Náš oddíl se zúčastní festivalu sportu SPORŤÁČEK, který se uskuteční v Karlových Varech 10.6.2017.

GRATULUJEME !!!!

Červenec 2015

Cyklovýlet na závěr sezony 2014/2015

8. července 2015 v 9:50 | Petra |  Různé

První prázdninovou sobotu 4.7. vyměnila hrstka statečných a horku odolných badmintonistů své rakety za kola, aby zakončila uplynulou sezonu na tradičním cyklovýletu.
Vzhledem k tomu, že už to byl náhradní termín, v původním termínu o 14 dní dřív byla zase pro změnu taková zima, že to vypadalo, že začne sněžit, sešlo se nás opravdu málo. I přesto jsme si to užili a dali si pořádně do těla.

Cesta začínala pořádným stoupáním, takže nahoře se již odkládaly svršky. Pak jsme museli pořádně šlápnout do pedálů, protože hrozilo, že nás sežerou mouchy, nakonec jsme ji ale zdárně ujeli a dorazili do Krásna, kde nás čekal výborný oběd v restauraci U divočáka.

Další zastávka byla na "Svatoškách", kde jsme se osvěžili a smyli únavu z horka v řece Ohři. Pak už následovala zpáteční cesta do Doubí, kde jsme se rozloučili a vyrazili na vytoužené prázdniny !!!!

PŘEJEME VŠEM KRÁSNÉ A POHODOVÉ PRÁZDNINY !!!!

Sezona 2014/2015 v číslech

8. července 2015 v 9:20 | Petra |  Různé

V uplynulé sezoně se naši hráči zúčastnili celkem 42 turnajů. Nejaktivnější hráčkou byla Veronika Nováková, která stihla objet 22 turnajů, druhým nejaktivnějším hráčem byl Filip Josefik se 17 turnaji a na třetí příčce skončila Tereza Korčmarošová se 16 turnaji.
Celkem jsme na turnajích získali 71 medailí, z toho 17 zlatých, 20 stříbrných a 34 bronzových. Z pohledu získaných medailí je nejúspěšnější hráčkou Romana Vatashchuk, která si z turnajů GP přivezla 6 zlatých, 4 stříbrné a 2 bronzové medaile.

LETNÍ KONDIČNÍ PŘÍPRAVA

Zde máte pár typů na letní kondiční přípravu.
Pro účastníky letního soustředění povinná Usmívající se !!!!

1/ Atletická příprava 3 - 4 x týdně
Vytrvalostní běh - 20 - 30 min.
Sprinty cca 60 m - 3x
Intervalový běh - 3x 30 s

2/ Posilování 3x týdně :
švihadlo: 100 přeskoků na každý cvik (snožmo, koníčky, pravá noha, levá noha, atd.)
břicho : 20 malých sedů a lehů ( pokrčené nohy), 20 šikmé svaly ( sedy lehy - loket ke kolenu křížem) - alespoň 2 série s odpočinkem (starší děti zvýší počet opakování na 30)
paže : 2 x 10 dámských nebo pánských kliků ( jak se kdo cítí)
záda : 20x kolíbka na břiše
nohy : 20x dřep s výskokem- nebo bez (3 série s odpočinkem)

3/ Dále trénujeme:
Rychlé starty
Odrazy, skoky, skoky pozadu
Švihání raketou - 2 x 20 každý úder (vystřídáme obě ruce), nezapomeňte si hlídat správné držení rakety a správnou techniku provedení úderu!

Hodnocení sezony 2014/2015

3. července 2015 v 12:43 | Petra |  Různé

Začaly nám letní prázdniny, období odpočinku, dovolených a nastal také čas ohlédnout se za uplynou sezonou 2014/2015.
Členská základna dospělých je v podstatě již léta neměnná a v současnosti bohužel nemáme žádného dospělého hráče, který by se účastnil turnajů GP. Jediná hráčka, která reprezentuje barvy oddílu ve "skoro" dospělácké kategorii je Káťa Vatashchuk, která v nejstarší mládežnické kategorii U19 absolvovala v uplynulé sezoně několik turnajů GP a v konečném celostátním žebříčku obsadila 36. místo v deblu a 25. místo v mixu. Káťu čeká příští rok maturita na gymnáziu a přijímačky na VŠ. Přejeme jí hodně štěstí a budeme doufat, že jí zbude i trochu času na badminton.
Členská základna mládeže čítala v uplynulé sezoně 37 dětí. Z mládežnických soutěží jsme nejvíce obsazovali turnaje v kategoriích U13 a U15. V kategorii nejmladších je nejúspěšnější hráčkou oddílu Veronika Nováková (ročník 2005), která se již ve svém věku dokázala probojovat na GPA. Velkou motivací do další práce je pro Veroniku zařazení do Talent teamu ČR. V současné době (po odchodu starších hráček do vyšší kategorie) je Veronika 13. hráčkou v celostátním žebříčku a toto skvělé umístění jí zajišťuje automatický postup na turnaje GPA, na které má přímý postup první 16 hráček v žebříčku. V západočeské oblasti je Veronika druhou nejlepší hráčkou. Na paty jí ovšem šlapou Tereza Korčmarošová a Viktorie Hoffmanová, které sice ještě nedosáhly na takové úspěchy, ale pokud jim vydrží píle a nasazení, s kterou přistupují k tréninku, jsou pro oddíl velkým příslibem do budoucna.
Z kluků ve stejné kategorii U13 byl nejúspěšnějším hráčem oddílu Ladislav Lešták, který v konečném redukovaném žebříčku zaujal 17. místo, tedy těsně pod postupovou hranicí. Láďa je velmi nadějný hráč, bohužel ale nemá dostatečnou vůli a morálku k dosahování lepších výsledků a pokud nezlepší svůj přístup k tréninku, bude se v příští sezoně v žebříčku spíše propadat.
V kategorii U15 dosáhla nejlepších výsledků Romana Vatashchuk, která se stala mistryní ČR, když společně s oddílem DELTACAR Benátky nad Jizerou, ve kterém hostovala, vybojovala zlato na MČR družstev. Svoji formu následně potvrdila na oblastním přeboru, na kterém získala titul ve všech třech disciplínách. V konečném celostátním žebříčku obsadila Romana 27. místo.
Z kluků byl v kategorii U15 nejúspěšnější Filip Josefik, jehož výsledky v porovnání s Romanou nejsou tak zajímavé, ale jeho snaha a píle se zlepšovat jsou opět velkým příslibem do budoucna. Filip se v redukovaném celostátním žebříčku probojoval na 63. příčku.
Ostatní hráči zaznamenávali v průběhu sezony střídavě úspěchy a neúspěchy, spousta z nich ovšem na turnaje vůbec nejezdila a jejich laxní přístup k tréninku není zrovna vhodný pro ostatní členy tréninkové skupiny. Je potřeba se zamyslet nad dalším směřováním oddílu, co se týče práce s dětmi. Je sice chvályhodné "zabavit" v rámci tréninku co nejvíce dětí, nesmí to být ovšem na úkor kvality tréninku a na úkor práce s nadějnými hráči.
Velké poděkování patří všem partnerům oddílu, díky kterým se podařilo v uplynulé sezoně uspořádat dva turnaje GPC a 2. ročník Memoriálu Pavla Luňáka.

Přejeme všem krásné a pohodové léto, užijte si prázdniny a v září se těšíme na viděnou !!!