PARTNEŘI ODDÍLU:Náš oddíl na Facebooku

NAROZENINY V ŘÍJNU SLAVÍ:
Tomáš Reichelt - 15.10.
Gabča Vylitová - 15.10.
Nichal Vatashchuk - 19.10.
Nikol Doležalová - 20.10.
Milan Rosol - 31.10.
GRATULUJEME !!!
BADMINTON PRO VEŘEJNOST - nově v Karlových Varech
Badminton aréna - 6 kurtů
rezervační systém ZDEŘíjen 2015


Výsledky 1. Velké ceny města Aše v novinách

30. října 2015 v 12:07 | Petra |  Články z novin
Vyšlo dnes (30.10.2015) v Karlovarském deníku.

GPC U13 - Aš - 17.10.2015 - článek v novinách

27. října 2015 v 13:25 | Petra |  Články z novin
Vyšlo v sobotním (24.10.2015) Karlovarském deníku.

I. Velká cena města Aše - 24.-25.10.2015 - výsledky

27. října 2015 v 12:54 | Petra |  Výsledky

I. Velká cena města Aše - 24.-25.10.2015 - výsledky

V sobotu se uskutečnil v Aši dvoudenní mezinárodní turnaj pro kategorie U11 - U16 pod názvem I. Velká cena města Aše. Do nejzápadnějšího města České republiky zavítalo celkem 110 hráčů a hráček z celé ČR a ze sousedního Německa. V sobotu startovalo 60 hráčů v kategoriích U11, U13 a U15, v neděli 50 hráčů v kategoriích U12, U14 a U16.

Zahájení turnaje

Barvy našeho oddílu reprezentovali Terezka Korčmarošová, Viktorka Hoffmanová, Filip Josefik, Ondra Mann a Honza Štaffl, kterého v neděli vystřídala Gábina Vylitová. První čtyři jmenovaní vydrželi víkendový maratón a startovali oba dva hrací dny.
Turnaj to byl moc povedený, organizátoři zaslouží velkou pochvalu za skvělou organizaci, přátelskou a pohodovou atmosféru po oba dva dny a výborné občerstvení, které bylo k dispozici po celou dobu turnaje!
Na turnaji získali naši hráči celkem 5 bronzových medailí, v sobotu byli úspěšnější chlapci, v neděli naopak něžná část naší výpravy.

Zleva - Terka, Víťa, Filip, Ondra, Honza

Filip
V sobotu bojoval v kategorii U15, ve které postoupil do pavouka z 2. místa ve své skupině. Ve čtvrtfinále porazil německého W. Moritze, bohužel v semifinále již nestačil na domácího vítěze této kategorie Štěpána Tichého. Bronz pro Filipa. V neděli pak nastoupil v kategorii U16, kde na něj čekali stejní soupeři jako v sobotu, ke kterým se přidal m.j. Viktor Lutsak z Nejdku a právě ten sebral Filipovi druhý bronz o pouhé 3 míčky! Viktora sice Filip ve třech setech porazil, ale porážku ze soboty mu oplatil D. Ganss z Německa, kterého ovšem zase porazil Viktor. O bronzu tedy rozhodovalo skóre, které měl nejlepší právě Viktor. Škoda!

Vyhlášení kategorie U15

Honza
Honza nastoupil pouze v sobotu, a to v kategorii U11, ve které vybojoval také bronzovou medaili, když v semifinále nestačil ve třech setech na nejdeckého Michala Bršťáka.

Vyhlášení kategorie U11

Ondra
Ondra startoval v sobotu v kategorii U13, ve které obsadil 9 - 11 místo a v neděli v kategorii U14, kde skončil na 9 - 16 místě.
Ondra

Terka
Terka startovala v sobotu v kategorii U13 a bronzová medaile jí utekla tento den jen o vlásek. Ve čtvrtfinále nastoupila proti plzeňské Hruškové. Holky spolu sehrály vyrovnaný zápas, ale o kousíček lepší byla soupeřka. V neděli se však Terce již zadařilo a v kategorii U12 vybojovala bronz, když v semifinále nestačila na nejdeckou Veroniku Novákovou.
Terka

Viktorka
Víťa měla v sobotu v kategorii U13 smůlu na los, takže se jí nepodařilo postoupit ze skupiny do pavouka. Zápas o pořadí sice vyhrála, ale stačilo to pouze na 9. místo. Vše si ale vynahradila v nedělní kategorii U12, kde předvedla skvělý výkon, když si celkem snadno poradila ve čtvrtfinále s ašskou badmintonovou nadějí Markétou Flachsovou. V semifinále sice již nestačila na další ašskou hráčku Natálii Raithelovou, ale i tak si Viktorka vybojovala skvělou bronzovou medaili.


Vyhlášení kategorie U12

Gabča
Gabča hrála pouze v neděli v kategorii U16, ve které vybojovala další bronz pro Karlovy Vary, když ve své skupině porazila ašskou Leonu Snížkovou a nejdeckou Vendulu Pazderovou.
Vyhlášení kategorie U16

Sobotní den jsme zakončili výbornou večeří v ašském hotelu Goethe, kde jsme také přespali a snídaní zahájili druhý hrací den.
Večeře, na kterou jsme se po dlouhém dni všichni už moooc těšili Usmívající se

a snídaně před dalším dlouhým dnem ..... Usmívající se

Poslední společné foto a jede se domů

Všem hráčům děkuji za předvedené výkony, bojovnost a příkladnou reprezentaci oddílu.

Už teď se všichni těšíme na 2. ročník tohoto vydařeného turnaje!!!

Video z turnaje naleznete ZDE

Tréninky v době podzimních prázdnin - 10/2015

23. října 2015 v 14:27 | Petra |  Trénink + členské příspěvky

TRÉNINKY V DOBĚ PODZIMNÍCH PRÁZDNIN

V době podzimní prázdnin, které jsou v termínu od 28.10. do 30.10. budou tréninky následovně:
  • středa 28.10. - hala Slávie - trénink se koná beze změn
  • pátek 30.10. - "Pajda" - trénink se NEKONÁ, tělocvična je v době prázdnin uzavřena
Přejeme všem dětem krásné, i když krátké podzimní prázdniny !!!!
GPC U13 Aš - 17.10.2015 - výsledky

19. října 2015 v 11:36 | Petra |  Výsledky

GPC U13 Aš - 17.10.2015 - výsledky

V sobotu 17.10.2015 se rozjeli hráči našeho oddílu do Aše, kde se konal otevřený turnaj GPC v kategorii do 13 let. Turnaje si zúčastnilo celkem 14 dívek a 17 chlapců a dorazili hráči i z daleké Hustopeče a Jihlavy. Karlovarské barvy hájili Terezka Korčmarošová, Viktorka Hoffmanová, Láďa Lešták, Ondra Uhlík, Ondra Mann a Honzík Štaffl.


Nejúspěšnějším hráčem naší výpravy byl Láďa, který získal cenný kov ve všech disciplínách. Ve čtyřhře, kterou si zahrál poprvé s ašským Honzou Mátlem si kluci došli pro zlato, když ve finále porazili nejdecký pár Matěj Šilhan - Pavel Bršťák. V mixu a ve dvouhře bral Láďa bronz. V mixu s Anetou Krupičkovou (BKV Plzeň) podlehli v semifinále nejdeckému páru Bršťák - Štěříková a Nejdek se stal Láďovi osudným i ve dvouhře, kde v semifinále podlehl Matějovi Šilhanovi.


Další medaili pro Karlovy Vary vybojovaly Terka s Viktorkou, a to stříbrnou ve čtyřhře, když překvapivě došly až do finále. První zápas, který holky sehrály s ašskou dvojicí Jahnová - Bajcurová, byla sice jedna velká katastrofa, ale nakonec to holky dokázaly "doplácat" do vítězného konce a mohly se těšit na semifinále, ve kterém nastoupily opět proti domácí dvojici Flachsová - Raithelová. I když soupeřky byly papírově lepší, holky se poučily z chyb v prvním zápase a velmi vyrovnané utkání vyhrály ve třech setech 18, -17, 19. Ve finále sice podlehly nejdeckohustopečské dvojici Veronika Nováková - Martina Ševčíková, ale i tak skvělý výkon!


Ve dvouhře obě holky dokázaly porazit soupeřky z prvního kola. Zatím co Viktorka si celkem snadno poradila s ašskou Jahnovou (14,6), Terezka měla cestu do druhého kola o něco těžší. Do zápasu s domácí Natálkou Raithelovou nastoupila Terka velmi opatrně a řekla bych až s přehnaným a zbytečným respektem. První set tak skončil velmi rychle s pouhými 11 body pro naši hráčku. Naštěstí se ale Terezka vzpamatovala, začala hrát svoji hru a druhý a třetí set byl již pod její taktovkou (13,14). V druhém kole svedl los holky k nesazené jedničce (Ševčíková) a dvojce (Krupičková), a to znamenalo stopku pro naše hráčky.


Ondrům a Honzíkovi se ve dvouhře příliš nedařilo. Honza sice vyhrál předkolo s domácím Kočárníkem, v prvním kole pak ale podlehl Hilfovi rovněž z Aše. Oba Ondrové neprošli sítem prvního kola. Ondra U. si pak vybojoval alespoň zápas o pořadí, ve kterém porazil ve třech setech nejdeckého Michala Bršťáka. Ondra M. podlehl až příliš snadno i v zápase o pořadí domácímu Badovi.

Vyhlášení výsledků - čtyřhra dívky

Vyhlášení - čtyřhra chlapci

Naši medilisté

Celkové umístění našich hráčů:
--dvouhračtyřhramix
Terka5-825-8
Víťa5-829-16
Láďa313
Ondra U.9-125-85-8
Ondra M.13-165-89-16
Honza13-165-8--

Všem hráčům děkuji za příkladnou reperezentaci oddílu !!!

17.Gummibärchen Cup - 10.10.2015 - výsledky

14. října 2015 v 10:31 | Petra |  Výsledky

17.Gummibärchen Cup - 10.10.2015 - výsledky

Do Německa na letošní "Medvídky" vyrazilo šest našich hráčů, a to Terka Korčmarošová, Viktorka Hoffmanová, Martin Vodenka, Ondra Mann, Ondra Bílý a Zdenda Baroš.


Dle slov rodičů se tento ročník nesl v duchu slabé účasti, za to bylo víc medvídků a jelo se brzy domů.
Na turnaji jsem osobně nebyla, takže zde jsou pouze celkové výsledky , komentář k turnaji by nám mohl napsat některý z účastníků ….., to je výzva, ne? Najde se nějaký šikovný komentátor či komentátorka….., budeme doufat a těšit se na článek!

Terka - 1.místo

Viktorka - 2. místo

Ondra B. - 2. místo

Ondra M. - 1. místo

Martin - 3. místo

Zdenda - 2. místo

Zahráli si i rodiče - a velmi se u toho bavili

Společné závěrečné foto


FZ FORZA JUNIOR CUP - Radonice - 1. kolo - 4.10.2015 - výsledky

6. října 2015 v 13:14 | Petra |  Výsledky

V neděli jsme zahájili 3. ročník Radonic


V neděli 4.10. byl zahájen již 3. ročník sledu turnajů pro děti v Radonicích, tentokrát pod patronátem firmy FZ Forza. Oficiální název 3. ročníku je tedy FZ FORZA JUNIOR CUP.
Do Radonic jsme se rozjeli ve složení Terezka Korčmarošová, Filip Josefik, Ondra Mann a Martin Vodenka. Čekalo nás známé a příjemné prostředí, pohodová atmosféra a dobře hrající soupeři.
V kategorii prostřední - mladší startovala Terka s Ondrou.
Terezka předvedla skvělou formu, velké herní zlepšení a při pohybu na kurtu dokázala zúročit v létě naběhané kilometry Usmívající se. Terka hraje nejlépe pod tlakem, takže dokázala otočit například zápas s dobře hrajícím Štěpánem Bejvlem, ve kterém prohrávala již 2:8 (hrálo se do 15 bodů). Škoda podceněných zápasů, ze kterých měla odcházet jako vítězka, ale opak byl nakonec pravdou. V konečném bodování se Terka vyšplhala na skvělé 9. místo z 36 startujících.
Druhým naším želízkem v ohni v této kategorii byl Ondra. Tady už musím být s chválou střídmější. Bohužel má Ondra pocit, že míč, který nezasmečuje k soupeři nedoletí, takže to tam pere hlava nehlava Usmívající se. Rada pro Ondru - zkus při hře více používat hlavu místo síly a aspoň občas skousni radu dospělého. Ondra obsadil 15. místo.
V kategorii nejstarších nastoupil v našich barvách Filip a Martin.
Filip předvedl také velké herní zlepšení a hlavně mnohem lepší fyzičku. Bohužel vyhrávat mu zatím nedovolí hlava, takže zatím co Filip první sety vyhrává, druhé většinou pod tíhou vidiny možného vítězství prohrává. Ale ono to přijde a pak se soupeři mají na co těšit! Filip skončil na 13. místě z 36 startujících.
No a Martin .....Usmívající se. To je takový "badmintonista kamarád". Přece tam toho chudáka soupeře nebude honit od rohu do rohu. Martin má neuvěřitelnou schopnost hrát přímo na soupeře, a to i v případě, že soupeř stojí mimo střed kurtu Usmívající se. Martin obsadil 29. místo.

Druhé kolo radonického Junior Cupu proběhne první neděli v listopadu - tedy 1.11.2015. V případě, že se jej chcete zúčastnit, dejte mi vědět co nejdříve!