31. října 2016 v 13:26 | Petra |  Články z novin

V pátek 21.10.2016 zemřel po dlouhé nemoci ve věku 75 let spoluzakladatel oddílu badmintonu v Karlových Varech

pan VÁCLAV LHOTÁK.

VZPOMÍNÁME

2. GPB U13 - Praha - Hamr - 22.-23.10.2016 - výsledky

24. října 2016 v 11:43 | Standa |  Výsledky

Pět hráčů našeho oddílu se o víkendu zúčastnilo republikového béčka v kategorii do 13 let. Dan Moura de Andrade, Ondra Uhlík, Honza Štaffl a Terezka Korčmarošová s Viktorkou Hoffmanovou.
Do Prahy se sjelo na 130 hráčů a hráček z celé ČR. V silné konkurenci jsme se v úvodních mixech z prvního kola neprobojovali. Ach, ty naše nejisté začátky.
V singlech byla, bohužel, všem krom Viktorky postupně vystavena také stopka. Viktorka si v prvním kole poradila lehce s pražskou Bálintovou, ve druhém ale, po boji, skončila na raketě hradecké Šolarové. V zápasech o konečné pořadí vypadnuvších z prvního kola již uspěli Dan, Honza i Terezka.
V deblech kluci nestačili na později stříbrný pár a tak poslední nadějí zůstala naše děvčata. A ta se svého úkolu zhostila na výbornou. S chvilkovou nejistotou ale celkovou převahou prošly holky do kola druhého, s malým výkyvem ve druhém setu a po boji i do čtvrtfinále. Zde na ně čekal pár Šolarová, Mrázková (3/4). Když ani ne po třech minutách ukazovalo skóre stav 0:6, nijak nadějně to opravdu nevypadalo. Holky set v hlavách vzdaly a výsledek 7:21 tomu odpovídal. Pauza mezi sety se ukázala jako rozhodující. Takhle ne, zadarmo jim to nedáme, řekli jsme si. Nebudeme se bát hrát. A holky se pak už nebály. Soupeřky najednou nestíhaly, Terka s Víťou byly všude. Druhý set 21:16, stav 1:1. Hrát už se nebojíme, teď se nebudeme bát vyhrát. A holky se zase nebály a hrály jak z partesu. 21:15, stav 2:1 a vítězství, které znamená postup do nedělního semifinále! Sladkou tečkou za sobotou a drobnou pomstičkou zároveň pak byl Viktorčin brilantní výkon v posledním utkání o konečné pořadí v singlu, kdy smetla hráčku, která nám v prvním kole zastavila v cestě turnajem Terezku.

V neděli jsme se tedy jako správní pachatelé vrátili na místo činu, aby se holky pokusily o finále. Svedly vyrovnaný boj s pražskými hráčkami Johnovou a Vyšehradskou. První set patřil nám, pak soupeřky přece jen zlepšily hru, na naší straně přibylo drobných chyb a ve výsledku tak byly Terezka s Viktorkou přetlačeny. Po prohře 1:2 se nicméně mohly zaslouženě radovat z bronzových medailí!

K čemuž nelze než gratulovat!!!!

Naše šikovné holky!

Všem hráčům děkuji za skvělou reprezentaci oddílu a Standovi za trenérský dohled, za skvěle zvádnuté povinnosti vedoucího týmu a v neposlední řadě za výstižný report z turnaje!

Podzimní prázdniny

19. října 2016 v 14:44 | Petra |  Trénink + členské příspěvky

Podzimní prázdniny 2016

Vzhledem k podzimním prázdninám a ředitelskému volnu na Střední pedagogické škole příští týden 24.10 - 28.10.
NEJSOU TRÉNINKY !!!!

18. Gummibärchen Cup - 9.10.2016 - výsledky

18. října 2016 v 14:39 | Petra |  Výsledky

Letošní rok přilákal turnaj plný gumových medvídků pouze dva naše hráče, a to Martina Vodenku a Matěje Janouše, který měl v Německu svojí turnajovou premiéru.
Na turnaji jsem nebyla a dle slov Martinovo maminky to probíhalo takto:
Cestu jsme šťastně zvládli a 8.45 jsme byli na místě. Martin skončil druhý se čtyřmi výhrami a jednou prohrou, kterou mu uštědřila nejdecká Natálie Štěříková, letos ale porazil ve dvou setech německého chlapce, se kterým ještě vloni prohrál ve třísetové bitvě...takže zlepšení a radost Usmívající se.
Matěj 4 x prohrál, ale navzdory jeho první turnajové zkušenosti musím říct, že rozhodně nedal svým soupeřům jejich vítězství lacino...

Klukům děkujeme za reprezentaci oddílu v zahraničí !

OP 2016 družstev U13 v novinách

12. října 2016 v 9:08 | Petra |  Články z novin
Vyšlo v Karlovarském deníku v sobotu 8.10.2016.

Kvalifikační turnaj U11 - Plzeň - 8.10.2016 - výsledky

11. října 2016 v 14:17 | Petra |  Výsledky

Naše trio - Zdenda, Majda, Lucinka

V sobotu 8.10. se sjelo do Plzně 16 nadějných nejmladších badmintonistů z Karlovarského a Plzeňského kraje, aby si zkusili vybojovat postup na 11. ročník celostátního turnaje Czech Talent Cupu, který se bude hrát začátkem listopadu v Českém Krumlově.

Zahájení turnaje

Jadna umělecká .....Usmívající se

Náš oddíl jeli do Plzně reprezentovat Lucinka Štafflová, Majda Uhlíková a Zdenda Baroš.
A nevedli si vůbec špatně.
Turnaje se zúčastnilo 5 dívek, takže hrály ve skupině každá s každou. Lucinka si nakonec vybojovala krásné 3. místo! Ke stříbru jí ovšem chyběl jenom kousek, když první set vyhrála 13:11, druhý set o dva míčky prohrála 9:11 a ve třetím setu jí už o rok starší ašská hráčka Nikola Vaníčková přehrála 5:11.
Majda se umístila příčku za Lucinkou a brala tak nejméně oblíbené "brambory".

Bronzová Lucinka

Jedna zcela "přirozená" Majda Mrkající

Kluků se do Plzně sjelo podstatně víc, tak že se hrálo ve třech skupinách. Zdenda ve své skupině obsadil 2. místo a postoupil tak do pavouka, kde nejprve sehrál vítězný zápas s plzeňským Dominikem Duškem o postup do semifinále, kde mu vystavil stopku nejdecký Tomáš Bršťák. Bohužel vítězný nebyl pro Zdendu ani zápas o 3. místo s Jakubem Šmídem. Zdenda obsadil krásné 4. místo z 11 startujících.

Bramborový Zdenda

Všem našim hráčům děkuji za příkladnou reprezentaci oddílu !!!

1. kolo Junior Cupu v Radonicích - 2.10.2016

6. října 2016 v 11:36 | Petra |  Výsledky

Opět se nám rozjel Junior Cup v Radonicích, který se hraje vždy 1. neděli v měsíci.
1. kola, které se odehrálo 2.10. se zúčastnil Martin Vodenka a Ondra Mann.
V Radonicích se hraje švýcarským systémem na šest kol. V prvník kole uhrál Ondra 4 remízy, 1 výhru a 1 prohru, Martin pak 2 výhry a 4 prohry.
Po prvník kole je Ondra na 12. a Martin na 20. místě z 24 startujících.
Další kolo se hraje v neděli 6.11.2016.

GPD dospělých - 1. turnaj JuBH Cupu - 1.10.2016 - výsledky

6. října 2016 v 11:23 | Petra |  Výsledky

Zatím co naši nejmladší bojovali o titul oblastních přeborníků družstev, dva naši "nejstarší" se rozjeli na 1. turnaj JuBH Cupu - GPD dospělých, který se odehrál 1.10. na Bílé Hoře v Plzni.
Barvy oddílu reprezentovali Marek Baloun a v roli benjamínka turnaje dospělých se představil Filip Josefik (15 let).
Marek ukořistil jeden skalp soupeře, když vyhrál zápas o pořadí ve dvouhře, Filip se mezi dospělými hlavně rozkoukával a zvykal si na úplně jinou atmosféru turnaje, než jakou znal doposud .
Kluci nastoupili spolu i ve čtyřhře, ale los jim bohužel vložil do cesty soupeře, kteří byli na jejich síly. Zatím......Usmívající se
2. turnaj JuBH Cupu se hraje již 29.10., tak doufám, že bude opět i s naší účastí!

Oblastní přebor družstev žáků do 13 let 2016 - VICEMISTŘI

4. října 2016 v 11:41 | Petra |  Výsledky

V sobotu pořádal náš oddíl Oblastní přebor družstev žáků do 13 let (U13). Bohužel naše domovská tělocvična byla již obsazená jinou akcí, takže se turnaj odehrál ve sportovní hale v Ostrově.
Oblastního přeboru se zúčastnilo celkem 7 družstev z Aše, Nejdku, Plzně a Karlových Varů.

Družstva - 1x Slovan Karlovy Vary, 1x TJ Jiskra Nejdek, 1x TJ Sokol Doubravka a 4x VK Aš

Naše družstvo ve složení Terka Korčmarošová, Viktorka Hoffmanová, Honza Štaffl a Dan Moura de Andrade vstupovalo do turnaje jako nasazená dvojka.

Tak to jsou oni - zleva Honza, Dan, Terka, Víťa

Ve skupině "B" šlo vše jak po másle a týmy VK Aš "B" a VK Aš "D" jsme přehráli bez jediného zaváhání 5:0.
Jdeme tedy do semifinále, kde nás čeká druhý tým ze skupiny "A" a tím je VK Aš "A". Jako první se hraje chlapecká dvouhra, ve které nastupuje náš Dan proti Janu Kozákovi. Na Dana pravděpodobně dopadla tíha zodpovědnosti, jeho hra byla velmi opatrná a tak není divu, že prohráváme velmi rychle 0:1 na zápasy.
Sen o finále se vzdaluje v mlze. Na řadu přichází dívčí dvouhra a s ní Terezka proti Markétě Flachsové. Pardon, zde se musím opravit, na kurt přichází sebevědomá Terezka, která ví co chce a jde si tvrdě za svým cílem. Vím, že to bude znít jako fráze a vzhledem k Terky věku i možná trochu úsměvně, ale Terezka hrála svůj životní zápas. Její hra byla přesná, nechybovala a po celou dobu měla hru pod kontrolou. Vítězstvím 2:0 nás vrací do hry a za předvedený výkon jí patří velká pochvala!

Naše šampionka Usmívající se

Po dvouhrách tedy 1:1 a jde se na párovky. Jako první nastupují kluci Honza s Danem proti Janu Kozákovi a Dominiku Kováčovi. První set opět velmi opatrný, jako by se kluci báli předvést co umí. Druhý set byl už podstatně lepší, nic méně na vítězství to nestačilo a opět prohráváme 1:2.
Tentokrát mlha nebyla tak hustá jako za stavu 0:1, protože holkám jsem věřila, že si ten svůj bod uhrají.
Terezka s Vikorkou nastoupily proti Markétě Flachsové a Natálii Raithelové. První set své soupeřky přejely 21:13, pravda v druhém setu si vybraly "svou chvilku", ale za stavu 9:13 zmobilizovaly všechny své síly a 10 bodů v řadě je vrátilo zpět na výsluní. Soupeřkám pak dovolily už jen 2 míče a vše končí za stavu 21:15. Skvělá práce holky, jsme zpět!
Stav je 2:2, nervy pracují na plné obrátky, jdeme na rozhodující mix.

Rychlé doplnění energie a zpátky na kurt

Za náš tým nastupuje Viktorka s Honzou, za "ašáky" Natálka Raithelová a Dominik Kováč. První set je opět v naší režii a vyhráváme ho 21:11. Aby těch nervů ale nebylo málo, rozhodli se Víťa s Honzou, že si to ještě trochu zkomplikují a druhý set "přenechali" soupeři 12:21. "Nevadí, trošku se uklidníme a začneme zase hrát", tato slova padla mezi druhým a třetím setem a tak se také stalo! Třetí set vyhráváme opět 21:11 a finále je naše!!!

Že finále s favorizovaným týmem TJ Jiskra Nejdek nebude pro nás vítězné, jsme si dokázali spočítat hned na začátku utkání. Nic méně jsme do něj nastoupili plni odhodlání a "povinné" dva body z deblových disciplín dokázali uhrát.
Z finále odcházíme sice poraženi 2:3, ale se vztyčenou hlavou!
Všem našim hráčů patří velké poděkování za skvělou reprezentaci oddílu!
Jsem velmi ráda, že si tato skvělá parta, které se soutěží družstev účastní už tři roky a jejich výsledky mají rok od roku vzestupnou tendenci, mohla konečně dojít pro ten zasloužený pohár!

Vicemistři Západočeské oblasti v soutěži družstev žáků do 13 let

1. místo - TJ Jiskra Nejdek, 2. místo TJ Slovan Karlovy Vary, 3. místo - VK Aš "A"