Duben 2017

GPC Open U13 - Aš - 23.4.2017 - výsledky

27. dubna 2017 v 14:01 | Petra |  Výsledky

Honza a jeho medailová jízda Aší

V neděli 23.4. se konal v Aši otevřený turnaj GPC pro kategorii mladších žáků U13. Barvy našeho aoddílu reprezentoval jediný hráč Honza Štaffl a v Aši podoval ve všech disciplínách.
Nejprve v mixu vybojoval stříbro se svoji mixovou partnerkou Klárkou Benediktovou (USK Plzeň), když nestačili pouze ve finále vítěznému ašsko - pražskému páru Flachsová - Srmec.
Ve dvouhře vstoupil do Honzovo spanilé jízdy pavoukem opět Adam Srnec (SK Hamr Praha), který ho zastavil v semifinále. Bitvu o bronz už měl ale náš hráč opět pevně pod kontrolou.
No a nakonec čtyřhra, kterou sehrál se svým novým deblovým parťákem Michalem Bršťákem z Nejdku. Klukům se turnaj vydařil na jedničku, nenašli přemožitele a získali tak zasloužené zlato!

Naš malý potěr v sousedním Německu bodoval

Pět našich hráčů se zúčastnilo v sobotu 22.4. turnaje v německém Marienbergu. Zahraniční zkušenosti sbírali Nela Juránková, Baruška Dohnalová, Tonda Sejrek, Kašpi Kučera a Zdenda Baroš.

Bylo nás pět .....

Nela , Baruška i Tonda nastoupili do kategorie U11B, kde kromě badmintnových zápasů na zmenšeném kurtu a sníženou sítí, absolvovali také různé soutěže zaměřené na badminton. Když pořadatelé spočítali všechny body vyšplhala se Nela na stupínek nejvyšší a získala tak své první turnajové zlato! Baruška se na stupně vítězů také ještě vešla a získala krásný bronz. Bohužel Tonda si bude muset na svojí první medaili ještě počkat, ale odvezl si z turnaje kromě nových zkušeností také první soupeřův skalp.

Tonda a jeho první turnajové zkušenosti

Baruška si na svém prvním turnaji doskákala pro bronz!

Zlatá Nela nedala soupeřům šanci!

Holky si své papírky se získanými body pečlivě hlídaly

Zdenda s Kašpim startovali v kategorii U13B a dařilo se jim také velmi dobře. Zdenda celý turnaj vyhrál a Kašpi ho na stupně vítězů doprovodil na třetí příčku. Takže další zlato a bronz do Karlových Varů.

Zlatý Zdenda

A bronzový Kašpi - konečně medaile!

Vyhlášení kategorie U13B

Družstva dospělých Ostrov 22.4.2017

24. dubna 2017 v 15:23 | Petra |  Výsledky

Po delší pauze zasáhli do turnajových bojů také dospělí hráči našeho oddílu, a to v nedalekém Ostrově, kde se v sobotu 22.4. konal 1. ročník turnaje smíšených družstev. Na turnaj, který byl určený pro oddíly a kluby z Karlovarské oblasti přijali pozvání 4 družstva - TJ Jiskra Nejdek, domácí Ostrov, Vejprty a Slovan Karlovy Vary.
Náš tým ve složení Péťa Malimánková, Gabča Vylitová, David Hartman, Manfréd Hartman, Jirka Jeřábek a Sergej Varfolomeev vybojoval 3. místo.

18. dubna 2017 v 14:06 | Petra |  Výsledky

V sobotu 8.4. se uskutečnil v Kladně tradiční Junior Cup, pořádaný pro kategorie U9, U10 a U11.
Barvy našeho oddílu hájili Lucinka Štafflová, Honzík Moure de Andrade, Zdenda Baroš, Kašpi Kučera a Honza Štaffl.
Nejúspěšnější byli na turnaji sourozenci Štafflovi. Honza bral v kategorii U11 zlato a Lucinka vybojovala v kategorii U10 bronz. Malý kousek k cennému kovu chyběl Zdendovi, který v kategorii U11 skončil na 4. místě. Honzík vybojoval v kategorii U9 5. místo a Kašpi v kategorii U11 7. místo.

Jen doplňující informace k právu startu na tomto turnaji:
Turnaj nebyl zařazen do kategorie GP, tudíž právo startu je čistě v kompetenci pořadatele na základě jeho stanovených podmínek a omezení.
V propozicích k turnaji bylo napsáno, že turnaj je určen pro kategorie U9,U10 a U11, bez jakéhokoliv výkonnostního omezení.
Tyto propozice byly doplněny údajem na webových stránkách pořadatele (viz. níže), kde se píše "Kategorie U9, U10 a U11 - právo startu mají ti, kdo v den turnaje (max.) dosáhnou věku dané kategorii".
To je jen malé doplnění pro ty, co měli pocit, že někteří naši hráči startují na turnaji neoprávněně.

11. dubna 2017 v 14:50 | Standa |  Výsledky

V neděli se na Bílé Hoře sešla silná konkurence ze všech koutů republiky. Náš oddíl reprezentovaly Terezka K. a Viktorka H., za kluky tu byl Ondra M.
V mixu prošli Terka s Ondrou přes 1. kolo, Viktorka s ašským Adamem Wágnerem nedostali šanci s pozdějšími vítězi (Schořová, Patera).
V singlech uspěla v 1. kole proti plzeňské M. Fuchsové Terezka, ve 2. kole pak nestačila na nejdeckou V. Novákovou. Viktorka svedla pěkný ale bohužel ne vítězný souboj s pražskou V. Tvrdíkovou, později nadělila M. Fuchsové ještě jednu varskou porážku v zápasech o pořadí. V úvodním kole neuspěl ani Ondra.
V deblech Ondra s ašským Dominikem Kováčem prohráli po boji v prvním kole, holkám nasazeným do kola druhého přivedl los do cesty opět budějovický pár Neubauerová - Čápová, kterému tentokrát ale nedokázaly výrazněji vzdorovat a jejich cesta turnajem tak skončila.
Nu, po Bílé Hoře žádná velká sláva, ale temno také ne. Pouze zpráva, že je pořád co zlepšovat.

GPD U13 Aš, GPC Open Kladno U13 - článek v novinách

4. dubna 2017 v 13:06 | Petra |  Články z novin
Vyšlo ve čtvrtek 30.3.2017 v Karlovarském deníku!

Kladno Open U13 - 26.3.2017 - výsledky

4. dubna 2017 v 12:50 | Petra |  Výsledky

Honza se ve středočeské konkurenci neztratil

V neděli 26.3. se konal v Kladně otevřený turnaj GPC U13, kde startoval i náš Honza Štaffl. Ve velmi silné konkurenci Honza předvedl, že i na západě Čech hrát badminton umíme a že jeho postavení v celostátním žebříčku není jen náhoda!
V mixu startoval se svoji "mixérkou" Klárkou Benediktovou z USK Plzeň a vybojovali krásnou stříbrnou medaili, když nestačili až ve finále na pár Šafrová - Běhounek z Ústí nad Labem (20,12).

Honza s Klárkou

V singlu si vybral Honza svoji slabou chvilku a bohužel opět hlavně hlavou prohrál zápas v prvním kole s Lecianem z Astry Praha. No, není kapela, aby pořád vyhrával .... Usmívající se.
V deblu si opět vše vynahradil a společně s deblovým parťákem Michalem Bršťákem si došel pro medaili bronzovou !