PARTNEŘI ODDÍLU:
Náš oddíl na Facebooku

NAROZENINY V BŘEZNU SLAVÍ:
Dan Moura - 5.3.
Marek Baloun - 16.3.
Veronika Kundrátová - 19.3.
Standa Hoffman - 16.3.
Matěj Janouš - 27.3.
David Pohl - 25.3.
GRATULUJEME !!!
BADMINTON PRO VEŘEJNOST - nově v Karlových Varech
Badminton aréna - 6 kurtů
rezervační systém ZDE


V sobotu 6.4. pořádáme MATTONI CUP 2019 GPC U17 - všichni jste srdečně zváni!!!
PROPOZICE K TURNAJI Z D E

Říjen 2014

Představujeme sportovní kluby: badminton

30. října 2014 v 13:45 | Petra |  Články z novin
Vyšlo v Radničních listech 11/2014.Ašský košíček - 25.10.2014 - výsledky

29. října 2014 v 10:31 | Petra |  Výsledky

Ašský košíček - pro nás zlatý a stříbrný


V sobotu 25.10.2014 se uskutečnil v Aši již 3. ročník Ašského košíčku. Do Aše se sjelo necelých 70 dětí, barvy našeho oddílu hájilo kvarteto ve složení Viktorie Hoffmanová, Anna Kynclová, Ondřej Bílý a Filip Josefik.
Zahájení turnaje

Naše kvarteto - zleva Anička, Viktorka, Ondra, Filip

Pro Viktorku, která se věnuje badmintonu teprve od září, to byl úplně první turnaj a vedla si velmi dobře. Ve své kategorii UStart zaváhala pouze jednou, a to v úplně prvním zápase, kde své udělala drobná nervozita a nerozehranost. Pak už Viktorka prošla celým turnajem bez zaváhání a v napínavém finále oplatila porážku ze základní skupiny ašské Natálii Jahnové. Viktorka si tak z Aše odvezla své první turnajové zlato!
Zlatá Viktorka

Anička v kategorii U15 obsadila nejméně populární 4. místo.
Ondra ve své skupině v kategorii U13 vybojoval dvě výhry a utrpěl dvě prohry. Postoupil tak mezi nejlepších 8 hráčů, kde však hned narazil na pozdějšího vítěze nejdeckého Pavla Bršťáka, a to znamenalo Ondrovo konec na tomto turnaji. I tak je pro Ondru postup mezi nejlepších 8 velký úspěch.
Filip bojoval v kategorii U15, kde byla pouze jedna skupina 6 hráčů. Hrál tedy každý s každým a Filip vybojoval skvělé 2. místo!

Naši medailisté - stříbrný Filip - U15, zlatá Viktorka - Ustart

Vyhlášení výsledků

Podzimní prázdniny

22. října 2014 v 15:32 | Petra |  Trénink + členské příspěvky

PODZIMNÍ PRÁZDNINY

Příští týden tréninky NEJSOU!
V pondělí 27.10. jsou podzimní prázdniny a v pátek 31.10. má pedagogická škola ředitelské volno, takže tělocvična je zavřená!

Přání oddílu Jiskra Nejdek k 50. výročí

21. října 2014 v 12:28 | Petra |  50 let badmintonu v Karlových Varech
Jiskra Nejdek přeje karlovarskému badmintonu k jeho jubileu vše NEJ... a hodně úspěchů!

Děkujeme za milé přáníčko!


50 LET BADMINTONU V KARLOVÝCH VARECH - slavnostní setkání

21. října 2014 v 12:25 | Petra |  50 let badmintonu v Karlových Varech

50 LET BADMINTONU V KARLOVÝCH VARECH


Vsobotu 18.10. se uskutečnilo slavnostní setkání bývalých a současných členů oddílu u příležitosti kulatého - již 50. výročí založení klubu.
Celá akce začala již v 10:00 hod., kdy jsme měli sraz v tělocvičně Střední pedagogické školy, aby jsme zavzpomínali a hlavně si zahráli s bývalými spoluhráči.
Pravdou je, že do tělocvičny si cestu moc lidí nenašlo, i přesto se vše nakonec vydařilo a ve 14:00 jsme odcházeli z tělocvičny příjemně unaveni a natěšeni na setkání v restauraci.
Účast v Sedlecké pivnici byla již o poznání větší a v podstatě všichni, kteří přislíbili účast, také darazili.

Na společné setkání dorazilo celkem 26 bývalých a současných členů oddílu

Připomeňme si nyní několik několik faktů z historie oddílu.
V polovině 60. let stáli u zrodu prvního badmintonového oddílu Eduard Holinka, Václav Lhoták a Pavel Stejskal, a to v tehdejší tělovýchovné jednotě Slavoj. V roce 1968 přestupují nejlepší hráči do TJ Slavia Karlovy Vary a v následující sezoně karlovarské družstvo postupuje do 2. nejvyšší soutěže.

Jeden ze zakládajících členů oddílu - pan Václav Lhoták

Druhá liga se v Karlových Varech hrála až do poloviny 70. let 20. století. Mezi hráči byli P. Luňák, M. Gregor, M. Franěk, p. Vápeník, Z. Babka, M. Baum, J. Jeřábek, p. Drozdová, p. Doušová, p. Čepička, sestry Bulínovy a další. Největších individuálních úspěchů v té době dosahoval Jan Brejcha, jenž byl členem juniorské i seniorské reprezentace.
Také bychom neměli zapomenout na hráče, kteří již nejsou mezi námi. Pavla Stejskala, Pavla Luňáka, Láďu Zemana a Radka Stejskala. Čest jejich památce.
Oddíl v 70. a 80. letech vychoval zásluhou několika trenérů v čele s Petrem Šantorou další generaci hráčů, kteří ale na počátku 90. let odešli do družstev hrajících národní ligu a oddíl přerušil svoji činnost až do roku 2005. Mezi špičkovými hráči přelomu století lze jmenovat M. Kamaryta, Z. Gondu, J. Štastného, F. Týce, Z. Kovářovou a další.

Filip Týc, Pavla Luňáková - Josefiková, Zdeněk Gonda

Po obnovení činnosti oddílu pod hlavičkou Slovanu Karlovy Vary se snažili bývalí hráči Jiří Jeřábek, Kurt Stejskal a Karel Kabourek vytvořit dostatečnou členskou základu z řad dětí, které by v budoucnu navázaly na přerušenou tradici hry s opeřeným míčkem v Karlových Varech.
Dlouhodobá práce s mládeží již v současné době přináší výrazné úspěchy v žákovských i juniorských kategoriích. Po odchodu vynikající hráčky Jany Panochové do tréninkového centra v Mostě získávají pro oddíl cenné kovy i z republikových soutěží sestry Vatashchukovy, které jsou i několikanásobnými přebornicemi Plzeňského a Karlovarského kraje.
Díky práci hlavního trenéra mládeže Ivoše Černého, bývalé hráčky Petry Josefíkové a vstřícnosti Střední pedagogické školy v Drahovicích vyrůstá v Karlových Varech i badmintonový potěr, který je zárukou dalších úspěchů karlovarského badmintonu v následujících letech.
Hlavního slova se ujal čestný předseda oddílu a dlouholetý trenér pan Kurt Stejskal

A pak se jedlo, pilo a hlavně vzpomínalo ........
Pan Jiří Čepička a Hana Bulínová
Závěrem už nezbývá než popřát tomuto krásnému sportu s opeřeným míčkem minimálně stejně úspěšných 50 let v Karlových Varech.

Kralupy Open - 18.10.2014 - výsledky

20. října 2014 v 10:09 | Petra |  Výsledky

Veronika si přivezla stříbro z Kralup

V sobotu 18.10. zavítala Veronika Nováková na otevřený turnaj do Kralup nad Vltavou, kde bojovala v kategorii U11 a došla až do finále!
Verča nejprve vyhrála svoji základní skupinu, pak ji trošku potrápila v semifinále Tvrdíková, se kterou hrála na tři sety 7, -8, 3. Přemožitelku našla ale až ve finále, které bylo velmi vyrovnané a Verče uteklo zlato o pouhé tři míčky (14, -14, 2 - třetí set se hrál pouze do pěti bodů).
I tak ale skvělé druhé místo!
Verče gratulujeme ke skvělému výsledku!


GPC U17 - Plzeň - 12.10.2014 - výsledky

14. října 2014 v 10:03 | Petra |  Výsledky

Romana bodovala v Plzni na "sedmnáctkách"

Romana Vatashchuk se v neděli 12.10. rozjela do Plzně, kde se konal kvalifikační turnaj GPC U17. Romča si na turnaji vybojovala dvě zlaté a jednu bramborovou.
Zlato vyhrála v mixu společně s Janem Viktorou (Sokol Doubravka) a ve čtyřhře společně s Jolanou Kolovrátníkovou (Sokol Doubravka).
Ve dvouhře ji v semifinále vyřadila Eliška Syřínková (Sokol Doubravka), a to ve třech setech -15,17,18. Velmi podobný průběh měl i boj o třetí místo, ve kterém Romana podlehla Anetě Baštářové (Sokol Doubravka) rovněž ve třech setech -18,11,17.
Romča si svým výkonem vybojovala postup na GPA U17, které se uskuteční 25.-26.10. v Českém Krumlově.
Romaně děkujeme za skvělou reprezentaci oddílu a přejeme hodně štěstí na "áčku" !!!
GPA U13 - Most - 11.-12.10.2014 - výsledky

13. října 2014 v 11:43 | Petra |  Výsledky

Veronika má za sebou první "áčko"

Mezi badmintonovou elitu v kategoprii do 13 let se v sobotu poprvé podívala i naše hráčka Veronika Nováková. První GPA U13 letošní sezony se hrálo uplynulý víkend v Mostě.
Verča si zahrála debla s Anetou Krupičkovou (BKV) a v prvním kole podlehly páru Němcová-Van (Orlová) 7:21 a 6:21. V singlu vyřadila Veroniku v prvním kole Mikelová (Radotín Praha) 4:21, 8:21, v zápase o pořadí jí nenastoupila soupeřka, takže konečné 17. místo.
Jak již bylo napsáno, pro teprve devítiletou Veroniku to byl úplně první start na takovém turnaji a vzhledem k jejímu věku je už samotný postup na GPA velký úspěch.
Pro Verču to byla nová zkušenost, nová atmosféra, ale také poznání, jak hodně musí člověk na sobě pracovat, když chce něčeho dosáhnout a udržet krok s těmi nejlepšími.
Verče děkujeme za příkladnou reprezentaci oddílu!


1. GPA U15 Hustopeče - 4.-5.10.2014 - noviny

10. října 2014 v 9:02 | Petra |  Články z novin
Vyšlo včera 9.10.2014 v Karlovarském deníku.


16. Gummibarchen Cup v novinách

10. října 2014 v 9:00 | Petra |  Články z novin
Vyšlo včera 9.10.2014 v Karlovarském deníku.


16.Gummibärchen Cup - výsledky

7. října 2014 v 9:34 | Petra |  Výsledky

Z Německa si vezeme 7 medailí!


Velmi úspěšnou výpravu jsme uskutečnili v neděli k našim západním sousedům, kde se konal 16. ročník Gummibärchen Cupu.

Zahájení turnaje

Velmi pěkného a pohodového turnaje se z našeho oddílu zúčastnilo 10 dětí, a to Veronika, Gábina, Terezka, Majda, Filip, Ondra M., Ondra U., Ondra B., Martin H., Kašpar.

Karlovarská "desítka"

Nejmladší účastnice naší výpravy Majda Uhlíková bojovala ve skupině 1 a vybojovala své úplně první medailové umístění - 3. místo.
Majda
Veronika Nováková a Tereza Korčmarošová byly ve stejné skupině 2 a vedly si holky velmi dobře. Německým soupeřkám nedaly šanci a obsadily Veronika 1. místo a Terezka 2. místo.
Verča
Terezka
Gábina Vylitová nestačila ve skupině 5 pouze na nejdeckou Kláru Košťálovou a vybojovala tak 2. místo.

Na to, že vybojovala 2. místo se netváří Gabča příliš nadšeně...Usmívající se

Filip Josefik konečně prolomil smůlu a poprvé si vybojoval na turnaji zlato, když se mu v dramatickém finále, které se hrálo na tři sety podařilo porazit svého soupeře.
Filip

Pro Ondru Manna, který trénuje teprve od září to byl úplně první turnaj, takže sbíral hlavně zkušenosti, které jistě zúročí na dalších turnajích. Ondra obsadil 5. místo.

Pro Ondru to byl první turnaj, takže "valil" oči.....Usmívající se

Nejméně oblíbenou "bramborovou" medaili získal Ondra Uhlík. Velká škoda prohraného zápasu o třetí místo, kde Ondra předvedl velkou bojovnost, nic méně svému soupeři nakonec podlehl ve třetím setu 12:15.


Všichni Uhlíci fandí Uhlíkovi - a podle výrazu se asi zrovna moc nedaří ...Usmívající se

Velké zlepšení předvedl také Kašpar Kučera. Na medaili to sice nestačilo, ale bojoval o každý míček a to se cenní. Kašpi obsadil 5. místo.
Kašpi

Svoji první medaili si vybojovali také Ondra Bílý a Martin Hubený. Ondra bronz a Martin zlato. Doufejme, že tento úspěch bude pro oba kluky motivací do dalších tréninků a turnajů.

Martin při nástupu

Ondra

Společné foto

Poslední fotečna a hurá domů, teda do "Mekáče"1. GPA U15 - Hustopeče - 4. - 5.10.2014 - výsledky

6. října 2014 v 11:37 | Petra |  Výsledky

Romana si z daleké Hustopeče přivezla bronz !

Svůj první turnaj GPA v letošní sezoně má za sebou Romana Vatashchuk, a to v kategorii U15. A daleká cesta do Hustopeče, kde se turnaj o tomto víkendu konal, se Romaně vyplatila.
Ve dvouhře sice nezabodovala, když jí v prvním kole vyřadila Sonnková z TJ Astara ZM Praha a ani zápas o pořadí nebyl pro Romču úspěšný, podlehla Benišové z BK Kopřivnice.
V mixu, který sehrála s nejdeckým Ondrou Šilhanem to už bylo o něco lepší. V prvním kole si ve třech setech poradili s párem Vikrora - Chadimová, v druhém kole již podlehli pozdějším finalistům Waller - Járová.
Vše si Romana vynahradila ve čtyřhře, kterou hrála s Beatou Fukalovou z oddílu TJ Slavoj Český Těšín. Holky zastavily až v semifinále pozdější vítězky a Romana si tak odváží domů bronzovou medaili!

Velká gratulace a poděkování za skvělou reprezentaci oddílu!

Romana s Ondrou

fotka převzata z webu Jiskry Nejdek