PARTNEŘI ODDÍLU:Náš oddíl na Facebooku

NAROZENINY V PROSINCI SLAVÍ:
Romana Vatashchuk - 1.12.
Polinka Varfolomeeva - 16.12.
Martin Vodenka - 17.12.
Terka Korčmarošová - 28.12.
GRATULUJEME !!!
BADMINTON PRO VEŘEJNOST - nově v Karlových Varech
Badminton aréna - 6 kurtů
rezervační systém ZDEDuben 2016

28. ročník TURNAJE REGIONÁLNÍCH VÝBĚRŮ kategorie U 13 - O ČESKOKRUMLOVSKÝ POHÁR

25. dubna 2016 v 13:22 | Petra |  Výsledky

28. ročník TURNAJE REGIONÁLNÍCH VÝBĚRŮ kategorie U 13

O ČESKOKRUMLOVSKÝ POHÁR


Tento víkend (23.-24.4.) strávila sedmička vybraných hráčů Západočeské oblasti v Českém Krumlově, kde se konal již 28. ročník turnaje regionálních výběrů kategorie U13 O ČESKOKRUMLOVSKÝ POHÁR. Z našeho oddílu se do družstva nominovaly Terezka Korčmarošová a Viktorka Hoffmanová.
Celé družstvo ve složení 3 chlapců - Matěj Šilhan, Michal Bršťák (oba TJ Jiskra Nejdek), Šimon Bejvl (Keramika Chlumčany) a 4 děvčat - Veronika Nováková (TJ Jiskra Nejdek), Bára Šenfeldová (TJ Sokol Doubravka), Viktorie Hoffmanová, Tereza Korčmarošová (obě Slovan Karlovy Vary) se rozjelo do Českého Krumlova již v pátek 22.4. , aby zde poměřilo své síly s výběry ostatních oblastí z ČR.

Náš tým Západní Čechy ve složení (zleva) Šimon Bejvl, Michal Bršťák, Matěj Šilhan, Veronika Nováková, Bára Šenfeldová, Tereza Korčmarošová a Viktorie Hoffmanová

Do Krumlova se sjelo celkem 9 družstev - po jednom z každé oblasti až na jižní Čechy, které postavily družstva dvě.
V sobotu se hrálo ve třech základních skupinách po třech družstvech každý s každým, v neděli pak utkání o konečné pořadí.
Los pro naše družstvo moc milosrdný nebyl a nadělil nám do skupiny družstvo Jižní Morava a Severní Čechy.
První utkání s družstvem Jižní Morava jsme začali velmi dobře a po vítězném mixu a vítězství 2. dívčí dvouhry jsme vedli 2:0, bohužel žádné další body jsme přidal nedokázali a naše první utkání skončilo 2:5.

Největší opory našeho týmu - Matěj Šilhan a Verča Nováková (oba TJ Jiskra Nejdek) - v mixu nenašli přemožitele a získaly pro náš tým všechny body.

Bára Šenfeldová (TJ Sokol Doubravka) se svojí úlohy - dívčí "dvojky" zhostila na jedničku! Nastoupila do dvou dvouher a obě vyhrála.

Další střetnutí tentokrát s týmem Severní Čechy skončilo pro náš tým ještě o bodík hůře, z vítězství jsme se mohli radovat pouze v mixu, tedy 1:6.

Stále diskutující Michal Bršťák (TJ Jiskra Nejdek) - špatná raketa, špatný míček, špatné světlo....., ale makal Usmívající se

Velký bojovník Šíma Bejvl (Keramika Chlumčany), škoda jen, že jeho míčky končí většinou přímo na raketě soupeře.

V základní skupině jsme obsadili 3. příčku a čekal nás boj o pořadí, a to ve skupině bojující o 7. - 9. místo. V této skupině nás čekali "domácí" soupeři - Jižní Čechy A a Jižní Čechy B. S týmem Jižní Čechy se skóre úspěšnosti zastavilo opět na poměru 2:5, když bod vybojovaly dívky ve čtyřhře a 1. dvouhře. Vím, že "kdyby jsou chyby", ale moc nechybělo a bodík jsme mohli přidat ještě v mixu, který se hrál na tři sety a v 2. dívčí dvouhře, která byla velmi vyrovnaná a k vítězství chybělo pouhých 5 míčků. Ach ty koncovky Usmívající se.

Naše hlavní deblové hráčky Terka Korčmarošová a Víťa Hoffmanová (Slovan Karlovy Vary) - bod pro tým vybojovaly v nedělní čtyřhře s týmem Jižní Čechy B.

Nerozlučná dvojka .....

S týmem Jižní Čechy B jsme si konečně mohli vychutnat sladký pocit vítězství. Tento tým jsme přehráli poměrem 5:2 a protože to bylo poslední utkání, byla to i příjemná tečka na závěr.


Vyhlášení výsledků

S vrchním rozhodčím turnaje Radkem Votavou - předseda SK Badminton Český Krumlov

A co napsat na závěr tohoto článku?
Dvoudenní turnaj v krásném jihočeském městě jsme si i přes ne příliš skvělé výsledky 100% užili! V hale nás čekala vynikající atmosféra, příjemní pořadatelé a výborný bufet Usmívající se. Děti vytvořily skvělou partu, navzájem si fandily a podporovaly se. Jen možná trošku víc srdíčka a energie do některých zápasů. Pozdní sobotní odpoledne jsme pod vedením bývalého karlovarského trenéra Ivoše Černého (českokrumlovského rodáka) prožili v krásném prostředí historického centra Českého Krumlova.

Děti vytvořily skvělou partu a turnaj si výborně užily - a to je to hlavní Usmívající se

Dívčí část výpravy

Českým Krumlovem nás provedl bývalý karlovarský trenér Ivoš - děkujeme a posíláme pozdravy !!!!

Poseděli jsme v otáčivém hledišti. Jen škoda, že zrovna nic nehráli.Všem dětem děkuji za příkladnou reprezentaci Západočeské oblasti, slušné chování a výbornou náladu!
Se všemi se budu těšit zase někdy na viděnou!

Konečné pořadí všech týmů:
1. Severní Morava
2. Severní Čechy
3. Výběr Prahy
4. Východní Čechy
5. Jiřní Morava
6. TCM Středočeského Kraje
7. Jižní Čechy "A"
8. Západní Čechy
9. Jižní Čechy "B"

Podrobné výsledky z jednotlivých utkání najdete ZDE

CéDéčko - Plzeň - 9.4.2016 - výsledky

25. dubna 2016 v 10:28 | Petra |  Výsledky

CéDéčko - Plzeň - 9.4.2016 - výsledky

V sobotu 9.4. pořádal SK Jupiter v Plni turnaj dospělých pod názven CéDéčko, tedy GPC a GPD. Náš oddíl reprezentovali Marek Baloun a David Mašek. Oba se zúčastnili C i D, ale pouze v singlu.
V Déčku prošel Marek sítem prvního kola, když porazil Davida Kolenatýho (Sokol Doubravka), v druhém kole již nestačil na Petra Odvárku (BKV Plzeň), kterého aspoň potrápil ve třech setech (19, -15, 18). David bohužel vypadl již v prvním kole s Ondřejem Steinerem (Sokol Doubravka).
V Céčku oba kluci skončili na raketách soupeřů z prvního kola.


GPD U13 otevřený - Aš - 16.4.2016

18. dubna 2016 v 14:00 | Petra |  Výsledky

GPD U13 otevřený - Aš - 16.4.2016

Zatím co do Německa vyrazili pouze kluci, na sobotní GPD U13 do Aše vyrazila zase pouze děvčata, a to Majda Uhlíková a Lucinka Štafflová.
Společnost holkám na turnaji dělali soupeři z Aše, Nejdku, Plzně, Mostu a Českých Budějovic. Celkem se do nejzápadnějšího města Čech slojo 16 dívek a 13 kluků.

Naše modelky Mrkající

Holky patřící zatím ještě do kategorie U11 (Majda) a U10 (Lucinka) jely do Aše sbírat hlavně cenné závodní zkušenosti a nějaké ty bodíky do celostátního žebříčku.
A vzaly to pěkně zodpovědně! Majdě se podařilo vyhrát svoji základní skupinu a tak postoupila mezi nejlepších 8 hráček v turnaji. Soupeřka ve čtvrtfinále byla nejenom o hlavu větší, ale hlavně nad Majdy síly a tak její cesta turnajem skončila na krásné děleném 5. místě!!!
Lucince se bohužel do osmičky postoupit nepodařilo i tak ale předvedla velkou bojovnost a odhodlání nedat soupeřkám ani bod zadarmo! Lucinka obsadila 13-16 místo.

Majda

Lucinka

Majdě i Lucince děkuji za příkladnou reprezentaci oddílu!

11. M.E.K. Cup U11-15 - 17.4.2016 - výsledky

18. dubna 2016 v 13:38 | Petra |  Výsledky

11. M.E.K. Cup U11-15 - 17.4.2016 - výsledky

Letošního již 11. ročníku M.E.K. v Marienbergu se za náš oddíl zúčastnila čtyřčlenná výprava, která měla pouze mužské zastoupení. Barvy Slovanu hájili Ondra Mann (U13A), Daniel Moura de Andrade (U13B), Ian Moure de Andrade (U11B) a Zdenda Baroš (U11B).
Kluci se na mezinárodní půdě neztratili, bojovali a vybojovali 1x zlato a 1x stříbro!

Zleva - Honzík, Dan, Ondra a Zdenda

V kategorii nejmladších nastoupili Honzík a Zdenda. Starší a zkušenější Zdenda nejenže obhájil cenný kov z loňského ročníku, ale ještě si o jeden stupínek polepšil a vybojoval 2. místo! Honzík sice makal jak o život, ale na medailové umístění to bohužel zatím nestačilo.

Zdenda v jedné z dovednostních soutěží

A Honzík v dovednostní soutěži

V kategorii U13 nastoupil starší a zkušenější Ondra do podkategorie A, ve které se mu sice podařilo 3x zvítězit a jen 2x okusil hořkou chuť porážky, na bednu to ovšem nestačilo.
Mladší a hrající teprve od září Daniel nastoupil do podkategorie B, ve které nenašel přemožitele a tuto kategorii vyhrál!

To by mě zajímalo, co pan fotograf Ondrovi řekl, že je takový rozesmátý .....

Daniel a jeho příprava na podání

Stříbrný Zdenda

Zlatý Daniel


Všem klukům děkuji za příkladnou reprezentaci oddílu v zahraničí Mrkající!!

Kladno - Junior Cup - 1. kolo - výsledky

14. dubna 2016 v 12:07 | Petra |  Výsledky

Kladno - Junior Cup - 1. kolo - výsledky

V sobotu 9.4. se rozjel Zdenda Baroš do Kladna, kde se konalo 1. kolo již tradičního jarního turnaje Junior Cup. Zdenda si nevedl vůbec špatně, i když na medailové umístění to zatím nestačilo. V základní skupině sehrál 4 zápasy, a to s Janem Valentou (BK TJ Baník Most) 2:0 (1,2), Janem Vališem (Superstars Most) 2:0 (6,4), Václavem Jonášem (BaC Kladno) 0:2 (6,8) a Filipem Seidlem (Superstars Most) 1:2 (9,-6,7).
Zdenda obsadil konečné 9. místo a již 1.5. se rozjede na 2. kolo tohoto turnaje, tak mu držme palce, ať se mu daří a zajistí si tak postup na 3. finálové kolo!Zahájili jsme kondiční tréninky

7. dubna 2016 v 10:02 | Petra |  Různé

Zahájili jsme kondiční tréninky !

Včera 6.4. jsme zahájili kondiční tréninky, které budou probíhat každou středu od 18.00 do cca 19.00 hod pod vedením kondičního trenéra Standy Hoffmana.
Ten pro nás včera připravil krásnou hodinovku, při které jsme se pořádně zapotili a ujistli se, že tréninky pod jeho taktovkou nebudou "procházkou růžovou zahradou".

Nejprve trochu teorie

Lavičku nahradil "vláček"

Rychlé starty jsou důležité

Kdo nedorazil, určitě prohloupil, protože my jsme si to užili! Kdo se chce o tom přesvědčit, má další možnost ve středu 13.4. - startujeme v 18.00 hod. od haly Slávie!


GPB U13 - Radotín - 2.-3.4.2016 - výsledky

4. dubna 2016 v 12:38 | Petra |  Výsledky

GPB U13 - Radotín - 2.-3.4.2016 - výsledky

Terezka Korčmarošová, Viktorka Hoffmanová, Honza Štaffl a Ondra Uhlík reprezentovali o uplynulém víkendu oddíl na béčkovém turnaji třináctek v Praze - Radotíně.


V párových disciplínách jsme nedokázali naplnit (pravda) papírové předpoklady a z nich plynoucí opatrná očekávání, když s výjimkou postupu z 2. kola v mixu (Terka s Ondrou) jsme na vítězství nedosáhli.
V singlech prošla prvním kolem pouze Viktorka, která následně úspěšně a s přehledem zvládla i kolo druhé. Její cesta skončila v osmifinále, kde již nestačila na pozdější medailistku K. Pokornou z Benátek n. J. Terezka si po těžkém losu z prvního kola spravila chuť alespoň vítězstvím v zápase o konečné pořadí.
Zkušenosti? Do Prahy je cesta dlouhá a jsou na ní semafory. Doslova i v přeneseném slova smyslu.

Výsledky:
--dvouhračtyřhramix
Víťa9-169-1633-64
Terka33-489-169-16
Honza49-649-1633-64
Ondra49-649-169-16

Postřehy a výsledky z turnaje nám přenesl Standa Hoffman. Děkuji Usmívající se

GPC dospělých Ostrov - 23.3.2016 - výsledky

4. dubna 2016 v 9:45 | Petra |  Výsledky

GPC dospělých Ostrov - 23.3.2016 - výsledky

Na Bílou velikonoční sobotu se konal v Ostrově turnaj GPC, na který zavítala také dvojce našich hráčů Marek Baloun a David Mašek.
V 1. kole David nakonec udolal ve třech setech Martina Landgráfa z BKV Plzeň (11,-16,19), v druhém kole již nestačil na Jana Nováka z Bílé Hory Plzeň (13,16).
Marek bohužel neprošel sítem prvního kola, když nestačil na Petra Chalupu z BKV Plzeň (11,12).
Ve čtyřhře kluci nestačili na pár Odvárka - Soukup (BKV Plzeň).