GRATULUJEME !!!!

Listopad 2017

GPD Open U13 - Aš - 25.11.2017 - výsledky

30. listopadu 2017 v 13:55 | Petra |  Výsledky

V sobotu se rozjelo 6 našich hráčů do Aše na turnaj GPD mladších žáků - Lucka Štafflová, Neli Juránková, Zdenda Baroš, Radek Tomšík, Kašpar Kučera a Honzík Moura de Andrade.
Nejprve se hrálo ve skupinách s následných postupem do pavouka.
Našim nejúspěšnějším hráčem byl tentokrát Zdenda, který potvrdil post turnajové jedničky a získal zasloužené zlato! Ve finále se utkal s domácím Markem Kaššou 21:19 a 21:16.

Zdenda na bedně nejvyšší

Radek s Kašpim postoupili ze skupiny rovněž mezi 8 nejlepších hráčů, Radek z 2. a Kašpi ze 3. místa. Bohužel oba dva dostali ve čtvrtfinále od svých soupeřů stopku.

Kašpi s Radkem

Honzík bohužel nepostoupil ze skupiny a skončil na celkovém 10. místě.

Honzík

A na cenný kov jsme dosáhli i v dívčí kategorii, a to díky Lucce, která si vybojovala bronzovou medaili. V semifinále nestačila na domácí Julii Weinmnnovou.

Lucka ne bedně

Nelča na medaili bohužel nedosáhla. Ve skupině obsadila 3. místo, což stačilo na celkové na 7.-8. místo.

Neli

Všem dětem děkuji za příkladnou reprezentaci oddílu!

Bedny jsou naše Usmívající se

Karlovarská výprava, jen ta rozhodčí se nám tam plete Smějící se

OP U13 v novinách

28. listopadu 2017 v 10:46 | Petra |  Články z novin
Vyšlo v Karlovarském deníku v pátek 24.11.2017.

O pohár předsedy ZpčBaS GPC open U13 - Plzeň - 19.11.2017

24. listopadu 2017 v 11:02 | Petra |  Výsledky

Zatím co "patnáctky" bojovaly o pohár předsedy Západočeského badmintonového svazu v sobotu, v neděli si to o stejnou trofej rozdaly "třináctky". Do Plzně se v neděli sjelo o poznání méně účastníků, nic méně na kvalitě turnaje to nic neubralo.
Náš oddíl měl na nedělním klání jednoho zástupce Honzu Štaffla, který vybojoval hned 3 cenné kovy a v celkovém hodnocení turnaje obsadil výborné 2. místo.
V mixu s Klárkou Benediktovou (USK Plzeň) si došli pro kov nejcenější, když ve finále porazili pražský pár Simon (Benátky n/J) - Sedláčková (Prosek Praha) .
Ve finále dvouhry mu benátský Simon oplatil pořážku a Honza tak skončil na 2 místě.
Ve čtyhře vybojoval Honza rovněž stříbro společně s plzeňským Matějem Rašplem. Jeho stálý deblový paťák Míša Brsťák bohužel v sobotu omarodil.

O pohár předsedy ZpčBaS GPC Open U15 – Plzeň - 18. 11. 2017

20. listopadu 2017 v 12:55 | Standa |  Výsledky

O pohár předsedy ZpčBaS GPC Open U15 - Plzeň - 18.11.2017

Společně s našimi Viktorkou Hoffmanovou a Terezkou Korčmarošovou se v Plzni sešlo přes 30 dívek. Z faktu, že žebříčkové postavení v turnaji našich holek bylo 17., resp. 23. místo, vyplývá, že konkurence se sjela více než kvalitní. Což se, bohužel, potvrdilo hned v úvodním kole, kdy los "dopřál" Viktorce opět plzeňskou turnajovou trojku Báru Viktorovou, Terezce nasazenou 5/8 Kateřinu Pokornou z Benátek n. Jizerou. Ve (vítězných) zápasech o pořadí pak Víťu s Terkou potkaly "pro změnu" plzeňská Markéta Fuchsová a ašská Adriana Pohlotová.

Aby toho nebylo málo, v deblu holky vyfasovaly do prvního kola, třetí nasazený, plzeňsko-pražský pár A. Krupičková - K. Nachtmanová. Holky bojovaly, ale vcelku těsně prohrály. Nikoho už nepřekvapilo a nepřekvapí, že v závěrečném zápase o pořadí pak na holky vyšly ašské Markéta Flachsová s Natálií Raithelovou. Ašský pár zápas "odevzdal", loučili jsme se tedy s Plzní vítězstvím. A s tichou nadějí, že už si snad příště konečně zahrajeme taky s někým jiným Usmívající se .

OP U13 - Aš - 12.11.2017 - výsledky

15. listopadu 2017 v 10:59 | Petra |  Výsledky

Honzovo zlatý hattrick na Oblastním přeboru mladších žáků

V neděli 12.11. pořádal ašský badmintonový oddíl Oblastní přebor mladších žáků. O titul oblastního přeborníka přijelo do Aše bojovat 20 kluků a 12 dívek z Karlovarského a Plzeňského kraje.
Náš oddíl měl tentokrát pouze chlapecké zastoupení, a to Honzu Štaffla, Radka Tomšíka, Zdendu Baroše a Kašpara Kučeru.

Začnu hned prvním zmiňovaným. Honza přijížděl ráno do Aše s přáním a odhodláním získat svůj první zlatý hattrick. A povedlo se!
Ve dvouhře prošel hravě celým pavoukem až do finále, kde si celkem snadno poradil s Honzou Pelcrem z Doubravky Plzeň (21:10,21:11). Podobný průběh měla i čtyřhra, ve které se svým parťákem nejdeckým Michalem Bršťákem přehráli ve finále domácí pár Kundrát - Zemanovi (21:15 , 26:24 ). Nejnapínavější cesta za zlatem byla v mixu, ve kterém je s Klárkou Benediktovou (USK Plzeň) potrápil ve finále ašsko - nejdecký pár Bršťák - Flachsová. První set vyhráli "naši" bez problémů 21:13 , druhý set, ve kterém soupeři změnili taktiku, prohráli 19:21, ale třetí set už byl opět v režii karlovarsko - plzeňského páru 21:13 .
Honza tak získal svůj první zlatý hattrick a protože se jednalo o oblastní přebor získal 3 tituly oblastního přeborníka pro rok 2017!

Další naši tři hráči musí ještě hooooodně trénovat, aby jednou dosáhli na takový úspěch jako Honza. Přesto je musím pochválit za bojovnost a snahu "urvat co se dá".
Radek, pro kterého to byl první turnaj typu GP, dokázal vyhrát první kolo, v druhém kole svedl velký boj s domácím Jakubem Kejřem a k postupu mezi 8 nejlepších hráčů chyběly pouhé dva míče (14:21, 21:19, 20:22). Škoda. Rovněž Zdenda dokázal projít sítem prvního kola, ve druhém ovšem dostal stopku od ašského Davida Kundráta. A i Kašpi má za sebou dílčí turnajový úspěch, když vyhrál svůj zápas o pořadí s Tomášem Bayerem (21:13, 21:19).

Honza si svým skvělým výsledkem vybojoval postup na MČR U13 , které se koná 9.-10.12. v Liberce.

13. listopadu 2017 v 11:41 | Petra |  Výsledky

O prvním listopadovém víkendu se konal v Českém Krumlově již 12. ročník turnaje badmintonových nadějí U11. Turnaje se účastní družstva reprezentující jednotlivé oblasti. V sobotu probíhá turnaj družstev, v neděli pak turnaj jednotlivců.
Západočeská oblast vyslala na turnaj družstvo, do kterého byli vybráni i naši dva hráči, a to Lucka Štafflová a Honzík Moura de Andrade. Mimo hráčů našeho oddílu reprezentovali Západočeskou oblast také Marek Kašša (VK Badminton Aš), Filip Rataj (Keramika Chlumčany), Markéta Horová a Klára Zejdová (obě Bílá Hora Plzeň).

Tým Západní Čechy

Konkurence na turnaji byla opravdu velká, a tak v sobotní týmové soutěži obsadili západočeši 7. místo.
V neděli proběhl již zmiňovaný turnaj jednotlivců, na kterém zazářila Lucka, která obsadila ve velmi silné celorepublikové konkurenci krásné 5. místo. Honzík skončil na 18. místě.

Lucka s Honzíkem

Oběma hráčům gratuluji a děkuji za příkladnou reprezentaci nejenom oddílu, ale celé Západočeské oblasti!

Velká cena města Aše v novinách

6. listopadu 2017 v 13:35 | Petra |  Články z novin
Vyšlo dnes (6.11.) v Karlovarském deníku.

Velká cena města Aše 28. - 29. 10. 2017

2. listopadu 2017 v 10:32 | Standa |  Výsledky

III. ročníku ašského turnaje se z našeho oddílu zúčastnili Lucka Štafflová, Nela Juránková, Terezka Korčmarošová, Viktorka Hoffmanová, Radek Tomšík a Honza Štaffl.

Zahájení turnaje

V sobotu se hrálo v "lichých" věkových kategoriích. V U11 dosáhla Lucka Š. až na stříbrnou příčku, když ve finále nestačila na mosteckou A. Chocholouškovou. V U13 - nejpočetněji obsazené kategorii - urval Radek T. alespoň jedno vítězství ve své skupině. Bez zaváhání pak prošel svou skupinou i pavoukem Honza Š., ve finále zdolal nejdeckého M. Bršťáka a bylo tak z toho zlato pro náš oddíl. Ani Terezka s Viktorkou ve své kategorii U15 nenašly přemožitelky, takže se o zlatu a stříbru rozhodovalo v jejich vzájemném zápase. Z nejkvalitnějšího utkání dne vyšla úspěšně Viktorka, Terezka tedy brala druhé místo v turnaji, Viktorka pohár pro vítěze.

Radek a jeho začínající závodní kariéra

Zlatý Honza

Lucka a její akrobatické výkony Usmívající se

Stříbrná Terka

Zlatá Víťa

Do nedělních klání se v kategorii U12 zapojila Nela J. Bohužel jí zápasy ve skupině vítězství nepřinesly. V cestě turnajem, tentokrát v kategorii U14, pokračovaly Terka s Víťou. Terezka ve své skupině obsadila po pěkných výkonech druhé místo, Viktorka po dvou těsných prohrách zůstala ve své skupině třetí, což v důsledku, ke smůle holek, znamenalo jejich další vzájemné, tentokrát čtvrtfinálové, utkání. Výhru si opět připsala Viktorka, která pak v semifinále oplatila porážku ze skupiny ašské N. Raithelové. Ve finále už se jí odveta za předchozí porážku nepodařila a podlehla plzeňské B. Šenfeldové. I tak z toho bylo výborné druhé místo.

Fandíme ........

Vyhlášení kategorie U11

Vyhlášení kategorie U13

Vyhlášení kategorie U15

Z víkendu jsme si tedy při účasti šesti našich hráčů přivezli dva poháry vítězů a tři stříbrné medaile, což není vůbec špatná bilance.

A je konec ......

Všem hráčům děkuji za příkladnou reprezentaci oddílu a panu Tomšíkovi za vynikající fotodokumentaci turnaje Usmívající se.