GRATULUJEME !!!!

Listopad 2016

Oblastní přebor U15 - Aš - 19.11.2016 - výsledky

21. listopadu 2016 v 12:47 | Petra |  Výsledky

V sobotu 19.11. se konal v Aši Oblastní přebor kategorie do patnácti let U15. Do Aše se sjelo 27 dívek a 24 chlapců z celkem 7 oddílu Západočeské oblasti (Slovan Karlovy Vary, Jiskra Nejdek, domácí Badminton VK Aš, USK Plzeň, TJ Sokol Doubravka, BKV Plzeň a TJ Bílá Hora Plzeň).

V barvách Slovanu se představili dvě regulérní "patnáctky" Martin Vodenka a Ondra Mann, ke kterým se přidaly Terka Korčmarošová a Víťa Hoffmanová, které do kategorie U15 naskočí až od ledna příštího roku.
A i když jsme na tomto turnaji nějaké velké cíle neměli, nakonec se nám přece jen dařilo a dokonce to i cinklo.
V mixu skončili Viktorka s Martinem bohužel v prvním kole, Terezka s Ondrou se podívali o kolo dál.
V dívčí dvouhře si s námi los trošku zalaškoval a smotal nám holky hned vedle sebe, takže zatím co v prvním kole Viktorka prohrála s nejdeckou Veronikou Novákovou a Terezka vyhrála nad ašskou Natálií Raithelovou, tak v druhém kole pro změnu Terezka prohrála s nejdeckou Veronikou Novákovou a Viktorka opět pro změnu v zápase o pořadí vyhrála nad ašskou Natálií Raithelovou. Do Aše přijelo 27 hráček, ale našim holkám stačily na 4 zápasy pouze dvě soupeřky, i takový umí být los Usmívající se .
Oba kluci konečně zaťali své rakety a podařilo se jim získat první skalpy soupeřů "na okruhu" GP Mrkající. Ondra si v prvním kole poradil s Ondřejem Sýkorou (TJ Sokol Doubravka) a Martin po třísetové bitvě udolal domácího Davida Kundráta. Soupeři v druhém kole však vystavili našim hráčům stopku v turnaji.
Přes první kolo se dostali kluci i ve čtyřhře, když porazili domácí pár Konečný - Liška.
Dívčí debl jsem si nechala úmyslně až na konec, protože zde jsme měli největší úspěch. Terka s Víťou došly až do semifinále, když v napínavém čtvrtfinále porazily ve třech setech nejdecko-plzeňský pár Gruberová - Dušková. Holky ve třetím setu prohrávaly už 15:18, ale 6 míčků v řadě jim zajistilo vítězství a boj o medaili. V semifinále sice nestačily na výborně hrající nejdecký pár Štěříková - Nováková, ale boj o 3. místo opět zvládly a vítězstvím nad párem Šenfeldová - Stěrbáková (TJ Sokol Doubravka) si zajistily krásné bronzové medaile!

Vyhlešení - čtyřhra dívky

Víťa s Terkou

Všem hráčům děkuji za příkladnou reprezentaci oddílu !!!!!

OP U13 2016 v novinách

18. listopadu 2016 v 12:56 | Petra |  Články z novin
Vyšlo v Karlovarském deníku!

18. listopad 2016 - TRÉNINK

15. listopadu 2016 v 10:21 | Petra |  Trénink + členské příspěvky

V pátek 18. listopadu má "Pajda" ředitelské volno, takže trénink v tento den NENÍ !!!!

Nová oddílová mikina nebo bunda?

15. listopadu 2016 v 10:14 | Petra |  Různé

Pro příští sezonu 2017 jsme připravili nákup nových oddílových mikin či bund.
Prosím o vaše hlasování, co by se vám víc líbilo Usmívající se!!!!
Anketa se zobrazí po rozkliknutí tohoto článku Mrkající

MIKINA

BUNDA

GPD dospělých - 2. turnaj JuBH Cupu - 29.10.2016 - výsledky

10. listopadu 2016 v 10:25 | Petra |  Výsledky

V sobotu 29.10.2016 se konalo v Plzni 2. kolo JuBH Cupu - "déčko" dospělých. Barvy našeho oddílu reprezentovali Marek Baloun a Filip Josefik.
Ve dvouhře vyhrál Marek zápas o pořadí, ve čtyřhře kluci získali jeden soupeřův skalp, když porazili pár Dvořák - Horn (Bílá Hora Plzeň / Hamr Praha).
Třetí kolo JuBH Cupu se hraje 26.2.2017 na Bílé Hoře v Plzni.

Oblastní přebor U13 - 5.11.2016 - Ostrov - výsledky

7. listopadu 2016 v 14:22 | Petra |  Výsledky

Začínáme......

V sobotu 5.11. pořádal náš oddíl Oblastní přebor mladších žáků do třinácti let. Protože naše domovská tělocvična byla již obsazená jinou akcí, konal se turnaj ve sportovní hale v Ostrově, kam se sjeli hráči a hráčky z oddílů Karlovarského a Plzeňského kraje, aby bojovali o titul Přeborník oblasti pro rok 2016. Zároveň byly ve hře postupová místa na Mistrovství České republiky, takže bylo opravdu o co hrát.
Do Ostrova si našlo cestu celkem 18 chlapců a 21 dívek z oddílů TJ Jiskra Nejdek, Badminton VK Aš, TJ Sokol Doubravka, USK Plzeň, Keramika Chlumčany a "domácí" TJ Slovan Karlovy Vary.
Barvy našeho oddílu hájili Viktorka Hoffmanová, Terezka Korčmarošová, Majda Uhlíková, Lucka Štafflová, Ondra Uhlík, Honza Štaffl, Daniel Moura de Andrade a David Pohl.

První postup na MČR jsme předpokládali už v mixu, ale soupeři byli nakonec proti. Favorizovaný pár Terezka s Ondrou vypadl překvapivě už ve čtvrtfinále s párem Zemanovič - Raithelová z Aše. Naše oddílové dvojky Viktorka s Honzou došli až do semifinále, kde dostali stopku od nejdeckého páru Šilhan - Nováková. V boji o bronz "pomstili" své oddílové kamarády a oplatili porážku ašskému páru Zemanovič - Raithelová. Máme tedy první cenný kov, ale na postup to zatím nestačí.

Ve dvouhře si nejlépe vedla Viktorka s Honzou. Oba se pavoukem prodrali až do finále, kde sice svým soupeřům podlehli, ale oba dva si vybojovali nejenom stříbrnou medaili, ale i postup na MČR! Terezka s Danem vypadli shodně ve čtvrtfinále, Ondra pak podlehl v boji o bronz nejdeckému Michalu Bršťákovi.

Viktorka a Honza

A stejně úspěšná byla i čtyřhra. Terka s Víťou i Honza s Ondrou sice na pohár přeborníka oblasti nakonec nedosáhli, ale druhé místo je výborné a postup na MČR v deblové disciplíně ještě lepší Mrkající.
Ostatní naši hráči bojovali dle svých momentálních schopností a dovedností Usmívající se.

Terka s Víťou

Ondra s Honzou

Naše malé naděje Lucka s Majdou

Titul Přeborník oblasti sice doma nezůstal, ale čtyři postupová místa na MČR je skvělý výkon!
Držme proto Viktorce, Terezce, Honzovi a Ondrovi palce, ať se mezi celorepublikovou špičkou, která se sejde poslední listopadový víkend v Českém Krumlově, neztratí !!!

Naši medailisté

Všem hráčům děkuji za příkladnou reprezentaci oddílu a Standovi Hoffmanovi za pomoc při turnaji !!!

2. listopadu 2016 v 9:31 | Petra |  Trénink + členské příspěvky

Z organizačních důvodů je dnešní trénink pro začátečníky spojený s tréninkem pro závodní skupinu.
Obě skupiny trénují dnes (2.11.) v hale na Slávii od 16.30 do 18.00 hod.
Děkuji za pochopení !!!!

2.Veká cena města Aše - 29.-30.10.2016 - výsledky

1. listopadu 2016 v 13:16 | Petra |  Výsledky

Poslední říjnový víkend se početná výprava našeho oddílu rozjela do nedaleké Aše, kde se konal 2. ročník mezinárodního turnaje Velká cena města Aše.
V sobotu startovali Lucinka Štafflová, Majda Uhlíková, Zdenda Baroš a Honzík Moura de Andrade v kategorii U11, Terezka Korčmarošová, Viktorka Hoffmanová a Ondra Uhlík v kategorii U13 a Ondra Mann v kategorii U15.
Ve velmi silné konkurenci, která se do Aše sjela, jsme dokázali vybojovat 3 medaile. Nejúspěšnější hráčkou byla Víťa, která v semifinále dokázala porazit domácí Markétu Flachsovou. Ve finále sice podlehla nejdecké Veronice Novákové, které ale nedala nic zadarmo a hlavně druhý set byl velmi vyrovnaný. Hned o stupínek níž se mohla postavit Terezka, která na Veroniku narazila právě v semifinále a na svoji soupeřku bohužel nestačila. Třetí medaili vybojovala Majda v kategorii U11, když v semifinále nestačila na velmi šikovnou polskou hráčku Julii Wójcik.
Ostatní naši hráči hráli dle svých možností se střídavým úspěchem a neúspěchem.

Vyhlášení výsledků U - kategorie U13

Naše dvě sobotní medailistky - Víťa s Terkou
Majda bohužel na vyhlášení už nečekala. Škoda, že když už si dokáže vybojovat medaili, nemají rodiče dost trpělivosti na to, aby zůstali až do vyhlášení Zamračený

Sobotní náročný den jsme zakončili pizzou. Někdo jí jedl hezky u stolu.........

..... jiní nechtěli ztrácet čas a tak si jí vzali už rovnou "do postele" Mrkající

V neděli se už k nám do týmu nikdo nepřidal, a tak startoval Zdenda v U12, Viktorka, Terka a oba Ondrové v U14. Tento den jsme dosáhli na jednu medaili a vybojovala jí Víťa, když nejprve vyhrála svojí skupinu, ve které překvapivě porazila plzeňskou Barboru Viktorovou, pak si ve čtvrfinále poradila s Annou Kindlovou z Mostu a v semifinále již nestačila na plzeňskou Denisu Duškovou. I tak ale výborné 3. místo ve starší kategorii U14.
Velmi hezky v této kategorii zahrála i Terezka, která ale tentokrát na medaili nedosáhla, když dostala stopku ve čtvrtfinále od Barbory Viktorové.
Klukům se v neděli moc nedařilo, tak snad to vyjde příště Usmívající se.

5 statečných, aneb ti co vydrželi až do konce!

Z Aše jsme odjížděli unavení po dvoudenním turnaji, ale spokojení, protože místní "badmintonáři" předvedli, že organizaci takhle velkých turnajů zvládají na jedničku s hvězdičkou, a to připravenou halou počínaje a závěrečným ceremoniálem konče. O bohatém bufetu s výtečnou obsluhou ani nemluvě Mrkající .

Všem našim hráčům děkuji za příkladnou reprezentaci oddílu !