PARTNEŘI ODDÍLU:Náš oddíl na Facebooku

NAROZENINY V ŘÍJNU SLAVÍ:
Tomáš Reichelt - 15.10.
Gabča Vylitová - 15.10.
Nichal Vatashchuk - 19.10.
Nikol Doležalová - 20.10.
Milan Rosol - 31.10.
GRATULUJEME !!!
BADMINTON PRO VEŘEJNOST - nově v Karlových Varech
Badminton aréna - 6 kurtů
rezervační systém ZDEBřezen 2014

Radbuza cup 2014 v novinách

28. března 2014 v 13:30 | Petra |  Články z novin
Vyšlo dnes (28.3.) v Karlovarském deníku.


RADBUZA CUP - GPC U13 - 22.3.2014 - výsledky

24. března 2014 v 14:36 | Petra |  Výsledky

RADBUZA CUP - GPC U13 - 22.3.2014 - výsledky

V sobotu 22.3. se konal v Dobřanech již tradiční otevřený turnaj GP C v kategorii U13 Radbuza cup. Barvy našeho oddílu hájili Veronika Nováková, Anna Kynclová, Láďa Lešták a Filip Josefik.

Naše kvarteto

Turnaje se zúčastnilo bezmála 50 dětí a do Dobřan si našli cestu i hráči z dalekých Klimkovic a Olomouce.
Turnaj zahájily smíšené čtyřhry, ve kterých Filip s Aničkou podlehli hned v prvním kole ašskému páru Mátl-Kejřová. Láďa s Veronikou byli úspěšnější a po výhře v prvním kole nad dvojicí Blažek-Reitšpiesová je čekal favorizovaný nejdecko-plzeňský pár Šilhan-Horová. Krátce po začátku druhého setu vypálila Eva Horová smeč jak z děla, která bohužel nepřistála na raketě, ale v oku Veroniky. I když servisní tým (v podobě maminky) dělal vše proto, aby zápas mohl pokračovat, Verči oko bylo proti a zápas se nakonec musel skrečovat.

Ve dvouhrách všichni naši hráči prošli sítem prvního kola, respektive druhého, protože Veronika, co by nasazená hráčka, šla rovnou do druhého kola. Nic méně ani jednomu z nich se nepodařilo získat skalp soupeře z dalšího kola.
Veronika
Filip

Láďa

Velice dobrý los měly naše holky ve čtyřhře a postup mezi nejlepší čtyři páry byl nadosah. Ale nepředbíhejme….. V prvním kole nejprve celkem lehce přehrály domácí pár Špačková-Čechová a čekala je chlumčanská dvojice Dvořáková-Stichová. První set vyhrály soupeřky, v druhém setu byly úspěšnější naše holky, bohužel ve třetím setu zvolily soupeřky celkem jasnou a jednoduchou taktiku, hrát vše, co se dá, na slabší článek našeho páru, tj. na Aničku. A protože pro Aničku míček, který jí neletí na raketu, není atraktivní a tudíž si ho nevšímá, měl třetí set již celkem jednoznačný průběh ve prospěch soupeřek. Velká škoda!
Holky po vítězné čtyřhře

Rovněž kluci dokázali ve čtyřhře projít přes soupeře z prvního kola, ve druhém kole je bohužel svedl los dohromady s pozdějšími vítězi celého turnaje Mráz-Viktora a jejich působení na tomto turnaji skončilo.

Láďa s Filipem

Celkové umístění našich hráčů:
--dvouhračtyřhramix
Veronika5-85-89-16
Anna9-165-817-32
Láďa9-165-89-16
Filip9-165-817-32

Děkuji tímto fotografovi Standovi za krásné fotografie z turnaje Usmívající se!Novinky - jaro 2014

17. března 2014 v 12:56 | Petra |  Trénink + členské příspěvky

Novinky - jaro 2014


V pátek 14.3.2014 proběhla organizační schůze výboru badmintonového oddílu, na které byly dohodnuty následující body.

1. Pro vybranou skupinu dětí bude od června 2014 k dispozici další tréninková hodina, a to vždy ve středu od 17.00 do 18.00 hod. První trénink bude ve středu 4.6.2014 od 17:00 hod. V měsíci červnu budou středeční tréninky probíhat venku a budou zaměřeny na fyzickou přípravu hráčů. Počínaje novou sezónou 2014/2015 bude tato tréninková hodina probíhat v hale na Slavii - Horní Drahovice.
Při výběru dětí bylo přihlédnuto k těmto aspektům: docházka na tréninky, přístup k tréninkům, účast a výsledky na turnajích, chování hráčů.
Účast v této skupině nebude mít hráč automaticky po celou dobu sezóny. V případě časté neopodstatněné a neomluvené absence nebo v případě negativního přístupu k tréninkům, bude hráč z této skupiny vyřazen a místo bude nabídnuto náhradníkovi.

Seznam vybraných hráčů - skupina středa:
Ladislav Lešták
Filip Josefik
Jan Štaffl
Michal Štaffl
Ondřej Uhlík
Romana Vatashchuk
Veronika Nováková
Tereza Korčmarošová
Gabriela Vylitová
Pavlína Kašperková

2. Oddílový turnaj "Rodiče + děti" se bude konat v pátek 30.5.2014

3. Již tradiční cyklovýlet na závěr sezóny je letos naplánován opět na první prázdninovou sobotu, tj. 28.6.2014 - podrobnosti se včas dozvíte!

Kladno Junior Cup 2014 - PROPOZICE

14. března 2014 v 14:29 | Petra |  Turnaje - propozice

Kladno junior Cup

Zde jsou propozice na sled turnajů pro naše nejmladší hráče. Není to až tak daleko a děti jsou rozděleny dle jednotlivých ročníků narození, takže budou hrát opravdu jen se svými vrstevníky. TAKŽE DOPORUČUJI !!!!! Jedinečná možnost pro získání dalších závodních zkušeností!
Počet hráčů v jednotlivých kategií je omezen na 12, tak moc neváhejte!!!
Hlavně pro Láďu a Lucku je to asi jedna z posledních možností zúčastnit se turnaje v kategorii U11, protože od příští sezóny nastupují do kategorie U13!!!!

Kategorie U9 (2005 a ml.) - Veronika (již přihlášena), Viktorka, Kašpar, Honzík
Kategorie U10 (2004) - Terezka, Ondra Uhlík, Eliška
Kategorie U11 (2003) - Láďa, Lucka


Romany nejdecký úspěch v novinách

14. března 2014 v 13:53 | Petra |  Články z novin
Vyšlo včera 13.3. v Karlovarském deníku


Odchovanci karlovarského badmintonu přijeli do Ostrova

11. března 2014 v 14:03 | Petra |  Výsledky

Ostrov - III. ročník Memoriálu Jurašky st. - GPC

Do Ostrova si našli cestu také dva odchovaci karlovarského badmintonu, a to Jana Panochová, která nyní reprezentuje barvy SuperStars Most a Filip Týc, který v současnosti obléká dres oddílu Badminton Club Kladno.
Jana si z Ostrova odvážela zlato z debla, stříbro ze dvouhry a bronz z mixu, Filip bronz z dvouhry a z debla.

Janě a Filipovi gratulujeme a přejeme hodně sil v dalším sportovním i osobním životě!

Jana si zahrála mix s nejdeckým Adamem Nesvedou - 3. místo

Zlato vybojovala s nejdeckou Mercelou Nesvedovou v deblu

Karlovarský odchovanec Filip Týc - v Ostrově 2x bronzový16. ročník Witte Cup - Nejdek - 8.3.2014 - výsledky

10. března 2014 v 11:03 | Petra |  Výsledky

16. ročník Witte Cup - Nejdek - 8.3.2014 - výsledky


Na MDŽ tedy 8.3. se konal v Nejdku již 16. ročník otevřeného turnaje GPC Witte cup v kategorii patnáctiletých. I když to byl turnaj vzhledem ke vzdálenosti pomalu domácí, zúčastnili se jej z našeho oddílu pouze čtyři hráči, a to Romana Vatashchuk, Veronika Nováková, Pavlína Kašperková a Filip Josefik.
Konkurence na turnaji byla veliká, do Nejdku se sjeli hráči z Mostu, Teplic, Prahy, Plzně, Dobřan, Aše, K. Varů a Nejdku. Cestu na tento již vyhlášený turnaj si našli i hráči z německého Annabergu.

Zahájení turnaje

Nejlépe si z naší výpravy vedla Romana, která si na stupínek vítězů došla pro cenný kov ve všech disciplínách. Jako první vybojovala zlato s Honzou Horou (TJ Bílá Hora) v mixu, když v dramatickém finále na tři sety porazili Kladeňáky Hartman-Schořová. Stříbro vybojovala ve čtyřhře společně s Adélou Vackovou z oddílu Sokol Meteor Praha, když ve finále nestačily na nejdecko-teplickou dvojci Špuláková-Svobodová. Bronz pak brala v singlu, když v semifinále podlehla Kláře Hejčlové z oddílu Goram Teplice.

Romana s Honzou v akci
vyhlášení - mix

Zlatá Romana se zlatým Honzou

Veronika, Pavlína ani Filip tak úspěšní nebyli, nic méně bojovali a soupeřům nedali svůj skalp vůbec zadarmo. Velmi pěkný a překvapivě vyrovnaný zápas sehrály holky v deblu proti domácí Holoubkové s Doškovou. V druhém setu si holky dokázaly dokonce vytvořit asi tříbodový náskok, který ale nakonec zkušenější dvojce domácích hráček dokázala dotáhnout. Rovněž Filip, který si zahrál debla s ašským Danielem Kubánkem měl k postupu do dalšího kola velmi blízko. Bohužel kluci spolu hráli poprvé a ve hře to bylo znát. Tak třeba příště….
Pro Verču, Pavlínu i Filipa byl tento turnaj další obrovskou zkušeností, kterou jistě zúročí na dalších turnajích a všechny tři musím pochválit za odvahu, bojovnost a chuť chtít se zlepšovat!

Zleva - Romana, Verča, Pavlína, Filip
Všem hráčům děkuji za příkladnou reprezentaci oddílu a Romče ještě jednou gratuluji ke třem medailím !!!


GPC U15 - Karlovy Vary - 15.2.2014

4. března 2014 v 13:33 | Petra |  Články z novin
Vyšlo v Karlovarském deníku v sobotu 22.2.2014.Jarní turnaj Radonice - 2.3.2014 - výsledky

3. března 2014 v 12:26 | Petra |  Výsledky

Jarní turnaj Radonice - 2.3.2014 - výsledky

Jarní prázdniny, které byly byly ve znamení krásného jarního počasí, zakončili někteří naši hráči Jarním turnajem v Radonicích.
Již potřetí se tohoto celoročního sledu turnajů zúčastnili Filip Josefik, Láďa Lešták a Terka Korčmarošová, poprvé si radonickou halu vyzkoušela také Verča Nováková.
Filip na turnaji vybojoval 2 vítěztví, ale bohužel utržil 4 prohry, Láďa na tom byl přesně naopak, takže 4 vítěztví a 2 prohry, Terka měla "plichtu" 3 vítěztví a 3 prohry a Verča zaznamenala 3 vítěztví, 2 prohry a 1 remízu.
Na turnaji jsme nebyla, takže to vím pouze z Filipovo informací. Kdyby tam byla nějaká chyba, dejte vědět a já to hned opravím Usmívající se.

Konečné umístění našich hráčů:

Veronika - 7. místo z 27 startujících
Terezka - 18. místo z 27 startujících
Láďa - 8. místo z 38 startujících
Filip - 21 místo z 25 startujících

Fotogalerii z turnaje najdete ZDE
Další kolo tohoto turnaje se uskuteční v neděli 6.4., tentokrát pod názvem Aprílový, tak doufejme, že na nás pořadatelé nevymyslí nějaký ten vtípek!

ÚNOROVÝ DRIVE 23.2.2014 - výsledky

3. března 2014 v 10:56 | Petra |  Výsledky

ÚNOROVÝ DRIVE 23.2.2014 - výsledky

Ani naši dospělí hráči nezahálí a v Únorovém drivu, který se konal 23.2. v hale Slávie v Drahovicích, předvedli skvělé výkony. V mužské čtyřhře obsadili dokonce první čtyři příčky ( z jedenácti startujích dvojic).

Čtyřhra
1. Šobr - Vatashchuk
2. Homolka (Kladno) - Jeřábek
3. Hartmann - Hartmann
4. Černík - Novák

Mix
2. Jeřábek - Dvořáková
5. Vatashchuk - Vatashchuk


Fotodokumenatci z turnaje naleznete ZDE !!!!