Září 2014

GPC U13 - Aš 27.9.2014 - výsledky

29. září 2014 v 10:38 | Petra |  Výsledky

Z Aše vezeme 1 x bronz, 3 x stříbro a Veronika postup na GPA

V sobotu 27.9. se konal v Aši 1. kvalifikační turnaj GP C v kategorii U13. Barvy našeho oddílu reprezentovali Veronika Nováková, Tereza Korčmarošová, Láďa Lešták, Ondra Bílý, Ondra Uhlík, Michal Štaffl a Honzík Štaffl.

První bronzovou medaili vybojovali v mixu Veronika s Láďou, když v semifinále nestačili na pozdější vítěze Šmídová-Kokoř. Další náš pár Tereza s Ondrou nestačili na soupeře v prvním kole, stejně jako Honzík s Michalem, kteří si zahráli mix na turnaji vůbec poprvé. Honzík s ašskou Martinou Kejřovou a Michal s Terezkou Duškovou z Bílé Hory.

Vyhlášení - mix - Veronika s Láďou a jejich bronz

Terezka s Ondrou

Ve dvouhře byla z našich hráčů nejúspěšnější Veronika, která došla bez menšího zaváhání až do finále, kde nestačila na Anetu Krupičkovou z BKV. Veronika si svým skvělým výkonem vybojovala postup na celorepublikový turnaj GP A U13, který se hraje v Mostu příští víkend (11.-12.10). Pro teprve devítiletou Verču to bude premiérový start na "áčkovém" turnaji!

Stříbrná Veronika

Našlápnuto na stejně pěkný výsledek jako Veronika měl i Láďa. Sen o postupu na "áčko" se ale rozplynul velmi rychle, když v semifinále podlehl Pavlovi Bršťákovi z Nejdku. První set ještě dokázal Láďa s Pavlem držet krok a byl i o malinký krůček lepší, vyhrál 24:22, druhý a třetí set byl ale plně v režii Pavla a Láďa je prohrál vysoko 3:21, 10:21. Na tři sety prohrál nakonec i zápas o 3. místo s ašským Dominikem Flachsem. Doufejme, že si z toho vezme Láďa ponaučení, že bez poctivého tréninku se lepší výsledky prostě nedostaví!

Bramborový Láďa

Terezce, Ondrovi, Honzíkovi, Michalovi ani druhému Ondrovi se nepodařilo postoupit přes soupeře z prvního kola, nic méně svůj první skal na turnaji GP získala Terezka a Michal, když porazili své soupeře v zápasech o pořadí.

Terezka

Honzík

Ondra B.

Michal

Ondra U.

Do čtyřhry nastoupila Veronika s Terezkou a byla z toho další bronzová medaile! Stopku dostaly holky až v semifinále od pozdějších vítězek Šmídová-Černá.

Vyhlášení čtyřhra dívky

Stejně úspěšný byl i Láďa, kterému parťák na čtyřhru odešel do patnáctek a tak si zahrál společně s Lukášem Zemanem z Doubravky. V semifinále podlehli páru Kokoř-Kozák z Aše.
Naše další dvě dvojce Ondra - Ondra a Michal - Honzík skončily na raketách soupeřů v prvním kole.

Naši medailisté

Všem hráčům gratulujeme k dosaženým výsledkům a děkujeme za příkladnou reprezentaci oddílu.

Veronice přejeme úspěšný start na GPA U13 v Mostě !!!!

1. kvalifikační GPC U15 - Plzeň 20.9.2014 - výsledky

23. září 2014 v 13:21 | Petra |  Výsledky

1. GPC U15 - z Plzně si vezeme 2 x stříbro a 1 x bronz

V sobotu 20.9. zahájili kvalifikační turnaje GP C naše patnáctky. Na první kvalifikační turnaj vyrazila do Plzně čtveřice hráčů Romana Vatashchuk, Gábina Vylitová, Kuba Mahr a Filip Josefik.

Zleva: Kuba, Romana, Filip, Gábina

Turnaj to byl vydařený, u všech hráčů byla znát letní příprava, i když stále je co zlepšovat, hlavně co se týče fyzické přípravy.
Romana startovala pouze ve dvouhře a v mixu, ve čtyřhře měla přímý postup na GPA. Nejprve v mixu vybojovala s Honzou Horou (Bílá Hora Plzeň) stříbro a stejný kov přidala i ve dvouhře, když v dramatickém a velmi vyrovnaném finále nakonec podlehla Hlušičkové (Bílá Hora Plzeň) 21:17, 15:21, 22:24.

Romana

Gábina s Filipem podlehli v mixu v prvním kole páru Zemková-Častorál. Zápas to byl ale poměrně vyrovnaný a když se naši hráči soustředili na hru, zbytečně nekazili a "využívali" rohy kurtu, byli soupeřům rovnocennými partnery.
Gábina si pak celkem snadno poradila v prvním kole dvouhry s klatovskou Touškovou, ve druhém kole ji však vyřadila Jagerová z USK Plzeň.
Ve čtyřhře, kterou hrála společně s Denisou Duškovou (Bílá Hora Plzeň), vybojovaly holky krásné třetí místo!

Gábina s Filipem při mixu

Filip ve dvouhře nejprve v prvním kole vybojoval svůj první skalp na "patnáctkách", když porazil Štolfu z Dobřan. Ve druhém kole sice prohrál s Vojtou Častorálem (Bílá Hora Plzeň), Filip ale v tomto zápase předvedl velkou bojovnost a velké herní zlepšení. Zatímco ještě na jaře se stejným soupeřem uhrál sotva pár bodů, v sobotu to byla bitva na 3 sety. První set vyhrál Filip 21:18, ve druhém setu se asi sám zalekl dosaženého výsledku z prvního setu a prohrál vysoko 8:21. Třetí set byl ale už opět velmi vyrovnaný a Filip bojoval o každý míček. Nakonec prohrál 18:21, ale za předvedený výkon mu patří velká pochvala.
Poprvé si spolu zahráli čtyřhru Kuba s Filipem a i když měli celkem hratelného soupeře, do druhého kola se jim postoupit nepodařilo. Kluci se ve hře hlavně bránili, málo útočili a byla znát i velká nesehranost.

Bude to aut nebo ne...... nebyl

Kuba ve dvouhře sice bohužel skalp soupeře nezískal, ale musím ho také pochválit za zlepšení a bojovnost. Škoda, že se Kuba rozehrává většinou až v druhém setu a stále hraje hodně na soupeře……
Mix hrál Kuba s Denisou Duškovou a soupeř z prvního kola byl nad jejich síly.

Kuba

Všem hráčům patří velká gratulace za předvedené výkony a poděkování za příkladnou reprezentaci oddílu!

Romaně přejeme hodně štěstí na 1. GPA, které se hraje 4.-5.10.2014 v Hustopečích.

Konečné umístění všech našich hráčů bude doplněno po zveřejnění konečných výsledků pořadatelem!

1. GPB U19 - TJ Astra ZM Praha - 13.9.2014 - výsledky

16. září 2014 v 13:24 | Petra |  Výsledky

Katka na 1. GPB U19 v Praze

V sobotu 13.9. se rozjela naše hráčka Katka Vatashchuk do pražského klubu TJ Astra ZM, která hostila "devatenáctky" na 1. GPB.
Ve čtyřhře si Katka došla společně s Jovanou Skrčenou (BaC Kladno) pro stříbro, v mixu obsadila 9-16 místo.

Fotka je převzata z webu BaC Kladno.

Benátky nad Jizerou - U9, U11 - 13.9.2014 - výsledky

16. září 2014 v 9:33 | Petra |  Výsledky

Veronika s Terezkou zahájily sezonu turnajem v Benátkách

V sobotu 13.9. se rozjely Veronika Nováková a Tereza Korčmarošová do Benátek nad Jizerou, kde se konal otevřený turnaj pro kategorie U9 a U11.
Obě dívky startovaly v kategorii U11 a zatím co Terezka je v této kategorii posledním rokem, pro Verču to byl v kategorii U11 premiérový start.
Bohužel moc informací z turnaje se ke mně nedostalo, takže jen něco málo k výsledkům.
Veronika ukázala, že se startu ve větší věkové kategorii nezalekla a nestačila pouze na Kohoutovou (Super Stars Most). Konečné 3. místo je skvělý výsledek.
Terezce se bohužel na turnaji moc nedařilo, přesto ale posbírala pár nových turnajových zkušeností, které jistě zúročí již příští sobotu 27.9. na prvním GP C U13 v Aši.

Bronzová Verča

RSL JUNIOR CUP - 2. ročník - info + termíny jednotlivých turnajů

8. září 2014 v 9:53 | Petra |  Turnaje - propozice

I v letošní sezoně se uskutční v Radonicích cyklus badmintonových turnajů pro děti.
Níže jsou uvedeny obecné informace + termíny jednotlivých turnajů, které budou probíhat vžy první neděli v měsíci.