PARTNEŘI ODDÍLU:Náš oddíl na Facebooku

NAROZENINY V ŘÍJNU SLAVÍ:
Tomáš Reichelt - 15.10.
Gabča Vylitová - 15.10.
Nichal Vatashchuk - 19.10.
Nikol Doležalová - 20.10.
Milan Rosol - 31.10.
GRATULUJEME !!!
BADMINTON PRO VEŘEJNOST - nově v Karlových Varech
Badminton aréna - 6 kurtů
rezervační systém ZDEÚnor 2014

Jarní prázdniny bez tréninků

20. února 2014 v 14:37 | Petra |  Trénink + členské příspěvky

JARNÍ PRÁZDNINY

V týdnu od 24.2. do 28.2.2014 jsou jarní prázdniny. Z důvodu zavření tělocvičny v tomto týdnu tréninky NEJSOU !!!!!

Sejdeme se zase v pondělí 3.3.2014 !

16. Witte cup GPC U15 - Nejdek - 8.3.2014 - PROPOZICE

20. února 2014 v 14:29 | Petra |  Turnaje - propozice
Na tomto turnaji je omezený počet účastníků, takže případný zájem o účast mi, prosím, nahlaste co NEJDŘÍVE !!!!Jarní turnaj v Radonicích - propozice

18. února 2014 v 10:55 | Petra |  Turnaje - propozice

Jarní turnaj v Radonicích - propozice

Přihlášky na tento turnaj jsou do čtvrtka 27.2.2014, protože máme ale příští týden jarní prázdniny a tréninky nebudou, prosím o nahlášení účasti na tomto turnaji do pátku 21.2.2014 !!!!!
Děkuji !


GPC U15 kvalifikační Karlovy Vary - 15.2.2014 - výsledky

18. února 2014 v 10:43 | Petra |  Výsledky

Doma zůstaly 2 zlaté, 1 stříbro a 1 bronz !!!

V sobotu 15.2. pořádal náš oddíl 3. kvalifikační turnaj GPC v kategorii patnáctiletých. Do Karlových Varů se sjelo na 40 hráčů a hráček ze Západočeské oblasti, tj. z Karlovarského a Plzeňského kraje a bojovalo se o postup na "áčkový" turnaj, který se uskuteční již tento víkend v Orlové - Lutyni.
Zahájení turnaje

A jde se na to ......

Barvy našeho oddílu hájili Romana Vatashchuk, Filip Josefik, Láďa Lešták, Veronika Nováková a poprvé si turnaj GP vyzkoušela také Pavlína Kašperková.
Začneme Romanou, která potvrdila svoji formu a získala dvě zlaté medaile! Ve dvouhře nejprve v napínavém semifinále vyřadila ve třech setech plzeňskou Hlušičkovou a ve finále si již celkem snadno poradila s Evou Horovou rovněž z Plzně. Druhé zlato přidala Romana ve čtyřhře společně s nejdeckou Simčou Špulákovou, když ve finále porazily plzeňačky Raitmayerovou s Hlušičkovou. V mixu s Honzíkem Horou došla Romana opět až do finále, zde však nestačili na dvojici Viktora-Hlušičková, takže v mixu vybojovala Romana další cenný kov - stříbro!

Romana v akci
2 x zlatá a 1 x stříbrná Romana

Veronika s Pavlínou skončily ve dvouhře na raketách soupeřek z prvního kola, i když teprve osmiletá Veronika dokázala svoji o pět let starší soupeřku Terezku Mátlovou z Aše pořádně potrápit, když druhý set urvala ve svůj prospěch! Rovněž ve čtyřhře, kterou hrály naše holky společně, se zrodilo velké překvapení když Veronika s Pavlínou porazily soupeřky z prvního kola a zastavily je až v semifinále zkušené hráčky Raitmayerová s Hlušičkovou. Pro holky tento úspěch znamenal bronzovou medaili!
Bronzové ze čtyřhry Pavlína s Veronikou

Kluci na medailová umístění nestačili. Láďa sice prošel přes první kolo, ale v dalším kole ho zastavil nejdecký Marek, Filip skončil na raketě soupeře z prvního kola a ani v zápase o pořadí neměl trochu toho štěstí navíc. Zápas se hrál na tři sety a bohužel úspěšnější byl o pár bodíků soupeř.
Čtyřhru kluci opět nezvládli a opravdu nevím, v čem mají kluci mezi sebou problém? Napětí, které mezi nimi je při každém zápase by se dalo krájet a oba zřejmě mají pocit, že to kazí zrovna a jenom ten druhý. Tuto párovou disciplínu spolu očividně hrát nemůžou, takže si to příště vyzkouší s jiným spoluhráčem a uvidíme ……
V mixu Filip s Pavlínou a Láďa s Veronikou neprošli sítem prvního kola.

Ti nejlepší ......

Všem hráčům patří poděkování za příkladnou reprezentaci oddílu a Romče držíme všechny palce na GPA !!!

Martin Vodenka vyrazil na Pololetní turnaj do Radonic

10. února 2014 v 14:25 | Petra |  Výsledky

Martin Vodenka vyrazil na Pololetní turnaj do Radonic

Zatím co jeho oddíloví kamarádi jeli do Plzně sbírat body do žebříčku GP, Martin Vodenka vyrazil o pár desítek kilometrů dál na nám již známý turnaj v Radonicích.
Dle slov maminky se jim na turnaji moc líbilo, Martin podal standartní výkon a zaznamenal na tumto turnaji 3 prohry, 2 remízy a 1 výhru. Jeho výkon stačil na 40. místo ze 47 startujících.

Martin v akci

Další kolo tohoto turnaje, tentokrát pod názven JARNÍ, se uskuteční v neděli 2.3. !!!

GPC U13 kvalifikační - Plzeň - 8.2.2014 - výsledky

10. února 2014 v 14:08 | Petra |  Výsledky

GPC U13 kvalifikační - Plzeň - 8.2.2014 - výsledky

V sobotu 8.2. se uskutečnil v Plzni již 3. kvalifikační turnaj GPC v kategorii U13, na který vyjela z našeho oddílu celkem početná výprava.
Již ostřílené hráče Veroniku Novákovou, Annu Kynclovou, Filipa Josefika a Láďu Leštáka, doplnili nováčci, kteří si jeli turnaj GP vyzkoušet úplně poprvé. Byli to Ondra Uhlík, Ondra Bílý, Michal Štaffl , Honzík Štaffl a sbírali tak nejenom cenné zkušenosti, ale i první body do žebříčku.

Zahájení turnaje

Nejlépe se dařilo Veronice, kterou ve dvouhře zastavila ve čtvrtfinále pozdější vítězka celého turnaje plzeňská Hlušičková. Ve čtyřhře společně s Aničkou došly až do semifinále, kde je vyřadila dvojce Černá-Šmídová, i tak z toho bylo krásné dělené 3. místo! Mezi osmičku nejlepších se dostala i v mixu společně se svým oddílovým partnerem Láďou.

Veronika

Pro všechny ostatní naše hráče se stalo na tomto turnaji první kolo ve dvouhře nepřekonatelnou překážkou a všechny tedy čekal zápas o pořadí. Zápas útěchy si vybojovali ve svůj prospěch Anička, Láďa, Filip a Ondra U., pro Honzíka, Michala i Ondru B. skončil i tento zápas neúspěchem.

Filip s Aničkou spolu hráli poprvé mix a v prvním setu prvního zápasu to bylo hodně znát. Naštěstí se brzy dostali do hry a první zápas pro ně skončil úspěšně. V dalším kole je svedl los dohromady s Veronikou a Láďou. Z velmi vyrovnaného zápasu nakonec vyšel vítězně Láďa s Verčou.

Filip s Láďou spolu válčili ve čtyřhře a i když je ve čtvrtfinále zastavil ašský pár Kokoř-Tichý, musím kluky pochválit za předvedený výkon. Konečně pochopili, že ve čtyřhře nehraji proti sobě, ale spolu, a že trocha povzbuzení od spoluhráče je účinnější, než vražedný pohled po zkaženém míčku.

Čtyřhru si také poprvé vyzkoušeli další naše dvě dvojce Michal s Honzíkem a Ondra s Ondrou. I když kluci bojovali, bylo znát, že je pro ně čtyřhra něco nového a obě dvě dvojce skončily na raketách soupeře z prvního kola.

Ondra a Ondra

Bratři Štafflovi - Michal (větší) a Honzík (menší)

Bohužel ostatní fotky jsou tak trošku mázlé, tak snad se příště zadaří lépe...Usmívající se

Konečné umístění našich hráčů:
--dvouhračtyřhramix
Veronika5-83-45-8
Anna17-243-49-16
Filip17-245-89-16
Láďa17-245-85-8
Ondra U.17-249-16--
Ondra B.25-329-16--
Michal25-329-16--
Honzík25-329-16--


Ašský košíček 2014 - 1.2.2014 - výsledky

3. února 2014 v 15:11 | Petra |  Výsledky

Ašský košíček 2014 - 1.2.2014 - výsledky

Hned první únorovou sobotu 1.2. jsme vyrazili na výborné ašské koblížky a při té příležitosti si zahráli i několik badmintonových zápasů. Kromě koblížků tentokrát pořadatel připravil i pravý badmintonový gulášek, takže ten kdo jel určitě nelitoval…Usmívající se.
Ale vraťme se k tomu, proč jsme do Aše vlastně jeli…..
Konal se zde turnaj Ašský košíček 2014 pro kategorie U START, U11, U13 a U15. Náš oddíl zde reprezentovali Viktorka Goldmanová - U START, Terezka Korčmarošová a Veronika Nováková - U11, Láďa Lešták - U11 a Filip Josefik - U13.
Naše střídačka - teda lavička

V kategorii U START poprvé v letošní sezóně startovala Viktorka a nevedla si vůbec špatně. Postup ze skupiny jí sice utekl o jedno místo, ale i tak vybojovala ve své skupině dvě vítězství a obsadila tak celkové 9. místo ze 16 startujících. Hlavní je, že Viktorku turnaj bavil, hrála moc hezky a slíbila, že příště zase pojede, tak uvidíme…..Mrkající.
Viktorka

V kategorii U11 dívky se sešla pětice děvčat, takže hrála každá s každou a pak první čtyři postoupily do semifinálových bojů. Naše slečny obsadily ve skupině 3. (Veronika) a 4. (Terezka) místo. Obě dvě své semifinálové zápasy prohrály, takže se sešly v boji o třetí místo. A bylo se rozhodně na co koukat! Zkušenější Veronika sice vyšla z tohoto zápasu vítězně, Terezka jí ale nedala nic zadarmo, takže se holky po kurtu pěkně proháněly.
Konečné umístění Verča - 3. místo, Terka - 4. místo.
Terezka Verča

V kategorii U11 chlapci Láďa obsadil ve skupině druhé, tj. postupové místo, když ho porazil domácí Honzík Mátl. V semifinále pak ovšem nestačil na plzeňského Horu a v boji o bronz oplatil porážku ze základní skupiny opět ašskému Honzíkovi Mátlovi. Celkově tedy Láďa na 3. místě!

Láďa

V kategorii U13 obsadil Filip ve své skupině 4. místo, takže ze skupiny nepostoupil, ale čekal ho souboj o 7. místo s nejdeckým Cingrošem. Zápas pro Filipa skončil úspěšně, takže konečné umístění 7. místo z 11 startujících.

Filip se ségrou

Katka Vatashchuk na MČR 2014

3. února 2014 v 8:59 | Petra |  Výsledky

Katka Vatashchuk na MČR 2014 !!!


Zcela nečekaně a souhrou více náhod se po dlouhé době objevily barvy našeho oddílu na Mistrovství České republiky, které se uskutečnilo tento víkend v Mostě. Mezi českou badmintonovou elitou si zahrála i naše hráčka Katka Vatashchuk!
Káťa zasáhla do bojů ve čtyřhře, a to se Soňou Königsmarkovou (Bílá Hora Plzeň). Bohužel se holkám nepodařilo projít sítem prvního kola, i když postup byl velmi blízko. První set totiž vyhrály 21:16, druhý set byl velmi vyrovnaný 20:22 a třetí set byl již v režii soupeřek 13:21.
Už samotná účast na MČR je pro Káťu velkým úspěchem a motivací do dalších tréninků!

Káťo, velká gratulace a poděkování za skvělou reprezentaci oddílu!!!