PARTNEŘI ODDÍLU:Náš oddíl na Facebooku

NAROZENINY V PROSINCI SLAVÍ:
Romana Vatashchuk - 1.12.
Polinka Varfolomeeva - 16.12.
Martin Vodenka - 17.12.
Terka Korčmarošová - 28.12.
GRATULUJEME !!!
BADMINTON PRO VEŘEJNOST - nově v Karlových Varech
Badminton aréna - 6 kurtů
rezervační systém ZDEÚnor 2016

1. GPA U13 - Aš - 27.-28.2.2016 - výsledky

29. února 2016 v 14:20 | Petra |  Výsledky

Z prvního áčkového turnaje jsme skalp soupeře nepřivezli


V sobotu jsme se plni očekávání vydali na nám již velmi dobře známou cestu do Aše, která uplynulý víkend hostila výběr z celé ČR v kategorii třináctiletých. Do nejzápadnějšího českého města se sjelo 61 hráčů a hráček z celé ČR a mezi těmi nejlepšími byla i naše pětice Terka Korčmarošová, Víťa Hoffmanová, Ondra Uhlík, Honza Štaffl a Dan Moura de Andrade.

Pro naší pětku to byl úplně první start na turnaji GPA, takže předvedené výkony byly ovlivněny velkou nervozitou a respektem k soupeřům.

Zahájení turnaje a pořadatelský tým

Jako první si start na áčku vyzkoušeli Terka s Ondrou, kteří nastoupili v mixu hned po zahájení turnaje. Start to byl velmi, velmi opatrný, chvílemi mi připadalo, že se do toho míčku i bojí trefit. Jejich soupeři Matěj Rzeplinski (TJ Slavoj Český Těšín) - Andrea Kobyláková (TJ Astra Praha) vyhráli vysoko 21:8, 21:6.
Bohužel naše druhá dvojce Viktorka s Honzíkem zůstala těsně pod startovní čarou, takže si na svoji premiéru v mixu musí ještě chvíli počkat.

Že to nebylo vůbec lehké dokazuje i výraz ve tváři jindy vždy usměvavé Terky...

V singlu jsme měli jednoho zástupce, a to Dana, pro kterého to byl celkově teprve druhý start na turnaji a hned taková konkurence! Dana vyřadil v prvním kole Dominik Kopřiva (TJ Rožnoc pod Radhoštěm) 1:21 a 5:21 a v zápase o pořadí podlehl Miroslavu Suchomelovi z TJ Baník Most (5:21, 7:21).

Dan

Zhruba v 16:00 hod. přišly na řadu čtyřhry, nejprve dívčí, kde Terka s Viktorkou narazily na nasazené trojky Veroniku Novákovou ( Jiskra Nejdek) a Kláru Šilhavou (SK Hamr). Naše holky dokázaly držet krok se soupeřkami pouze na začátku prvního setu, zbytek zápasu byl čistě v režii soupeřek (13:21, 2:21).


Nejblíže postupu do druhého kola byli Ondra s Honzou v chlapecké čtyřhře. Své soupeře Tomáše Bláhu a Petra Hnilicu (oba Radotín Praha) aspoň trochu potrápili a vítězství jim nedali zadarmo (15:21, 14:21).


Pak už byl ve hře pouze Dan ve čtyřhře, kterou si zahrál s Davidem Černotíkem z TJ Sokol Růžďka. Ani zde ovšem kluci na své soupeře nestačili.
Co říci závěrem…. Nervozita, strach a respekt ke sportu patří, ale nic se nesmí přehánět Usmívající se. I soupeři z druhého konce republiky jsou "jen" soupeři a ne nadpřirozené bytosti. Já ale pevně věřím, že si naši "áčkoví" benjamínci svou porci nervozity a neúspěchu vybrali tuto sobotu a příště už to bude jenom lepší !!!
Zprávu z našeho působení na prvním áčku zakončím citátem " Každý trénink tě posouvá blíže k tvému cíli" a náš společný další cíl je GPA U13 v Podolí u Brna. Takže, s chutí do toho!

Úplným závěrem ale musím vyseknout poklonu pořadatelům, turnaj byl zvládnutý na jedničku, úžasná atmosféra pro hráče, trenéry, rodiče i doprovod a skvělý guláš Mrkající !!!

GPA U13 - Aš - 27.-28.2.2016

26. února 2016 v 13:30 | Petra |  Různé

Barvy našeho oddílu budou hájit Terka Kočmarošová, Viktorka Hoffmanová, Ondra Uhlík, Honzík Štaffl a Dan Moura de Andrade!
Tržte jim palce, ať se jim jejich premiérový start na "áčku" podaří!

Výsledky z turnaje můžete sledovat na následujícím odkazu:

GPA U13 As 2016
Czech Republic[CZE] Czech Badminton Federation, Aš, Czech Republic


GPC U13 - Aš - 20.2.2016 - článek v novinách

26. února 2016 v 13:17 | Petra |  Články z novin
Vyšlo dnes (26.2.) v Karlovarském deníku!1. kvalifikační GPC U17 - Malesice - 20.2.2016

23. února 2016 v 11:00 | Petra |  Výsledky

1. kvalifikační GPC U17 - Malesice - 20.2.2016

Další kvalifikační turnaj v sobotu 20.2. se konal v Malesicích (BKV Plzeň), a to pro kategorii U17. Náš oddíl tam měl jednoho zástupce Filipa Josefika, který na turnaji vybojoval bronz ve čtyřhře s Honzou Horou (Bílá Hora Plzeň).
Ve dvouhře Filipa vyřadil v prvním kole domácí Pavel Pohanka, v zápase o pořadí Filip porazil Jindru Svobodu z Doubravky Plzeň. Mix si tentokrát Filip zahrál s Michaelou Benešovou (Bílá Hora), bohužel ale neprošli sítem prvního kola.


GPC U13 kvalifikační - Aš - 20.2.2016 - výsledky

22. února 2016 v 14:36 | Petra |  Výsledky

Z Aše vezeme víc medailí, než jsme vezli do Aše dětí , aneb cesta zpátky na vrchol!

V sobotu 20.2. jsme se rozjeli na tolik očekávaný 1. kvalifikační turnaj GPC U13, který se odehrál v Aši. Společnost v Aši nám dělali soupeři z Nejdku, Bílé Hory Plzeň, Dobravky Plzeň, USK Plzeň a samozřejmě domácí aššáci.
K ostříleným hráčům a žhavým kandidátům na postup na Áčko Terce Korčmarošové, Viktorce Hoffmanové, Ondrovi Uhlíkovi a Honzovi Štafflovi se přidali naši závodní benjamínci Majda Uhlíková, Zdenda Baroš a bráchové Daniel a Honzík Mourovi de Andradovi.


Přiznám se, že ještě ráno v autě, cestou do Aše, jsem si říkala, že jedna zlatá by tentokrát cinknout mohla (možná i dvě) a velké naděje jsem vkládala hlavně do dívčí části naší výpravy, ale že naše cesta bude natolik úspěšná mě nenapadlo ani ve snu! Ale pěkně popořadě.
Do mixa nastoupili všichni naši hráči, a to Terka s Ondrou, Víťa s Honzou, nová dvojce Zdenda s Majdou, Dan s ašskou Aničkou Peškovou a Honzík rovněž s ašskou Julií Weinmannovou. Poslední tři zmiňované dvojce si v podstatě vyzkoušeli, co to ten mix vlastně je a všichni skončili na raketách soupeřů z prvního kola. Nejblíže k postupu měli Dan s Aničkou, kteří své soupeře potrápili ve třech setech.

Honzík s Julií

Dan s Aničkou

Majda se Zdendou

Terka s Ondrou začali svoji cestu turnajem výhrou nad dvojicí Kašša - Pohotová (Aš) 2:0 (4,9), Kundrát - Králová (Aš) 2:0 (8,9), Bršťák M. - Gruberová (Nejdek) 2:0 (12,13) a máme první finále! Z druhé strany pavouka se řítili do finále Víťa s Honzou, kteří vyřadili postupně dvojce Bufka - Laučíková (Aš) 2:0 (10,5) a Kováč - Jahnová A. (Aš) 2:0 (16,11). Pak nám všem trochu zamrazilo, protože přišlo na řadu velmi napínavé semifinále a s ním domácí nasazené jedničky Kozák - Flachsová. Vše dobře dopadlo a po vyrovnaném infarktovém zápase (14, -17, 16) jsme se mohli těšit na karlovarské finále a první jistý postup na GPA. Ve finále si naši nedali nic zadarmo, ale úspěšnější nakonec byli Terka s Ondrou (15,22).

Ti říkám, pořádně si to zavaž .... Terka s Ondrou

A konečně jedna nerozmazaná .... Usmívající se Víťa s Honzou

My jsme zlatí a stříbrní a vy ....? Mrkající

A hurá na dvouhry!
Po chvilce odpočinku, kdy nám tep opět klesl na normální hodnoty, je to tu všechno znova! Terka s Viktorkou, každá na jedné straně pavouka, se úspěšně dostávají až do semifinále, kde ovšem jejich cesta končí. Terce vystavila stopku plzeňská Bára Šenfeldová a Viktorce domácí naděje Markéta Flachsová. No nic, nemůžeme přece vyhrát všechno! Holky čekal vzájemný souboj o 3. místo, ve kterém poprvé v historii Viktorka přehrála Terku 2:0 (17,14).
Nesmím ale zapomenout na naší třetí princeznu Majdu, pro kterou to byla první zkušenost s turnajem GP. Majdu sice v prvním kole přehrála o dvě hlavy větší Julie Weinmannová z Aše, v zápase o pořadí si ale Majda připsala svůj první zářez, když porazila rovněž domácí Adrianu Pohlotovou.

Naše holky na bedně....Když se ty děti nehýbou, tak ten foťák fotí hezky....Usmívající se
A kluci?
Zde musím začít s Danem, protože to bylo jedno velké překvapení turnaje! Dan se věnuje badmintonu teprve od září a na turnaj se mu vůbec nechtělo! Nakonec byl rád, že jel. Jeho spanilá jízda pavoukem začala výhrou nad nejdeckým Tomášem Bršťákem 2:0 (4,8), dále si poradil s domácím Davidem Kundrátem 2:0 (12,9) a ejhle, Dan je v semifinále. Tam na něj čekal oddílový kamarád Ondra, který tento zápas nezvládl psychicky a Dan pokračuje do finále výhrou 2:1 (-19, 11, 7). Uf, ty děti mě chtějí dneska zničit, nervy pracují na plné obrátky, ještě že dneska neřídím a mohu si dát něco na uklidnění Usmívající se. Jdeme do finále, kde na Dana čeká nejdecký Michal Bršťák. A vida, ono to půjde! První set vyhrává Dan 21:18, druhý set se trochu komplikuje 19:21, třetí set opět úspěšný pro Dana 21:18! Další zlato a postup na GPA!

Ondra se naštěstí z nečekané prohry rychle vzpamatoval a v zápase o 3. místo porazil ašského Dominika Kováče celkem snadno (12,13). Honzovi se ve dvouhře stalo osudným čtvrtfinále, kde podlehl velmi těsně Michalovi Bršťákovi 2 x 20:22. No a naši benjamínci získávali hlavně zkušenosti, i když Zdendovi vyšel zápas o pořadí, ve kterém porazil Míru Cimbálníka z Nejdku.

Překvapení turnaje - zlatý Daniel

No a konečně čtyřhry.
Začnu Terkou s Viktorkou, jejichž cesta ke zlatu byla klidnější a suverénnější. Na jejich hře je vidět stále větší jistota a sehranost, takže bez většího zaváhání došly až do finále, kde nedaly šanci narychlo sestavené domácí dvojici Flachsová - Bajcurová (Markétě onemocněla parťačka Natálka Raithelová, tímto jí přejeme brzké uzdravení!) a výhrou 21:17 a 21:16 si došly pro další zlato!


V mužské čtyřhře jsme měli dvě želízka v ohni, již sehranou dvojku Ondru s Honzou a novou dvojici Dana se Zdendou. Dan se Zdendou překvapili a vybojovali bronz, když nejprve porazili dvojici Kočárník - Bufka (-18,23, 17) a pak nejdecké duo Bršťák - Bršťák. Druhá dvojice Ondra - Honza naštěstí nepřekvapila Mrkající a dle očekávání došla až do finále, kde nám opět trochu zabrnkala na nervy, ale nakonec z tohoto posledního dramatického souboje vyšla vítězně (-22, 19, 19).


Uf, to je dneska román, ale jinak to prostě nešlo, emoce jsou emoce.

Jsem ráda, že mohu napsat, že po bohužel již předčasně skončené zlaté a úspěšné éře sester Vatashchukových Kátě a Romaně, přichází nová a doufejme, že neméně úspěšná éra Korčmárošky a Hoffmanky. A nesmím zapomenou ani na kluky, jejichž účastí na celostátním turnaji doufejme začíná další tradice našeho oddílu, a tou je účast na celostátních turnajích také v chlapeckých kategorií. Doposud čest našeho oddílu na těchto turnajích hájily pouze dívky!

A slavilo se ......

...... a slavilo ......

a jestli neodjeli, tak tam slaví dodnes ....

Závěrem mi dovolte ještě jednu jízlivou poznámku, kterou si prostě odpustit nedokážu (i když věk bych na to už měla Usmívající se). "Že bychom v těch Karlových Varech ty děti přece jen trénovat uměli". Kdo ví, o čem mluvím, třeba se trochu pousměje a kdo neví, tak třeba také…Mrkající. Vždyť to všichni děláme hlavně pro ten dětský úsměv, ne?! I když, ty medaile jsou také fajn...Usmívající se

Jo a málem bych zapomněla na rodiče, kteří byli naprosto úžasní, fandili a podporovali své malé "Koukali", jako by byli na mistrovství světa. Mooooc všem děkuji, bez Vás by to prostě nešlo !!!!

Takhle zodpovědně to rodiče pojali!

A kdo to z článku nepochopil, tak Terka, Viktorka, Ondra, Honza a Dan si vybojovali postup na celostátní turnaj GPA U13, který se hraje o víkendu 27.-28.2. v Aši.
Držte jim všichni palce, ať se jim premiéra vydaří !!!

!!!! Všem účastníkům turnaje děkuji za vynikající reprezantaci oddílu !!!!!

5. kolo Forza Cup - Radonice - 7.2.2015 - výsledky

8. února 2016 v 14:47 | Standa |  Výsledky

5. kolo Forza Cup - Radonice - 7.2.2015 - výsledky

V nedělním ránu jsme vyrazili na 5. kolo radonického Forza Cupu. Nezastavila nás ani mlha a namrzlá silnice, občasné popískávání z útrob vozu, problikávající výstražná kontrolka na palubní desce a konečně ani šavle vržená nám pod kola z citroenu pražské poznávací značky v tubusu tunelového komplexu Blanka. Do radonické haly jsme dorazili včas, ocenili jsme teplejší klima (měli jsme tlustší svetry) a získali nadstandardní místa k sezení nikolivěk "na rourách", ale přímo na židlích.
A hrrrrrr na ně .......
Los našim třem hráčům přivedl do cesty kvalitní soupeře, takže všechny zápasy měly svůj smysl, žádný vyhraný set nebyl zadarmo a všichni si tak mohli připomenout některé důležité věci: Viktorka, že turnaj začíná prvním a ne až druhým zápasem, Terezka, že vítězství v setu prvním nezaručuje automaticky výhru v setu druhém, Martin, že galantnost je sice hezká věc, ale na kurtu jí musí předcházet bez milosti uhraný bod (a to i s dívkou!). Přes vytčené drobnosti podali naši velmi pěkné výkony.
Nu, turnaj neobyčejně rychle utekl a my mohli již po půl čtvrté vyrazit k domovu. Vlastně jsme si ještě nechali vystavit potvrzení, že jsme tam byli. Nebo nebily? Usmívající se

Konečné výsledky:
Terezka Korčmarošová: 2-2-2; 141: 128
Viktorka Hoffmanová:3-1-2; 150: 137
Martin Vodenka:2-1-3; 123: 158

Terka

Víťa

Martin


18. WITTE CUP - Nejdek - 6.2.2016 - výsledky

8. února 2016 v 14:33 | Petra |  Výsledky

Z Nejdku vezeme bronz

První únorovou sobotu proběhl v nedalekém Nejdku již 18. ročník turnaje WITTE CUP. Letošní ročník byl vypsán pro kategorii U17 a zúčastnili se ho hráči z Brna, Olomouce, Prahy, Kladna, Radotína, Mostu, Aše, Plzně, Karlových Varů a Nejdku.
Náš oddíl reprezentovali Filip Josefik a Gabriela Vylitová, která ze zdravotních důvodů zasáhla do bojů pouze v mixu, a to s Filipem.
V mixu naše dvojce nejprve prošla přes mostecký pár Suchomel-Suchomelová do čtvrtfinále, kde je vyřadil kladenský pár Dvořák-Janošová. Tedy první 5.-8. místo.
Ve dvouhře Filip prošel přes dva domácí hráče až do čtvrtfinále. Nejprve si s trochu opatrnou a zbytečně nervózní hrou paradil s Matějem Cingrošem (17,17) a v dalším kole již uvolněnější hrou s Pepou Kozákem (13, 18). Ve čtvrfilnále mu vystavil stopku pozdější vítěz Pavel Kokoř z Aše. S Pavlem sehrál Filip moc pěkný zápas a hlavně v prvním kole dokázal se soupeřem držet krok. Druhé čtvrtfinále znamenalo druhé 5.-8. místo.
A konečně debl, pro Filipa disciplína nejúspěšnější! Debla si zahrál s Ondrou Smažilem z SKP Kometa Brno. Kluci si "sedli" a i když se na turnaji viděli poprvé, dokázali vybojovat krásné 3. místo, když nejprve vyřadili nejdecký pár Novák - Kozák (20,-17,15) a následně svedli velmi pěkný zápas o postup do finále s párem Dořák (Kladno) - Chumchal (Olomouc).
Pro Filipa tento turnaj znamenal první medailové umístění v kategorii U17 a je vidět, že jeho poctivý přístup k tréninku začíná přínášet první ovoce, nebo medaile.... Usmívající se. Jen tak dál.....!!!!!

Filip a jeho deblový parťák Ondra Smažil z Brna

Vyhlášení čtyřhry chlapců


MČR 2016

5. února 2016 v 13:14 | Petra |  Různé

Startuje rovněž odchovankyně karlovarského badmintonu Jana Panochová, současná hráčka klubu Super Stars Most.
Držme palce, ať se Janě daří!!!!

Lednové GPC U15 a GPC U19 - článek v novinách

5. února 2016 v 13:10 | Petra |  Články z novin
Vyšlo včera 4.2.2016 v Karlovarském deníku.


GPC kvalifikační U19 - Plzeň - 31.1.2016 - výsledky

1. února 2016 v 10:12 | Petra |  Výsledky

GPC kvalifikační U19 - Plzeň - 31.1.2016 - výsledky

Karlovarsko-ašská výprava čítající dva členy vyrazila poslední lednovou neděli na GPC U19 do Plzně. Barvy našeho oddílu hájil Filip Josefik a společnost mu dělala Terka Mátlová, hráčka oddílu BK VK Aš, která v současné době studuje v Karlových Varech, takže u nás trénuje.


Filip i Terka patří zatím ještě do kategorie U17, "devatenáctky" si tedy jeli vyzkoušet a nasbírat nějaké ty zkušenosti ve skoro dospělácké kategorii.
A dařilo se!
Nejprve společně vybojovali bronz v mixu, když si poradili s nejdeckým párem Kozák-Špuláková (16,13).
Ve dvouhře Filip porazil v prvním kole Ondru Matouška z Klatov (-23, 12, 14) a v druhém kole svedl vyrovnaný zápas s nasazenou turnajovou trojkou Tomášem Žambůrkem z oddílu Sokol Doubravka Plzeň (19, -18, -12). Škoda druhého setu, ve kterém Filip vedl 18:16, bohužel závěr setu patřil soupeři. I tak Filip vybojoval na svých prvních "devatenáctkách" krásné 5.-8. místo.
5. místo obsadil také ve čtyřhře, ve které nestačil s Pavlem Pohankou z BKV Plzeň na plzeňský pár Žambůrek-Mráz.
Terka přidala k bronzu z mixu ještě bronz ve dvouhře, když ve třech setech porazila Simonu Špulákvou z Nejdku (17, -15, 17).
Oběma patří velká gratulace!


GPC kvalifikační U15 - Aš - 30.1.2016 - výsledky

1. února 2016 v 9:45 | Petra |  Výsledky

GPC kvalifikační U15 - Aš - 30.1.2016 - výsledky

V sobotu 30.1. se konal první kvalifikační turnaj v kategorii U15. Barvy Slovanu do Aše vyjeli reprezentovat Ondra Mann a Ondra Bílý.
Kluci se nejenom stejně jmenují, i jejich výsledky byly stejné.
Soupeři v prvních kolech dvouhry byli na jejich síly, chuť si spravili alespoň vítěztvím v zápase o pořadí. Ondra M. zvítězil nad domácím Zemanovičem (16,13) a Ondra B. nad nejdeckým Michalem Bršťákem (5, 13). Oba kluci tak obsadili 9-16 místo.
Ve čtyřhře obsadili 5-8 místo, když nestačili na domácí pár Flachs-Mátl.