PARTNEŘI ODDÍLU:Náš oddíl na Facebooku

NAROZENINY V ČERVNU SLAVÍ:
Honza Pötzl - 2.6.
Zdanda Baroš - 8.6.
Nela Juránková - 20.6.
Kašpar Kučera - 22.6.
Jirka Jeřábek - 23.6.
Víťa Hoffmanová - 29.6.
Honza Štaffl - 27.6.

GRATULUJEME !!!!

Leden 2017

Oblastní břebor dospělých - Plzeň - 14.1.2017

18. ledna 2017 v 13:49 | Petra |  Výsledky

Oblastní břebor dospělých - Plzeň - 14.1.2017

Na Oblastním přeboru dospělých jsme měli pouze jednoho zástupce, a to Marka Balouna. Marek nastoupil pouze v singlu, kde v předkole vyřadil plzeňského Milana Štorka z Bílé Hory. Bohužel v dalším kole svedl los Marka k tréninkovému spoluhráči a nasazené jedničce nejdeckému Honzovi Klimajovi, který vystavil našemu hráči stopku v tomto turnaji.


VI. Ašský košíček - 14.1.2017 - výsledky

18. ledna 2017 v 13:34 | Standa |  Výsledky

VI. Ašský košíček - 14.1.2017 - výsledky


Sobotní bílou tmou jsme se probili do Aše k turnajovým kláním. V U15 nás reprezentovaly Terezka K. s Viktorkou H., v U17 Martin V.


Víťa sice smolně (ach ty první zápasy "na rozehrání") prohrála s plzeňskou D. Duškovou (1:2, v tiebreaku 3:5) a Terka nestačila na nejdeckou N. Štěříkovou, ale pak si holky ve svých skupinách hravě poradily s ostatními soupeřkami, takže měly našlápnuto z druhých míst do vyřazovací části. Zde však "hrací systém" překvapivě postavil Viktorce do cesty jasnou favoritku celé skupiny N. Štěříkovou, což znamenalo stop již ve čtvrtfinále. Barvy varských tak hájila Terezka, která přes nejdeckou A. Gruberovou a ašskou M. Kejřovou pronikla až do finále, ze kterého si odnesla stříbro. Nemusím zmiňovat, komu připadla zlatá medaile.


Těžké zápasy čekaly Martina, v jehož kategorii se sešli D. Flachs, Š. Tichý a O. Šilhan. Kluci hráli každý s každým, posléze ještě o pořadí. Martinovi se přes všechno úsilí na vítězství dosáhnout nepodařilo, i tak z toho ale byla krásná bronzová medaile.


A pak se jelo dom. Naštěstí již tmou regulérní. Usmívající se

Zhodnocení sezony 2016 v mládežnických kategoriích

9. ledna 2017 v 14:42 | Petra |  Různé

Zhodnocení sezony 2016 v mládežnických kategoriích


Máme za sebou první mládežnickou sezonu, která trvala od ledna 2016 do prosince 2016, a tím pádem také tradiční zhodnocení, co se nám povedlo a co naopak ne.
Obecně můžeme říct, že rok 2016 byl pro náš oddíl celkem úspěšný. Členskou základnu v mládežnických kategoriích se nám daří držet na stabilní úrovni, jak už to u dětí bývá, vždy někdo přijde a někdo odejde, a i když bychom měli rádi ještě více malých badmintonistů v oddílu, jsme omezeni kapacitou tělocvičny a počtem možných tréninkových hodin. I přes naši snahu se nám nepodařilo "protlačit" tento krásný sport s opeřeným míčkem do nové karlovarské míčové haly, která by snad měla sloužit všem (jsme si mysleli Usmívající se). Opravdu překvapivý byl argument správce haly: "Do haly vás nepustíme, máte moc čar." Úsměvné, ale smutné, pokusíme se tedy ty čáry nějak omezit …. :).
I přes všechna tato úskalí se nám podařilo zajistit od září ještě jednu tréninkovou hodinu pro začátečníky, kterých se nám v září urodilo opravdu hodně. A že jsou to začátečníci šikovní! Z dívek musím vyzdvihnout Barušku Dohnalovou (ročník 2008) a Nelu Juránkovou (ročník 2006), z kluků pak Radka Tomšíka (r. 2005) a Kubu Faitla (r. 2008). Všichni jsou teprve na startu své závodní kariéry, ale pokud jim vydrží píle a nasazení, s kterými přistupují k tréninku, určitě se výsledky brzy dostaví.
Největší úspěchy jsme v letošní sezoně zaznamenali v kategorii U13. Naše třináctky nám konečně dozrály a začaly sbírat zasloužené plody slávy. Nejúspěšnější hráčkou v této kategorii je Viktorka Hoffmanová, která je na 28. místě celorepublikového žebříčku, 49. příčka pak patří druhé naší hráčce, a tou je Terezka Korčmarošová. Nejúspěšnějším hráčem v kategorii třináctiletých je Honza Štaffl, který novou sezonu začíná coby 13. hráč republiky ve dvouhře, 11. ve čtyřhře a 7. v mixu.
Družstvo mladších žáků ve složení Viktorka, Terezka, Honza a Dan Moura de Andrade v letošní sezoně vybojovalo na Oblastním přeboru krásné 2. místo a získali jsme tak titul Vícemitři Západočeské oblasti (Karlovarský a Plzeňský kraj).
Rovněž mezi jednotlivci naši hráči sbírali jednu trofej za druhou. Vyvrcholením této úspěšné sezony byl postup 4 našich hráčů na mistrovství České republiky. Účast si svými výkony zajistili Viktorka, Terka, Honza a Ondřej Uhlík, který nakonec musel kvůli nemoci svoji účast vzdát.
Pro Terku, Viktorku, Ondru a Dana to bylo úspěšné zakončení jejich kariéry "třináctiletých" a od ledna 2017 vstupují do nové éry "patnáctiletých". Přejeme jim, ať je jejich cesta touto kategorií nejméně stejně úspěšná a se vzrůstající tendencí, jako ta ve třináctkách. Honza, který ještě rok zůstává v U13, má našlápnuto stát se nejlepším hráčem Západočeské oblasti. Tak ať to vyjde, Honzo!
V kategorii U15 se stal nejúspěšnějším hráčem oddílu Ondra Mann, který je na 45. místě celorepublikového žebříčku.
Bohužel náš oddíl opět navštívila, všemi trenéry obávaná, paní puberta, která způsobí, že to, co doteď bylo na místě prvním, upadá v zapomnění a to, co doteď bylo v zapomnění, vystupuje do popředí. I letos nám tato nemilá paní odvedla dva nadějné hráče, a to Filipa Josefika a Gabču Vylitovou. I když na badminton úplně nezanevřeli, věnovat se mu chtějí nadále již pouze rekreačně. Oběma přejeme hodně štěstí a úspěchů na další cestě životem!
Do kategorie U13 nám nově vstupují Zdenda Baroš (2006) a Majda Uhlíková (2006) a společnost jim budou dělat Honza Moura de Andrade a Lucka Štafflová, kteří sice mají ještě rok čas (ročník 2007), ale co se v mládí naučíš, …..Usmívající se. Celou partu čeká ještě hodně práce, ale pěvně věřím, že dokážou navázat na úspěchy svých starších kamarádů.
V neposlední řadě nesmím zapomenout na našeho nového kondičního trenéra Standu Hoffmana, kterému tímto moc děkuji za spolupráci a děti se už určitě moc těší na jaro, kdy začnou opět pravidelné kondiční tréninky, a to každé pondělí od 17:30 do 18:30 hod.


Ocenění nejúspěšnějších hráčů


Domácí akce v období leden - srpen 2017 :
  • 28.1.2017 - GPC kvalifikační U15
  • 3.6.2017 - 4. Memoriál Pavla Luňáka
  • květen 2017 - kondiční soustředění pro všechny - Hřebečná (přesný termín bude upřesněn)
  • červen 2017 - víkendové kondiční soustředění pro starší hráče - Pila (přesný termín bude upřesněn)
  • červen 2017 - tradiční oddílový turnaj rodiče + děti
  • konec června 2017 - cyklovýlet na závěr sezony 2016/2017
  • 12. - 18.8.2017 - herní soustředění Rakovník - pro závodní hráče
Závěrem mi ještě dovolte velkém poděkování Vám rodičům, protože bez Vás a Vaší spolupráce s oddílem by to určitě nešlo!

Všem dětem přeji úspěšnou sezonu 2017 !!!!!

Memoriál Aleny Wankové - družstva U13 - 7.1.2017

9. ledna 2017 v 14:21 | Petra |  Výsledky

Memoriál Aleny Wankové - družstva U13 - 7.1.2017

V sobotu zahájily novou sezonu naše "třináctky", a to v Plzni na 4. ročníku Memoriálu Aleny Wankové, otevřeného turnaje družstev mladších žáků do 13 let.
Barvy Slovanu hájilo družstvo ve složení Majda Uhlíková, Lucka Štafflová, Honza Štaffl a Zdenda Baroš.

Honza, Zdenda, Majda, Lucka

Na turnaji startovalo celkem 6 družstev z Plzně, Aše, Křemže, Nejdku a Karlových Varů.
Naše mladé a nezkušené družstvo obsadilo nakonec 6. místo, ale úplný propadák to nebyl. Dětem se turnaj moc líbil, zahrály si spoustu zápasů a do podzimu natrénujeme a na OP družstev jim to nandáme...... Usmívající seUsmívající se.

Holky budou muset ještě hoooooooodně trénovat....

Vpředu největší opora družstva Honza, Zdenda mu ale celkem úspěšně sekundoval