PARTNEŘI ODDÍLU:Náš oddíl na Facebooku

NAROZENINY V PROSINCI SLAVÍ:
Romana Vatashchuk - 1.12.
Polinka Varfolomeeva - 16.12.
Martin Vodenka - 17.12.
Terka Korčmarošová - 28.12.
GRATULUJEME !!!
BADMINTON PRO VEŘEJNOST - nově v Karlových Varech
Badminton aréna - 6 kurtů
rezervační systém ZDEZáří 2017

Oblastní přebor družstev U13 - Aš - 23.9.2017

25. září 2017 v 11:51 | Petra |  Výsledky

Oblastní přebor družstev U13 - Aš - 23.9.2017

Zatím co tenisový výběr Evropy bojoval o víkendu na Laver Cupu v Praze, badmintonový výběr mladší žáků našeho oddílu bojoval na Oblastním přeboru družstev, který se konal v Aši.
Náš tým vyrazil ve složení Lucka Štafflová, Nela Juránková, Honza Štaffl a Zdenda Baroš.


Oblastního přeboru Západočeské oblasti (Karlovarský a Plzeňský kraj) se zúčastnily 4 týmy, a to všechny z karlovarské části oblasti, z plzeňské části nedorazil bohužel žádný tým.
Hrálo se systémem každý s každým na dvě kola.
Jako první jsme "vyfasovali" favorizovaný tým TJ Jiskra Nejdek. Sice v obou kolech prohráváme shodně 2:3, ale odcházíme se vztyčenou hlavou a velmi pěkným uhraným výsledkem.
Následuje utkání s VK Badminton Aš "A". Tým, se kterým v prvním kole prohráváme 1:4, v druhém kole si skóre trošku vylepšíme, ale na vítězství to nestačí 2:3.
A jde do tuhého. Třetí tým VK Badminton Aš "B" musíme porazit, jinak jedeme domů s prázdnou, a to nikdo nechce.
Po úvodních deblech je stav 1:1, z dívčí dvouhry bod nemáme, je to na Zdendovi, který nastupuje do klučičí dvouhry. První set vyhrává celkem v pohodě, v polovině druhého na něj zřejmě doléhá tíha zodpovědnosti, takže se ze setu raduje výborně hrající soupeř. Jde se na třetí set a Zdendovi tam nepadá vůbec nic. Klíry mu lítají sotva do poloviny kurtu, kraťasy končí na pásce a smeče v autu. Vidina bronzového poháru se pomalu začíná rozplývat v dálce, když se Zdenda ukáže jako velký bojovník a zápas otáčí ve svůj prospěch. Nervozitu postupně předává soupeři a zápas dotahuje do vítězného konce! Bod z mixu už získáváme bez větších problémů a mise za bronzem je tedy z poloviny splněna. Druhé kolo vyhráváme opět 3:2 a tak se můžeme konečně radovat!Lucka, Neli, Honza a Zdenda předvedli velkou bojovnost, týmové nasazení a patří jim velké poděkování za skvělou reprezentaci oddílu!!!

1. místo: TJ Jiskra Nejdek, 2. místo: VK Badminton Aš "A", 3. místo: Slovan Karlovy Vary, 4. místo: VK Badminton Aš "B"

GPC U15 open - Aš - 16.9.2017

21. září 2017 v 11:54 | Standa |  Výsledky

GPC U15 open - Aš - 16.9.2017

Na turnaji v Aši měl náš oddíl tříčlenné zastoupení. Ondra Mann, Honza Štaffl a Viktorka Hoffmanová. Do úvodních mixů nastoupil Honza s plzeňskou Klárou Benediktovou a prošli do 2. kola. Viktorka s proseckým Petrem Krejčím po nervozitou svázaném výkonu, bohužel, nepřešli přes kolo první.
V singlech se Honza po úvodním vítězství v předkole utkal právě s Ondrou. Ze třísetové bitvy vyšel vítězně Ondra, který pak v kole následujícím nestačil na nejdeckého M. Šilhana.
Viktorka prošla lehce kolem prvním, ale ve čtvrtfinále na ni čekala Hannah Berge - "divoká karta" ze sousedního Německa, která Vítě další cestu turnajem rázně ukončila.


V deblech kluci se svými spoluhráči neuspěli v zápasech prvního kola. Viktorka s plzeňskou Bárou Šenfeldovou prošla do semifinále, kde opět zaúřadovala německá hráčka (ve dvojce s plzeňskou M. Fuchsovou). Bylo tak z toho pro oddíl alespoň jedno umístění "na bedně", když holky braly bronz.


Díky ašským hostitelům za dobře řízený a bez stresů organizovaný turnaj, pohodovou atmosféru a skvělý bufet. Domů se jelo za světla Usmívající se.

Celkové výsledky našich hráčů:
--dvouhračtyřhramix
Víťa5-83-49-16
Ondra5-85-8--
Honza9-125-85-8

Chlapci, příště také nějakou fotku z turnaje, by to chtělo ...... Smějící seGPB U13 - Praha Hamr - 9.-10.9.2017

18. září 2017 v 13:21 | Petra |  Výsledky

GPB U13 - Praha Hamr - 9.-10.9.2017

Na druhý "béčkový" turnaj v letošní sezoně se vydal pouze jeden zástupce našeho oddílu, a to Honza Štaffl.
Ve všech disciplínách byl Honza nasazený do druhého kola, které se mu podařilo vždy úspěšně překonat. Bohužel přes třetí kolo se už nedostal, a tak obsadil 3 x 9 - 16 místo.
Párové disciplíny hrál Honza se svými stálými par'táky, mix s Klárkou Benediktovou (USK Plzeň) a debla s Michalem Bršťákem (Jiskra Nejdek).

Ve velmi silné celorepublikové konkurenci je to hezké umístění a Honzovi patří velká gratulace a poděkování za dobrou reprezentaci oddílu!

Aš open drive U13, U17 - 2.9.2017

5. září 2017 v 11:47 | Petra |  Výsledky

Aš open drive U13, U17 - 2.9.2017

Tak zatím co se naše "patnáctky" vydaly na "béčkový" turnaj do Prahy, třináctky to měly na svůj první turnaj v druhé polovině sezony o něco blíž.
Pět našich hráčů se rozjelo do Aše, kde se konal druhý ročník turnaje čtyřher a mixů.
Barvy oddílu reprezentovali Nela Juránková, Lucka Štafflová, Honza Štaffl, Zdenda Baroš a Kašpi Kučera.


Z turnaje, na kterém panovala dobrá nálada, příjemná atmosféra a vše "odsejpalo" jak mělo, jsme si přivezli od každého cenného kovu jeden kousek Usmívající se.


Zlato vybojoval Honza s nejdeckým parťákem Michalem Bršťákem ve čtyřhře a v mixu přidal stříbro, když se svojí mixovou partnerkou Klárkou Benediktovou (USK Plzeň) nestačili ve finále na ašsko-pražský pár Flachsová - Srnec.
Bronz pak do naší sbírky přidali Zenda s Kašpim ve čtyřhře.
Pro Nelu s Luckou to byl první turnaj, na kterém si měly možnost vyzkoušet společnou čtyřhru. Na jejich výkonu byla znát velká nejistota, která se ovšem s přibývajícími zápasy postupně zmenšovala, takže účast na tomto turnaji byla pro holky určitě velkým přínosem.

Vyhlášení čtyřhry chlapců U13 - zlato a bronz do KV

Honza s Klárkou

Naše deblistky - Nela s Luckou

A mixové páry Zdenda s Luckou a Nela s Kašpim

GPB U15 - Praha Radotín - 2.9.2017

5. září 2017 v 11:09 | Standa |  Výsledky

GPB U15 - Praha Radotín - 2.9.2017Na prvním a hned béčkovém turnaji podzimní části sezony nás reprezentovali tři hráči - Terezka Korčmarošová, Viktorka Hoffmanová a Ondra Mann.
V úvodních mixech uspěla v 1. kole pouze Viktorka v páru s pražským Honzou Šnaiberkem. Druhé kolo ale už spolu nepřešli.
V singlech pro změnu uspěla v 1. kole pouze Terka, když přešla přes nepřesvědčivou Terezu Durmiši ze Židlochovic. Druhé kolo pak už bylo nad Terčiny síly, když podlehla krumlovské Lindě Šmikmátorové. Viktorka v 1. kole změřila síly s kvalitní libereckou Kateřinou Mizerovou a vítězství nevybojovala, stejně jako v zápase o pořadí s pražskou Natálií Pávovou, kde chybělo ovšem malinko (-18, -19) Na holkách v singlech byl ještě patrný "prázdninový režim", jejich hře chyběl potřebný drajv a jistota, obzvlášť Viktorka měla tentokrát pomalé nožičky a krátkou ručičku Usmívající se, a jen s bojovností se se soupeřkami první padesátky vyhrávat často nedá.
Holky se "našly" až v závěrečných deblech, kdy v 1. kole ještě sice po nejistém výkonu přehrály pražské sestry Klímovy, aby pak konečně předvedly, co umí, proti favorizovanému páru K. Kozempelová - V. Žurková. Tedy, ono to na vítězství nakonec nestačilo, ale bylo pěkné sledovat, jak jistota soupeřek pod dojmem výkonu našich holek mizí a ony se musejí o výsledek bát a prát. Takže i porážku 1:2 jsme nakonec brali jako dobrou tečku za turnajem.


Kdo se za celý turnaj "nenašel", byl Ondra Mann. S nesoustředěností, zbrklostí a taktikou "větší rány" se moc dělat nedá. Vítězství si v sobotu nepřipsal.
Tak na začátku podzimní sezony víme, že je na čem pracovat. Chutě do toho Usmívající se.