se vyplatí použít i při zápase. V druhém setu nedala své soupeřce šanci a s přehledem vyhrála 15:4. A šlo se na třetí, zkrácený set, který se hrál do 5 bodů. Když za stavu 4:0 získala soupeřka dva body, měla jsem tlak cca 280/160 a začala jsme vytahovat kapesníky (myslím, že Terezky tatínek na tom nebyl o nic lépe, ale statečně držel kameru a točil a točil….). Terezka si však zachovala chladnou hlavu a předvedla, že má srdce bojovnice! Kolena se jí už nerozklepala a zápas dotáhla do vítězného konce! Získala tak svoje první turnajové zlato!

Terezka a její finálová soupeřka Martina

Kategorie U START a zlatá Terezka

Ráda bych ten úspěch oslavila něčím tvrdším, ale byla jsem řidič........Usmívající se

Souběžně s druhou půlkou finále odstartoval i Lucky boj o třetí místo, a tak mi ani nestačil klesnout tlak a už jsme stála u vedlejšího kurtu, kde zrovna naše hráčka prohrávala druhý set. První set však Lucka vyhrála a tak následovat další, nervy drásající, třetí set. Za stavu 4:1 pro Lucku jsme se již všichni radovali, ale Lucky soupeř Jan Kozák z Aše zabojoval a stav zápasu ještě dokázal otočil. Lucka tak prohrála ve třetím setu 4:5. Velká škoda! Lucka však není žádná "plačka", a tak odcházela z kurtu s úsměvem. I tak je Lucky 4. místo veliký úspěch!

Lucka

Honzík se do semifinálových zápasů sice neprobojoval, nic méně svedl vítězný boj o 6. místo. Pro Honzíka, který trénuje teprve od září je to skvělý výsledek!

Honzík

U11 dívky
V této kategorii jsme měli jednu zástupkyni, a to Veroniku. Verča nejprve s přehledem přehrála všechny své soupeřky ve skupině a do semifinále tak postupovala ze skupiny z prvního místa. V boji o finále předvedla velmi pěkný výkon, na soupeřku Sáru Štěrbákovou z Plzně to ale bohužel nestačilo. Naši hráčku tedy čekal zápas o třetí místo, který zvládla s přehledem. Své soupeřce Elišce Hruškové (USK Plzeň) nedala šanci a vyhrála 2:0 na sety. Verči třetí místo v kategorii jedenáctiletých je velkým příslibem skvělých výsledků i v následujících sezónách.

Vyhlášení U11 dívky a bronzová Veronika

U11 chlapci
V této kategorii hráli Láďa, Ondra U. a Ondra B. Nejlépe se umístil Láďa, který ze své skupiny odcházel opět z prvního místa. V semifinále ho ovšem zastavil nejdecký Pavel Bršťák. Kluci předvedli moc pěkný zápas, ve kterém první set vyhrál Láďa a druhý Pavel. Třetí set byl velmi vyrovnaný, skóre se přelévalo z jedné strany na druhou a vítězně z něj nakonec vyšel Pavel (22:20). Škoda, že Láďa má "tvrdou hlavu", a tak rady, jak a co má hrát většinou přicházejí vniveč. Jedna kuriozitka ze zápasu: Láďa hrál s takovou vervou a běhal po hřišti takovou rychlostí, až mu z toho při druhém setu vypadl zub. Zápas o třetí místo s nejdeckým Matějem Šilhanem zvládl již Láďa bez zaváhání.

Láďa

Ondra U. skončil těsně před branami semifinále a čekal ho boj o 5. místo s kraslickým Prokopcem. I když Ondra bojoval jako lev o každý míček, tuto bitvu nakonec prohrál a jeho konečné umístění je 6. místo.

Ondra

Ondra B. si na tomto turnaji odbyl svoji závodní premiéru. Vzhledem k tomu, že do oddílu chodí teprve od září a z toho měsíc měl ruku v sádře, sbíral zde hlavně zkušenosti a těch bylo, myslím si, dost a dost. Ondra obsadil na svém prvním turnaji 8. místo.
Ondra

U13 dívky
Anička bohužel ve své kategorii neuhrála ani set a obsadila tak 5. místo. Musím zde ovšem kriticky uznat, že zcela oprávněně, protože Anička míček, který k ní jednoduše nedoletí neodehraje. Aničko, krok navíc po hřišti není ostuda…

Anička

U13 kluci
Filip skončil ve své skupině na třetím místě. V zápase o postup do čtvrtfinále mu ovšem vystavil stopku ašský Dominik Flachs. Filip pak sice ještě svedl dva vítězné zápasy, nic méně to již bylo ve skupině "poražených" a tak jeho konečné umístění nebylo nic moc - 9. místo.

Filip

Michal obsadil na turnaji 12. místo. Míša nastupuje do všech zápasů s velkou vervou, na jeho výkonu s porovnáním se soupeři je ovšem vidět velká ztráta, která je způsobena tím, že se badmintonu věnuje teprve 2 měsíce, nic méně svým věkem patří již do kategorie třináctiletých. Pokud Míšovi ovšem vydrží ctižádost a nasazení s jakým přistupuje k tréninku, myslím si, že se jeho závodní manko bude postupně snižovat a svým soupeřům to ještě jednou pořádně "natře".

Michal

U 15 dívky
Gabče se tento turnaj také moc nevydařil. Ze skupiny do semifinálových zápasů nepostoupila a zápas o 5. místo s nejdeckou Holoubkovou prohrála 0:2 na sety. Konečné 6. místo.

Zleva Anička, Gabča, Filip

Všem dětem děkuji za skvělou reprezentaci oddílu !!!!!

Náhradní trénink 30.10.2013

22. října 2013 v 12:32 | Petra |  Trénink + členské příspěvky

Náhradní trénink 30.10.2013

Pro děti, které jedou v sobotu 2.11.2013 na turnaj do Plzně, je připraven náhradní trénink, a to ve
středu 30.10.2013 v době od 17.00 do 18.00 v hale na Slávii v Drahovicích!
Týká se Ládi, Ondry B., Martina V., Filipa a Veroniky.
Prosím rodiče našich "závodníků", aby mi potvrdili účast na tomto tréninku (mail, SMS) !!!!
Děkuji !


Tréninky v týdnu od 28.10. do 1.11.2013

22. října 2013 v 8:41 | Petra |  Trénink + členské příspěvky

Tréninky v týdnu od 28.10. do 1.11.2013

V týdnu od 28.10 do 1.11.2013 je tělocvična z důvodu prázdnin a ředitelského volna UZAVŘENA.
Tréninky nejsou !!!
Sejdeme se tedy opět v pondělí 4.11.2013!
Přejeme všem krásné podzimní prázdniny !!!!

Úspěch Katky na 2.GPC U19 v novinách

21. října 2013 v 10:58 | Petra |  Články z novin
Vyšlo v Karlovarském deníku v sobotu 19.10.2013!


Katka Vatashchuk ve čtvrtfinále na U17 v Českém Krumlově

20. října 2013 v 8:23 | ič
Káťa uspěla v deblu na U17 v Č. Krumlově
Mezi nejlepší osmičku se podařilo probojovat naší Kateryně Vatashchuk na republikovém turnaji U17 v Českém Krumlově spolu se svou plzeňskou spoluhráčkou Annou Legátovou ve čtyřhře. Klíčem k úspěchu byla třísetová bitva proti dvojici Hadáčová/Šimoníková, kdy po jasně prohraném 1. setu 11:21 děvčata zpřesnila hru a v následujících dvou setech zvítězila 21:13 a 21:14. O postup mezi nejlepší čtyři poté nestačily na pár Kelnerová/Trnkalová (-13,-17). I tak je toto umístění velkým příslibem nově vytvořené dvojice.
V singlu Káťa nestačila již v 1. kole na Ausbergerovou (-15,-21) a v mixu podlehli s Radkem Pistulkou dvojici Louda/Brunátová 0:2 na sety.


IV. ročník vánočních čtyřher a mixů pro dospělé - Ostrov - 30.11.2013 - PROPOZICE

17. října 2013 v 12:07 | Petra |  Turnaje - propozice
Po delší době zase něco pro dospělé hráče....Usmívající se


GP C U19 - Plzeň - 13.10.2013 - výsledky

14. října 2013 v 12:55 | Petra |  Výsledky

GP C U19 - Plzeň - 13.10.2013 - výsledky

V neděli 13.10. se uskutečnilo již druhé GP C kvalifikační v kategorii devatenáctiletých. Do Plzně jela reprezentovat náš oddíl Kateryna Vatashchuk.
Bohužel, trend "v pubertě se nesportuje" nepostihl pouze náš oddíl, a tak se tohoto turnaje v dívčí kategorii představily pouze dvě hráčky. Kromě naší Katky dorazila ještě Anna Legátová z TJ Doubravka. Ve dvouhře Katka své soupeřce nakonec ve třísetové bitvě podlehla (24:26, 22:20, 13:21), v mixu si však se svým mixovým partnerem Radkem Pistulkou došla pro zlato, když přehráli pár Kural, Legátová.
Dívčí čtyřhra se z důvodu malého počtu účastnic nehrála.
Katka si vybojovala postup na GP A, které se uskuteční 2.-3.11. v Hradci Králové.
Katko, gratulujeme a přejeme hodně štěstí !!!!


15.Gummibärchen cup - článek

10. října 2013 v 8:38 | Petra
Vyšlo dnes 10.10.2013 v Karlovarském deníku !


GPC U13 a GPC U17 - Dobřany 28.9.2013 - úspěchy v novinách

9. října 2013 v 13:30 | Petra |  Články z novin
Vyšlo v sobotním (5.10.2013) Karlovarském deníku !Aktuální turnaje

9. října 2013 v 10:22 | Petra |  Různé

Aktuální turnaje

V levem sloupci jsme vytvořila informace o aktuálních turnajích s odkazem na propozice (pokud už jsou k dispozici).
Informace budou pravidelně aktualizovány!

Chodovská Žabka - 6.10.2013 - nebylo vítězů, nebylo poražených - aneb, když se dva hádají, 56 dětí jede domů......

7. října 2013 v 11:44 | Petra |  Výsledky

Chodovská Žabka - 6.10.2013 - nebylo vítězů, nebylo poražených -

aneb, když se dva hádají, 56 dětí jede domů.........

V neděli 6.10. se rozjela asi nejpočetnější dětská výprava v historii našeho oddílu do nedalekého Chodova u Karlových Varů. Oddíl zde reprezentovalo celkem 14 hráčů, a to Veronika Nováková, Terezka Korčmarošová, Lucka Panochová, Gábina Vylitová, Anička Kynclová, Láďa Lešták, Jakub Mahr, Filip Josefik, Ondra Uhlík, Martin Vodenka, Michal Štaffl, Honzík Štaffl, Martin Hubený a Jenda Korčmaroš.
Turnaj začal dle plánu v 8:30 a nikdo v té době netušil jak to všechno vlastně skončí. Průběh turnaje byl, bych řekla, úplně normální, sem tam nějaká ta chyba, nějaké to přeřeknutí, ale to k tomu patří, vždyť jsme jenom lidé. Nehrajeme hokej nebo fotbal, aby se délka turnaje, popřípadě jednotlivých zápasů dala dopředu naplánovat. Co by pak měli říkat pořadatelé a diváci na Wimbledonu v roce 2010, když se tam odehrál nejdelší zápas v historii tenisu, který začal v úterý a skončil ve čtvrtek - to jen pro odlehčení Usmívající se.
Nic méně v Chodově se v cca 15:30 hod odehrála velmi krátká slovní přestřelka mezi jedním z rodičů a pořadatelem, který následně celý turnaj ukončil!
A protože po bitvě je každý generálem, nebudu zde hodnotit na čí straně byla pravda, je ale velice smutné, že díky ješitnému chování dvou dospělých chlapů musí necelých 60 dětí odjíždět z turnaje se slzami v očích, protože jejich celodenní snaha a píle, kterou vložily do každého vyhraného či prohraného míče a jejich trpělivost, se kterou čekaly na každý další svůj zápas vyšla úplně, ale úplně vniveč !!!!
Možná by to pánové chtělo příště více tolerance a nadhledu !!!!

No ale vraťme se k našim dětem -
Velmi dobře si na turnaji vedla Veronika, které se konečně podařilo porazit její letošní největší rivalku Kozempelovou ze Super Stars Most. Filip by ve své skupině v kategorii U12 obsadil pravděpodobně druhé místo a mohl se tak zúčastnil bojů o medaili. Ve své skupině v kategorii U12 si také velmi dobře vedl Kuba s Jendou, kteří na tomo turnaji zaznamenali velký úspěch a měli za sebou hned několik vítězných zápasů. Terezka s Luckou bojovaly jako lvice a soupeřkám nebaly jediný míček zadarmo. Další medaili by pravděpodobně získala Gábina, která měla v kategorii U14 před sebou už pouze jeden zápas a za sebou pouze jednu porážku. Úspěch tentokrát zaznamela i Anička, která si ve své kategorii U12 připsala na konto jednu výhru. Svůj druhý turnaj v kariéře absolvoval Martin V., který se pořád smál a měl pořád hlad (šťastné to dítě Usmívající se). Pro Martina H., Honzíka a Michala to byla v Chodově závodní premiéra, takže kluci jeli získat hlavně první zádvodní zkušenosti. Honzík ale zabojoval a dokázal do doby ukončení turnaje získat jednu velmi těsnou výhru 15:14! Podobně na tom byl i Ondra ve své kategorii U10. No a nesmím zapomenou na našeho nerváka Láďu, který by na medaili s největší pravděpodobností také dosáhl, protože v době ukončení turnaje měl na kontě pouze jednu prohru s ašským Honzíkem Mátlem.

Zahájení turnaje - zakončení bylo bohužel tak rychlé, že jsem nestihla udělat dětem ani společné foto Mrkající

Varáci ......
Dám si hambáč a jdu na to .....ani nevím, jestli to Terezka ještě pak stihla .....

Jednu výhodu to předčasné ukončení ale mělo, stihla jsem doma ještě uvařit večeři.....Usmívající se!!!

15.Gummibärchen cup

7. října 2013 v 10:35 | Petra |  Výsledky

15.Gummibärchen cup

V sobotu 5.10.2013 vyrazila sedmička našich hráčů na velmi pěkný turnaj k našim zahraničním sousedům. Na gumové medvídky jeli Veronika Nováková, Terezka Korčmarošová, Lucka Panochová, Filip Josefik, Kašpi Kučera, Láďa Lešták a Martin Vodenka.

V nejmladší kategorii "Skupina 1" vybojovala stříbro již zkušená závodnice Verča, když nestačila pouze na nejdeckou Natálku Štěříkovou.
Verča

Svůj první bronz na turnaji získala Terezka! Bronz byl ale vykoupen mořem slziček a mamince za celý den přibylo asi tak 149 nových šedivých vlasů (teda, ona vlastně ještě žádné nemá Usmívající se). Terezko, za stavu 10:10 se zápas nevzdává, nebrečí se, ale bojuje se dál o každý míček !!!!

Terezka
Na turnaji se neztratila ani Lucka, která skončila hned v závěsu za oddílovými kamarádkami, tedy na krásném 4. místě!

Lucka

Ve skupině nejmladších chlapců absolvoval svůj úplně první turnaj Kašpi. V šesti členné skupině se Kašpi umístil nakonec na krásném 5. místě, když dokázal jeden zápas vyhrát !
Kašpi

Naši benjamínci - zleva Lucka, Terezka, Kašpi a Verča

Ve "skupině 2" bojoval Láďa, který dokázal projít celým turnajem bez jediné porážky a získal tak zasloužené zlato!!!
Láďa

Dalším "účastníkem zájezdu", kterého čekal turnajový křest byl Martin, který sice utrpěl na turnaji samé porážky, nic méně bojoval jako lev a úsměv na tváři mu vydržel po celý den.

Martin

Posledním naším hráčem na turnaji byl Filip, který utrpěl ve své skupině jednu porážku a vybojoval tak krásné 2. místo!
Filip
Přijeli jsme, viděli jsme, zvítězili jsme........

Sedm statečných .....

A jede se domů .......